Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Příspěvek na podnikání - vyřizoval někdo?

 1. Dobrý den,
  nevím, kde jinde se zeptat, než v diskuzi o podnikání. Má někdo zkušenost s příspěvkem od státu? Konkrétně: Příspěvek na zřízení společensky účelného pracovního místa pro výkon SVČ.
  Z doslechu vím, že známá mé kolegyně, když začínala jako fotografka, dostala tento příspěvek na fotografické vybavení a laptop. Řeším něco podobného a zatím jsem nesehnala někoho, kdo by toto vyřizoval. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s "podnikatelským plánem".
  Vše mi sice řeknou na úřadě, ale bylo by fajn se pobavit s někým, kdo už tím procesem prošel a dal by mi nějaké tipy na to, jak dobře zpracovat a obhájit podnikatelský záměr. Musím dobře promyslet, co tam napíšu, proč potřebuji takový laptop a toto vybavení, když se dá sehnat i levnější. Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Zbytečně tady ztrácíš čas. Zajdi/zavolej nejprve na úřad a zjisti zda vůbec a jaké dotace a na co dávají. Nemá smysl to řešit bez toho, jelikož je min. nezaměstnanost a je také začátek roku a dotace z loňska mohou být vyčerpány a nové nemusí být ještě k dispozici. Jinak doufám další náležitosti jako dostatečná doba na úřadu práce a třeba bezdlužnost splňuješ? Navíc programy a žádosti jsou ke stažení na stránkách úřadu práce a nebo ministerstva, takže se nemusíš ptát zde a máš to přímo od zdroje. Pokud ti potom nebude něco jasné tak se klidně zeptej. Podpory nejsou pro to co ty potřebuješ, ale pro to co to přinese společnosti.

 4. Podpory nejsou pro to co ty potřebuješ, ale pro to co to přinese společnosti. přesně tak..rodí se málo dětí, jděte na MD, Maláčová vám dá 300K tam je to jistý.
  Samozřejmě ne ze svého:)

 5. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Zbytečně tady ztrácíš čas. Zajdi/zavolej nejprve na úřad a zjisti zda vůbec a jaké dotace a na co dávají. Nemá smysl to řešit bez toho, jelikož je min. nezaměstnanost a je také začátek roku a dotace z loňska mohou být vyčerpány a nové nemusí být ještě k dispozici. Jinak doufám další náležitosti jako dostatečná doba na úřadu práce a třeba bezdlužnost splňuješ? Navíc programy a žádosti jsou ke stažení na stránkách úřadu práce a nebo ministerstva, takže se nemusíš ptát zde a máš to přímo od zdroje. Pokud ti potom nebude něco jasné tak se klidně zeptej. Podpory nejsou pro to co ty potřebuješ, ale pro to co to přinese společnosti.
  Měli jste pravdu. Já chtěla najít někoho, kdo to vyřizoval kvůli případnému vypracování podnikatelského plánu, ale to nebude třeba. Tak už mám odpověď od pracáku. Kdysi to šlo a bylo to dokonce skoro "zadarmo". Stačilo si oblítat úřady. Nakonec změnili podmínky. Loni to zpřísnili ještě víc a paní mi řekla, že podmínkou je být dlouhodobě na ÚP, v současné době to je dva roky, což je nemyslitelné. Takže nic. Trochu jsem si dělala naděje, protože kolegyně znala slečnu, která ten příspěvek dostala, ale je pravda, že už je to minimálně tři roky nebo víc. Ikdyž jsem si ještě nedávno psala se slečnou a její známá zase dělala v té komisi a právě slečna mi řekla, že je snadné příspěvek dostat, takže jsem čekala, až půjdu na úřad. Nechám to tady, kdyby to náhodou někdo někdy googlil, tak zde má odpověď.

Hostujeme u Server powered by TELE3