Covistop Dezinfekce rukou Anti-Covid - 100 ml s rozprašovačem, 500 ml se stříkací vložkou, Skladem
Zobrazují se odpovědi 1 až 13 z 13

Konvertibilni dluhopisy

 1. Zdravím,

  “Konvertibilní dluhopisy jsou stejně bezpečné jako klasické dluhopisy, přesto se svým potenciálním výnosem blíží ziskům z akcií”

  Má někdo zkušenosti konvertibilními dluhopisy? Proč to vlastně píší, dnes jsem se ucházel o zaměstnání u jedné firmy, která s nimi obchoduje a přišlo mi to jak z pohádky. Normální dluhopisy znám a jsou mi jasné, ale s těmito dluhopisy jsem se zatím nesetkal. Vyprávěli mi tam, jak člověk nemůže prodělat, že to nejsou akcie a podobné pohádkové věci. Když ptáčka lapají hezky mu zpívají. Není tu někdo kdo takové dluhopisy vlastní/obchoduje nebo má přímo pozitivní/negativní zkušenosti?

  zde odkaz: https://www.konvertibilni-dluhopisy....ilni-dluhopisy
  třeba u toho lenova mají napsáno: I v případě, že akcie společnosti LENOVO spadnou o 90% investor obdrží výnos 2,74%. Prostě já tomu nějak nevěřím, ale nevyznám se v tom tak se ptám Vás.

  Jinak samotná firma funguje tak, že Vám založí účet, který je Váš a řekne Vám co koupit a kdy prodat. K penězům máte přístup jen Vy a můžete to kdykoliv uzavřít a peníze si poslat zpět, což mi přijde fér. Je tohle v tomto odvětví investování normální postup?

  O firmě jako takové jsem toho na internetu moc nenašel, má všude sice 100% hodnocení, ale hodnocení je málo (v řádech jednotek) takže to pro mě není relevantní.  Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. No nevím, ale mě se to teda moc nezdám zvlášť teda hlavně ten příklad s LENOVO.

  Jestli chcete radši vám nabídnu dluhopisy své firmy s úrokem 4.9% a vyděláte podle mě víc. :D
  Naposledy upravil Ariwenie : 09.01.2020 v 15:54

 4. Konvertibilní dluhopisy | Centrum Dluhopisů - Dluhopisy.cz

  Zajimavej nastroj... neni to teda nic magickyho, ale dodnes jsem neznal a neni to uplne nezajimavy... Ma to samozrejme vyhody a nevyhody :) rteba ze maj nizsi vynos nez bezny dluhopisy, ale potencial k vyssimu zisku kdyz se firme dobre dari... zajimavy... samozrejme i u nich existuje riziko upadku a vynosu -100% :)

 5. Není to žádná věda a jde o kombinaci

  (i) dluhového financování = klasický dluhopis
  (ii) nákupu call opce se strike cenou (ideálně) odpovídající ceně někde poblíž doby kdy se emituje dluhopis

  Pokud si koupíš na trhu call opci s určitou strike cenou a s určitou expirací, tak za ni zaplatíš tzv opční prémii a čekáš jestli kurs akcie překoná strike cenu nebo ne...pokd ji překoná tak jsi v penězích a uplatníš call opci - vyděláš rozdíl mezi tržní cenou a strike...

  Tudíž => Jelikož jde o kombinaci 2 těchto dvou investičních nástrojů, tak výnos z duhopisové složky bude výrazně nižší než kdyby společnost vydala klasické kupónové dluhopisy s tím že máš naději na výraznější zhodnocení pokud akcie skončí nad strike cenou. Pro firmu je to levnější způsob financování (na úkor stávajících akcionářů = ředí se jim podíl). Velké ale je ovšem nastavení té derivátové složky s opcí - tj hlavně strike cena a to jestli je vůbec reálně nastavena tak aby byla dosažitlelná. Něco jiného je očekávat výraznější růst akcií teď kdy jsme na historických maximech a něco jiného je očekávat růst akcií po nějakém výraznějším propadu.

  Toš tak

 6. akcie nejsou tak špatné, jak se tvrdí, třeba ta jejich volatilita není takový značný problém, hlavně když si v nich třeba spoříš na nákup nemovitosti nebo něčeho, protože zpravidla hodnota akciových indexů kopíruje hodnotu i jiných aktiv, takže když dáš třeba 1 mil. Kč do akcií a byt v Praze stojí 5 mil. Kč, a za rok to spadne o 30%, tedy budeš mít 700.000 Kč, tak počítej s tím, že i ta hodnota bytu půjde klidně třeba o 20% dolů a koupíš ho třeba za 4 mil. Kč. Málokdo nad tím uvažuje ve smyslu, co si za to koupíš, že jo.

