Covistop Dezinfekce rukou Anti-Covid - 100 ml s rozprašovačem, 500 ml se stříkací vložkou, Skladem
Stránka 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 31 až 60 z 65

Komodity - do čeho teď investujete

 1. Posli prosim odkaz, kde to kupujes, chci videt, jak to vypada. To je proste jak akcie?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ještě napiště na jaké burze to kupujete a co přesně je to za instrumenty, jakého používáte brokera? (předpokládám IB), ať jsme v obraze jak velké zvíře jste :-)

 4. Proto to nepíšu, dotaz byl zcela neutrální, ta témata se tu moc často neobjevují a jsem zvědavý, zda tu někdo ještě něco podobného dělá. Znám tu pár lidí, s kterými to řeším mimo Webtrh, tak bych rád ještě někoho odtud poznal :-) Samozřejmě mi ani nejde, aby to tady komunita zase obrátila proti mě, jak se často stává :-))) Já nic nedělám pravidelně, ale jen když je zajímavá příležitost. V roce 2008 jsem nejvíce investoval do akcií, před pár lety když byly nízko nemovitosti a prodávaly se za PE 5, tak jsem se zase podíval na garáže (ale to trvalo asi 2 roky) a teď se mi zdá prostě zajímavé toto.

 5. Proti nikomu se neobracím, ale zdravá nedůvěra je prostě na místě. A obchodníků teoretiků je na internetu mraky a většinou je to pořád o tom samém, někdo si přečtě Kiyosakiho, potom Larry Williams (Jak jsem za rok vidělal milion dolarů obchodováním komodit), pak si přečte další podobné knihy a teoreticky je milionář. Ale těch kdo to reálně dotáhnou a dlouhodobě jsou v zisku je fakt menšina...

 6. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Posli prosim odkaz, kde to kupujes, chci videt, jak to vypada. To je proste jak akcie?
  V podstate cokoliv co se obchoduje na burzach jde obalit derivatama jako treba etf futures a obchodovat pak s tema derivatama, v podstate jen s papirem co ma hodnotu toho zbozi nebo men, kovu, proste cehokoliv. Dneska je to docela oblibeny.

 7. Nekupuji podobne knihy, moje oblíbené jsou Zásady ekonomie (Mankiw), Finanční analýza, Inteligentní investor, pak knihy od Kostolanyho... nikde jsem tam nečetl něco ve stylu hurá do toho. Zvlášť z Kostolanyho jsem měl pocit spíš pryč od toho :-)

 8. Kostolany popisoval období kolem války a před, dost vidělal na splacení německého dluhu, ale o současných komoditách se tam moc nedozvíte.

  ---------- Příspěvek doplněn 31.12.2019 v 17:10 ----------

  Inteligentní investor a Security analysis je o value investování a nic o komoditách.

  ---------- Příspěvek doplněn 31.12.2019 v 17:14 ----------

  Ten kdo obchoduje a píše jen o tom kde vidělal tolik a tolik a nikde žádná ztráta je z mého pohledu velmi nedůvěryhodný.

 9. Inteligentní investor není o komoditách, stejně jako Zásady ekonomie nebo finanční analýza. Ale jsou to super knihy a třeba tu druhá je naprostá bomba. Jde mi spíše o to, že jsou tam obecné zásady a myšlenky, které jsou nadčasové a není špatné znát trochu teorie. Mě třeba dost štve, že mám technické vzdělání a ne ekonomické. Jasně, díky tomu teď dělám co dělám, ale to ekonomické vzdělání mě dost chybí.

 10. Y please

 11. O.K. je to Vaše věc co čtete, já jen nechápu k čemu je Vám Finanční analýza nebo knihy o Value investing, když obchodujete komodity. Číst můžete cokoliv, ale nevěřím, že to k něčemu je pro obchodování komodit. Value investování je prostě o vlastním pohledu na ocenění firmy a dívání se na akcii jako zlomek, díl podniku, který se kupuje za nižší cenu na burze, kde je dle Vašeho názoru oceněna chybně. Margin of safety je určitě dokonalá myšlenka pro jakýkoliv obchod, ale ceny komodit se hlavně řídí podle velkých hráčů jako je Glencore, Vitol, Cargill, Hedge fondů, Bank apod., jak tedy probíhá Vaše analýza?

