Značkový eshop - Hilfiger, Boss, Gant aj.
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Jak posíláte zboží do zahraničí?

 1. Prodává tu někdo na Ebay, Amazon a dalších zahraničních webech? Jakou přepravní společnost volíte a kolik běžně stojí přepravit balík? Trocha jsem udiven, že to je třeba až 3k Kč. Jsem zmaten všemi těmi pravidly co musím napsat na balík, cly, daněma atd. Dále některé dopravní společnosti přepravují jen do některých zemí. Cena se liší ne velikosti balíku. Jaký je nejjednoduší způsob se v tom trochu začít orientovat? Proč se mi to zdá tak komplikované narozdíl od vnitrostátní dopravy zboží? Představoval bych si to, že na webu vyplním formulář, přijede kurýr, zaplatím dopravu a za 10 dní balík přiveze kurýr např. Američanovi.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Dnes mám "komunitní" náladu tak poradím ještě jednou :-)

  Česká Pošta

  Ze začátku se určitě zaměř na Českou Poštu. Ač je mnohdy vnitrostátně a oprávněně kritizována, tak do zahraničí doručuje vcelku spolehlivě. Co se týče konkrétních cen, tak třeba cca 3kg počítej že tě může vyjít na litr tabulkové ceny. Můžeš se dostat na i na menší cenu, třeba u ekonomického balíku ale tam je ukrutně dlouhá dodacídoba. Do států klidně i 6 týdnů jelikož to tam jde lodí. Prioritní balík je o něco lepší, tam to doručíš zhruba za týden a něco. Má též lepší tracking a i lepší řešení v případě reklamací.

  + rozumná cena
  + přiměřená doba doručení
  - u zahraničních balíků strašně neradi obchodáci sundavají ceny
  - reklamace jsou opravdu opruz, trvají i měsíce
  - v jejich online podání nejdou vyplňovat ty propisovací formuláře (žlutý a fialový)

  Přepravky

  Jseš pro ně zajímavý až od určitého počtu zásilek. Jejich tabulkové ceny jsou brutální, ale když s nima uzavřeš smlouvu a plníš garantovaný počet balíků měsíčně např. 50 tak ti ceny zajímavě klesnou. Není to sice na úrovni České Pošty, ale je to aspoň na dohled :-)

  + fakt pohodlné řešení zásilek, vše naklikáš na webu a pak jen přijede kurýr si to vyzvednout a ty jen podepíše jeden papír
  + rychlost dopravy
  - cena
  - nutnost smlouvy
  - fakt optimalizovat velikost balíků (jinak se počítá cena zásilky)

  No a časem je samozřejmě nejlepší mít v tvé hlavní destinaci, např USA sklad. Klidně přes fullfiment, vyjde tě to levněji.

  edit: no tomhle příkladu se krásně ukazuje jak je i prodej rukodělných výrobků složitá disciplína, aby to ekonomicky vycházelo a člověk dělal nějaké prodeje.

 4. Evropa je nejvhodnejsi pres zasilkovnu nebo postapreshranice

 5. Citace Původně odeslal Michal Kubíček Zobrazit příspěvek
  Evropa je nejvhodnejsi pres zasilkovnu nebo postapreshranice
  Také doporučuji. Posíláme zahraničí i se zásilkovnou i s postabezhranic.cz a bez problémů. Pokrývají za rozumné peníze skoro celou EU.

 6. Citace Původně odeslal neoraale Zobrazit příspěvek
  Prodává tu někdo na Ebay, Amazon a dalších zahraničních webech? Jakou přepravní společnost volíte a kolik běžně stojí přepravit balík? Trocha jsem udiven, že to je třeba až 3k Kč. Jsem zmaten všemi těmi pravidly co musím napsat na balík, cly, daněma atd. Dále některé dopravní společnosti přepravují jen do některých zemí. Cena se liší ne velikosti balíku. Jaký je nejjednoduší způsob se v tom trochu začít orientovat? Proč se mi to zdá tak komplikované narozdíl od vnitrostátní dopravy zboží? Představoval bych si to, že na webu vyplním formulář, přijede kurýr, zaplatím dopravu a za 10 dní balík přiveze kurýr např. Američanovi.
  Prodejem přes Amazon se celkem úspěšně zabývám od podzimu 2019, takže jsem dá se říct zatím nováček. Výhledově plánuji sklad, ale před měsícem jsem se díky tomuto článku https://www.podnikame.cz/prodej-zboz...vat-pozornost/ dostal ke službě https://www.balikdozahranici.cz/balik-do-ameriky, takže také mohu doporučit jako jednu z variant.

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3