  Dluhopisy čínské společnosti, kótované v yuanu se ziskem 3% mi fakt nepřijde výhodná investice. Navíc od nějakého mikro brokera, ale což lidi si koupí asi vše.

  Problém hodně lidí je, že nemaj žádný investiční plán, žádný výhled do budoucnosti atd. a financím nerozumí. Úplně jinak investuješ, když máš investiční horizont 30 let, a úplně jinak, když nad tím vůbec neuvažuješ.

 7. musí mít společnost v ČR nějaké schválení od ČNB aby mohla vydat svoje dluhopisy? Nebo to je "patizánština" ve stylu prodejců levné elektřiny...?

 8. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  musí mít společnost v ČR nějaké schválení od ČNB aby mohla vydat svoje dluhopisy? Nebo to je "patizánština" ve stylu prodejců levné elektřiny...?
  Pokud nevydává veřejně, tak nepotřebuje nic, pokud je podává veřejně potřebuje od ČNB prospekt, to ale není žádné povolení, ale spíše taková informační listina o emitentovi, kterou není problém dostat. Zkrátka ČNB dohlíží na to aby se k věřitelům dostali správné informace, to jak je velké riziko není její problém.

  Naštěsít ještě nejsme až tak nesvobodná země, kde je alespoň v tomto člověka povinné pouze informovat a rozhodnutí nechat na něm a nikoliv mu rovnou potenciální nebezpečí zakázat...

 9. Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Pokud nevydává veřejně, tak nepotřebuje nic, pokud je podává veřejně potřebuje od ČNB prospekt, to ale není žádné povolení, ale spíše taková informační listina o emitentovi, kterou není problém dostat. Zkrátka ČNB dohlíží na to aby se k věřitelům dostali správné informace, to jak je velké riziko není její problém.

  Naštěsít ještě nejsme až tak nesvobodná země, kde je alespoň v tomto člověka povinné pouze informovat a rozhodnutí nechat na něm a nikoliv mu rovnou potenciální nebezpečí zakázat...
  ano, podvodníkům a dobrodruhům by se neměly házet klacky pod nohy, jenom na chudý lid je potřeba přísnost.

 10. jn hlavne je lidi porad potreba vodit za rucicku jak maly deti... Nebo je rovnou vsechny znesvepravnime a bude vyreseno...

 11. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  jn hlavne je lidi porad potreba vodit za rucicku jak maly deti... Nebo je rovnou vsechny znesvepravnime a bude vyreseno...
  takže zavedeme zase rozhodčí doložky u spotřebních úvěrů a babičkám nacpeme předražené hrnce.

 12. To je ale trochu mimo, rozhodci dolozky moc neuznavam, nezavisly posouzeni jakyhokoliv pripadu by melo byt kazdyho pravo a rozhodci dolozyk to casto obchazej. A predrazeny hrnce si muze prodavat kdokoliv kdykoliv, ze to smejdi nekomu nutili opd pohruzkou ze je nedovezou domu atd. Je prece neco ulpne jinyho nez kdyz firma vyda dluhopis a nekdo se naprosto svobodne rozhoden ho koupit... Tak si tu demagogii nech ty starej joudo

  cim vic budes lidi vodit za rucicku, tim vic tu situaci zhorsis... Tim vic si vychovavas generaci nesamostatnejch idiotu. Tlacit se ma hlavne na to aby lidi dostali spravny informace a podle nich se mohli sami rozhodnout.

 13. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  To je ale trochu mimo, rozhodci dolozky moc neuznavam, nezavisly posouzeni jakyhokoliv pripadu by melo byt kazdyho pravo a rozhodci dolozyk to casto obchazej. A predrazeny hrnce si muze prodavat kdokoliv kdykoliv, ze to smejdi nekomu nutili opd pohruzkou ze je nedovezou domu atd. Je prece neco ulpne jinyho nez kdyz firma vyda dluhopis a nekdo se naprosto svobodne rozhoden ho koupit... Tak si tu demagogii nech ty starej joudo

  cim vic budes lidi vodit za rucicku, tim vic tu situaci zhorsis... Tim vic si vychovavas generaci nesamostatnejch idiotu. Nez lidi vzdelat, tak to radsi zakazeme... To je vazne skvely reseni.
  nejde o to něco někomu zakazovat, ale dát tomu pravidla. Dovedu si představit, že by vydavatel dluhpisu musel mít povinnou registraci u CNB, ale takovou, že by z rejstříku k danému datu byl jasný jeho dosavadní výkon a bonita. Jestlim á nebo nemá pojištění investice do jaké výšky. Takhle si každý vydá co chce a fixluje jak chce.

 14. ok, beru, to je cesta co splnuje moje zakladni pozadavky - dat lidem informace ktere potrebujou aby mohli udelat rozhodnuti, ale rozhodnuti vzdycky nechat na nich. Takze muze byt.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3