 12. Citace Původně odeslal MarvinDela Zobrazit příspěvek
  Y please
  Na co reagujete?

 13. Asi proto, že 15 let obchoduji akcie :-) A občas mi z těch výsledovek a výročních zpráv vyleze nějaká návaznost právě na komodity. Já dělám hlavně akcie. Tak mě zajímalo, zda tu teď tento rok někdo obchodoval s komoditami a je z toho zase tohle :-(

 14. Tak to určitě dobře víte co si myslí Warren Buffett o akciích komoditních firem... Návaznost na komodity nějaké jedné firmy má jistě natolik významý dopad na cenu komodity, že se podle toho dá vstupovat do obchodu. No nic nechme to být, já už mám jasno.

 15. Nikde jsem nepsal o nějaké JEDNÉ firmě, takže já mám také úplně jasno - někdo si tady potřeboval jen nahonit ego. Zajímalo by mě, kolik toho máte za posledních 20 let zobchodováno vy :-))) Ale nic, nechme toho asi to nemá cenu.

 16. Já si nehoním ego, téma jste otevřel vy ne já. Chtěl jste reakce tak je máte. Já téma sleduji tak 18let a obchoduji tak 15let. Já píšu k tématu a vy se snažíte jen utíkat...

  ---------- Příspěvek doplněn 31.12.2019 v 17:53 ----------

  Psát, že vstupuji do dlouhodobého obchodu na komoditě podle finanční analýzy firmy (firem), je nic neříkající a naprosto ničím nepodložené obecné tvrzení, které nemá hloubku. Podle čeho? Buďte trochu konkrétní, teď už je to přeci jedno, obchod už jste udělal. Zkuste mě hlupáka co si honí ego poučit. Zatím jen plácáte.

 17. Vy pořádáte hon na čarodejnice a toho se nebudu účastnit, ale já tu už nějakou dobu přes zprávy komunikuji s pár lidmi a obchodujeme Akcie. Takže je tu dost lidí, kteří přesně ví kdy co otevírám a zavírám a s jakými výsledky.

 18. Jinak já nakupuji taky po propadu na dně a prodávám když všichni kupují na vrcholu :-)

  P.S. Nedávno jsem koupil raketoplán poté, co měl jiný nehodu, byl prostě za babku nikdo ho nechtěl nemohl jsem odolat. :-) Prodám až doletí Musk na Mars to budou v kurzu :-)

  ---------- Příspěvek doplněn 31.12.2019 v 18:06 ----------

  Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Vy pořádáte hon na čarodejnice a toho se nebudu účastnit, ale já tu už nějakou dobu přes zprávy komunikuji s pár lidmi a obchodujeme Akcie. Takže je tu dost lidí, kteří přesně ví kdy co otevírám a zavírám a s jakými výsledky.
  No vidíte, já pořádám hon na informace a pořád nic. Když něco otevřete tak komunikujte a neutíkejte neustále od tématu, pořád se jen vymlouváte. Asi to nebude tak horký téma. Vítejte v Kdybylandu...

 19. Locaccio: kdybys chtel informace tak do toho od koho je chces takhle nejdes. Tak bud nechces informace a nebo si poste ejn neuvedmujes ze kdyz ses utocnej tak se s tebou lidi bavit moc radi nebudou :)

  To ja btw moc dorbe vim, pac tuhle chybu opakuju proad dokola..

 20. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Locaccio: kdybys chtel informace tak do toho od koho je chces takhle nejdes. Tak bud nechces informace a nebo si poste ejn neuvedmujes ze kdyz ses utocnej tak se s tebou lidi bavit moc radi nebudou :)

  To ja btw moc dorbe vim, pac tuhle chybu opakuju proad dokola..
  Je to tak, celé to je k ničemu, každý si tu může psát co chce a já na to reagovat nemusím.
  V tomto případě jsem se neudržel a opět si jen potvrdil, že to je k ničemu. Přitom bylo tak snadné
  nahodit něco reálného do placu. Myslím, že jsem nijak moc neútočil, ale tohle nešlo... :-)

 21. Tak spis jde o takovy ten ton, jde se ptat i bez toho abys psal nejaky svoje domneky o tom co druhy umi neumi nebo dela nedela, jde se jen nromlane bez narazek ptat, coz jsi nezvladl, ale tak to tu na webtrhu ovlada malokdo...

 22. Tón psychologa co mě právě rozebral používáte vy. Já jsem odpovídal k tématu, nedostal jsem smysluplnou odpověď a moje domněnky mi nikdo nevyvrátil. Nemám důvod měnit tón. Co z toho co jsem psal je špatné? Nebo mimo?

