07.01.2020 09:20
1
zdarec vespolek,

je to už asi 3-4 roky, co jsem dal na web asi nejkomplexnější článek jak na Airbnb na českým webu (a v překladu by jistě konkuroval těm nejlepším z oboru).

Nějak moc na něj lidi nechodili, ale mě to až tak netrápilo (i když vzhledem k popularitě airbnb i překvapilo), kedže můj byznys je úplně jinde.

Ale teď jsem byl u kámoše (kterýmu jsem kdysi právě o tom článku psal) na svátky a ten mi říkal, že si ten článek chtěl přečíst, ale vůbec ho přes vyhledávače nemohl najít a dostal se na něj až tak, že našel ten historickej mail a prokliknul se tam z odkazu.

Ne, že by to pro mě bylo teď najednou nějak super podstatný, ale když už jsem s s tím dal kua tu práci a je to na webu, tak mi přijde škoda, že se o tom ani lidi nemůžou dozvědět.

Web běží na wordpresu a chodí na něj z vyhledávání asi 50-100 lidí denně, tak jestli není nějakej zádrhel zrovna v tomhle článku, protože kdyby byl nějakej obecnej, tak tam asi nechodí vůbec nikdo..či kdyby někdo prostě věděl a poradil, v čem je zakopaný pes.

díkes

p.s. teď mě napadá, že ani nevím, jestli třeba mluvil o seznamu, nebo googlu.
07.01.2020 09:41
2
Třeba se vyhledávačům nelíbí první text, co je H2 a má 445 znaků.

Po zadání H1 to najde na 1.2. výsledku seznam i Google.

Je něco mezi nebem a zemí... Zkusil bych udělat malý linkbuilding na článek a odkazovat z homepage, uvidí se, zda to pomůže. Popř. napsat 2 a více článků v minisérii o tomto článku a udělat nepřímý linkbuilding.

Nedávno jsem hledal, kolik % si Airbnb bere a měl jsem celkem problém to najít a potom i pochopit :-) To bych do článku přidal - rád si ten odstavec pak přečtu.
07.01.2020 13:35
3
Heh, poprvé co mi analyzátory webů padly při analýze :D
07.01.2020 14:29
4
Původně odeslal aramis1
Nedávno jsem hledal, kolik % si Airbnb bere a měl jsem celkem problém to najít a potom i pochopit :-) To bych do článku přidal - rád si ten odstavec pak přečtu.
To by mě taky zajímalo, myslím že v takovémto typu návodu je to jedna z důležitých věcí, pro případné pronajímatele. A taky zda např. při tom 3 a vícedenním pronájmu v průběhu pobytu hostů pokoje uklízíte (např. stlaní postelí, apod.) nebo to necháváte až jednorázově po odjezdu hostů.
07.01.2020 20:50
5
Pokud bych si měl vsadit, tak to je rychlost. TTFB je kolem 8 vteřin + spousta bordelu přímo na stránce dělá 22 vteřin (https://tools.pingdom.com/#5be0603f9c400000). Pro mobil je to smrt.
Něco ukazuje přímo i PageSpeed https://developers.google.com/speed/...%2F&tab=mobile
/n
Není nějaké varování v Google Search?
/n
Přehoď to na na HTTPS a nahoď podporu HTTP/2, zbav se všeho bordelu co ti tam zpomaluje vykreslování. Nejen třetích stran ale i stahování fontů atd. Zredukuj počet requestů na co nejméně. Zbav se všeho co není životně důležité pro projekt (klidně i Google Analytics a nahraď měřením na webu). Nahoď cachování, ta stránka se musí načíst pod 2 vteřiny, tam není nic co by to mělo brzdit. Přechodem na HTTPS donutíš Google to znovu projít a vyhodnotit.
/n
Jinak je to dlouhý článek a pro šablonu co používáš ne moc vhodný. Přihodil bych tam alespoň souhrn jak je na wikipedii s interními odkazy. Dost to pomáhá.
10.01.2020 12:05
6
Díky moc kluci, příští týden na to mrknu, tenhle nějak nenacházím čas.

jinak k vašim dotazům, provizi si airbnb bere asi 15%, nicméně tu částku co zadáte i dostanete (oklešťenou o 3% processing fee) systém si k tomu svoji provizi přihodí a není ani pevně definovaná. Dřív dokonce i koncákům ukazovalo airbnb ceny bez provize a tu pak v rezervaci připočítávalo, což nedávno narazilo na EU směrnice, tak myslím, že když si rezervujete, už vidíte cenu i s poplatkama.