logo
28.12.2019 15:28
1
Pokud platí to, co jsem se dočetl na internetu, dědická smlouva je silnější než závěť, ale dává dědicům nárok na pouze 3/4 majetku. Můj otec má tři děti, označme: A, B, C. Dále má otec přítelkyni, která si může v budoucnu dělat nárok na dědictví nemovitosti. Označme ji D. Když otec podepíše tuto dědickou smlouvu s dětmi A, B, C, tak každý budem mít nárok na 1/4 nemovitosti. Pokud nebude mít otec sepsanou závěť, jak se nakládá se zbylou 1/4 nemovitosti? Řekněme, že by se otec v budoucnu oženil s paní D. Bude se zbylá 1/4 nemovitosti dělit mezi A, B, C, D, nebo protože už děti dostali podíl v rámci dědické smlouvy, tak připadne 1/4 nemovitosti budoucí manželce D?

Co se právě děje na Webtrhu?

28.12.2019 15:36
2
Hlavne bacha na to, ze i zavet/dedicny cokoli se da napadnout. Znama se ted dosoudila s detma (cca 2 roky), vyhrala, ale stalo ji to 300k, takze muze klidne vsechno dedit pani D, protoze se o chudaka neboztika starala az do smrti a vzdala se kariery…
30.12.2019 09:54
3
Pokud mohu posloužit vlastní zkušeností, tak po otci dědí potomci z přímé linie, bez ohledu na přítelkyně a milenky. Pokud by chtěl někdo dokázat jiné rozdělení, znamená to soudně prokázat že se děti dlouhodbě s otcem nestýkali a přítelkyně se o něj dlouhodobě starala.....soudy na roky.
Něco jiného je, pokud přítelkyně otce zmanipuluje a on naní nemovitost převede......to je pak prakticky nevratné!!!