 23. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Locaccio: kdybys chtel informace tak do toho od koho je chces takhle nejdes. Tak bud nechces informace a nebo si poste ejn neuvedmujes ze kdyz ses utocnej tak se s tebou lidi bavit moc radi nebudou :)

  To ja btw moc dorbe vim, pac tuhle chybu opakuju proad dokola..
  :* :D

 24. Moje chyba, přiznávám, omlouvám se. A teď bych prosil odpověď pane vodička :* :D:* :D:* :D

 25. Citace Původně odeslal Loccacio Zobrazit příspěvek
  Tón psychologa co mě právě rozebral používáte vy. Já jsem odpovídal k tématu, nedostal jsem smysluplnou odpověď a moje domněnky mi nikdo nevyvrátil. Nemám důvod měnit tón. Co z toho co jsem psal je špatné? Nebo mimo?
  No ja nevim, jen pisu jak ta vase diskuse na me pusobi :) a protoze jsem ten vocas co dela ty same chyby tak se jen delim s tim poznatkem ktery mi muze potencialne, jakozto nezucastnenemu byt vic zrejmy...

  btw podivej ted na sebe, udelal jsem to co yt beranisti a hned jsi v defensive modu :) jakmile druhyho takhle zazenes, tak je jakoby normalni diskuse v haji... Neber to spatne. Hraju si tu na psychologa, ale nejsem... Domnivam se ze to tak je, ale co ja vim jak to beraniste doopravdy bral... vesteckou kouli taky nevlastnim...

 26. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  No ja nevim, jen pisu jak ta vase diskuse na me pusobi :) a protoze jsem ten vocas co dela ty same chyby tak se jen delim s tim poznatkem ktery mi muze potencialne, jakozto nezucastnenemu byt vic zrejmy...

  btw podivej ted na sebe, udelal jsem to co yt beranisti a hned jsi v defensive modu :) jakmile druhyho takhle zazenes, tak je jakoby normalni diskuse v haji... Neber to spatne. Hraju si tu na psychologa, ale nejsem... Domnivam se ze to tak je, ale co ja vim jak to beraniste doopravdy bral... vesteckou kouli taky nevlastnim...
  Myslím, že jste to vůbec nepochopil. Nemám problém přiznat chybu. Problém vidím v tom, že někdo otevřel téma a dělal ramena o svých úspěších a letech praxe, ale na několik dotazů nebyl schopen reálně odpovědět. A potom se radši urazí, než by mě argumenty smetl a umlátil. Pro někoho, kdo má 15 let praxe to nemůže být problém. Ale z toho co jsem četl to bude vše jako obvykle trochu jinak. Prostě si jen zařadím dalšího člověka mezi stovky jiných... Podezřelé je už jen, že není schopen používat ani základní terminologii a obchoduje Swap, což se v praxi pro drobné investory vůbec nepoužívá... je to nonsense. Asi tak.

 27. Tak to neřeš, dej do lednice bohemku a najdi někoho, komu dáš na Novej rok pusu.

 28. Citace Původně odeslal Loccacio Zobrazit příspěvek
  Myslím, že jste to vůbec nepochopil. Nemám problém přiznat chybu. Problém vidím v tom, že někdo otevřel téma a dělal ramena o svých úspěších a letech praxe, ale na několik dotazů nebyl schopen reálně odpovědět. A potom se radši urazí, než by mě argumenty smetl a umlátil. Pro někoho, kdo má 15 let praxe to nemůže být problém. Ale z toho co jsem četl to bude vše jako obvykle trochu jinak. Prostě si jen zařadím dalšího člověka mezi stovky jiných... Podezřelé je už jen, že není schopen používat ani základní terminologii a obchoduje Swap, což se v praxi pro drobné investory vůbec nepoužívá... je to nonsense. Asi tak.
  no dobre, ale tak to ze mu to zacnes hazet do obliceje ho nepresvedci aby ti dal vic info o tom co dela ze jo... to je to co sem tim chtel rict... nic vic... Treba je to jen dalsi gambler, kolem investic jich je... Ale to uz se nedozvis :))

 29. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Tak to neřeš, dej do lednice bohemku a najdi někoho, komu dáš na Novej rok pusu.

  Já hledat nemusím, mám jí vedle sebe.

  Jsem rád, že to téma mohu konečně ukončit. Je to ztráta času.

 30. To si takový diskuze dopřáváš vždycky jednou do roka?

 31. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  To si takový diskuze dopřáváš vždycky jednou do roka?
  Už jsem chtěl končit, ale na otázku je slušnost odpovědět. Ne nikdy, obecně na hlupáky nereaguji vůbec.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3