Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Mám právo posílat emaily svým zákazníkům?

 1. Ahoj všem,

  na Aukru realizuji měsícně několik objednávek, společně s údaji na zákazníky mi chodí i jejich email.

  Mám právo na to jim dodatečně psát novinky ohledně mých aukcí? Nejedná se o každodenní spam, ale jednou za dlouhou dobu, když je co oznámit ve prospěch zákazníků (např. zlepšení logistiky při dodání zboží).

  Díky za informace

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud AKTIVNĚ nezaškrtli políčko že chtějí takové informace dostávat, tak NEMŮŽEŠ!

 4. Na to bacha, mám na Expirované domény funkci, která ti pošle podle KW expirované domény na email. Jednou jsem se rozhodl, že udělám dobrý skutek, napsal jsem jednomu týpkovi email s infem o doméně a div nepřišel ke mě domů a nechtěl tu pokutu, kterou vyhrožoval, zaplatit tady :D

 5. A to AKTIVNE, musis dokladat Ty. Staci aby jeden napsal ze to neudelal a i kdyz mas vse diky DoubleOpt-in, tak stejne dostanes pokutu. Me frajer z jedne IP letos na webu regnul 3 ucty, dostal email a poslal ho na UOOU. Dostal jsem 9k pokutu. I kdyz UOOU zkouselo registraci u me na webu, napsalo do protokolu ze opravdu mam double opt-in, tak nevi jestli jsem ho mel v unoru a sreen a vypis z db pro ne neni dukaz.

  Na otazku JAK KU*VA mam vic dolozit ze se ke me nekdo registroval, byla odpoved ze nejslepsi by bylo mit od zakaznika video kde rika ze souhlasi s registraci na webu a s obcasnym mailingem. To je pro ne 100%-ni dukaz.

  To jsem na UOOU sedel 2 hodiny!!

 6. Citace Původně odeslal gostrider Zobrazit příspěvek
  Pokud AKTIVNĚ nezaškrtli políčko že chtějí takové informace dostávat, tak NEMŮŽEŠ!
  Heureka ma jiny nazor, ktery asi je ok kdyz prochazi.

 7. Citace Původně odeslal Bogdan Zobrazit příspěvek
  Heureka ma jiny nazor, ktery asi je ok kdyz prochazi.
  Heureka má jiného právníka

 8. Já bych to udělal jednoduše.

  V prvním emailu bych do patičky uvedl.

  Uzavřením obchodní dohody vám byla automaticky aktivována služba Newsletters (Komerční informační emaily) ohledně mých nových aukcí a prodejů.
  V případě že nemáte o tyto informace zájem, klikněte zde pro zrušení


  Zřídit si doménu za 150 Kč ročně a udělat jednoduchou administraci s evidencí zákazníků (jen mail a id) není složité a zapisovat si tam všechny klienty (myslím že jich nemáš víc pár stovek).

  Link by odkazoval na delete script, popřípadě přidat row status 1/0 a využít UPDATE.


  Pokud chceš jsem ochotný ti dát jednu subdoménu a administraci i se scriptem ti napsat zadarmo(Nuda večer).

  Písni mi kdyžtak SZ tady na WebTrhu

 9. Proč si nepřečtete pravidla aukra? Jak to tam mají, nebo se nedotážete tam? Navíc co si pamatuji, vy tam taky jako obchodník dáváte své obchodní podmínky, stejně tam můžete vrazit GDPR apod. No a co nechápu, proč by nemohl poslat obdobnou nabídku na člověka, který nákupil, když to posílá z právního titulu "oprávněného zájmu". Myslím, že to jde udělat legálně a správně, ale problém bude spíš v podmínkách Aukra v procesu objednání, jak tam dostat své podmínky a jak získat souhlas atd. Tam vidím problém, ale samozřejmě nejsem právník. Kdybyste měl svůj eshop, je to jednoduché.

 10. Newslettery jsou mrtvé.

 11. Citace Původně odeslal kolousek Zobrazit příspěvek
  Newslettery jsou mrtvé.
  Ani náhodou

 12. Citace Původně odeslal Jiří Brda Zobrazit příspěvek
  Já bych to udělal jednoduše.

  V prvním emailu bych do patičky uvedl.
  ...
  To není legální.

 13. Jednou jsem na Aukru něco kupoval. Od nějakého mladíka. A za pár měsíců mi tento poslal spam, myslím to byla nějaká nabídky na rychlý výdělek peněz nebo nějaká taká blbost v jednom affiliate systému. V době, kdy jsem něco od mladíka kupoval, neměl na stránce "o mně" žádné info. Když mi pak poslal spam, měl už na této stránce právě nějakou hloupost typu "Uzavřením obchodu na Aukru dáváte souhlas se zasíláním reklamních sdělení". O ničem jsem nevěděl, žádný souhlas jsem nedal. A hnal jsem to tehdy až k provozovateli toho affiliate systému, který následně (údajně) toho mladíka zablokoval, protože porušil podmínky.

  Takže závěr - pokud si někdo dá do patičky nějaký nesmysl, že uzavřením obchodu na Aukru mi tento začne posílat bordel, poženu ho svinským krokem na ÚOOÚ i dál. :-))

 14. No, moc nechápu rozdíl uzavření kupní smlouvy v klasickém eshopu a Aurku, mělo by to být podobné. Víte co, podívejte se třeba na Notino, jak to mají. To vám asi vypadnou oči z důlků.

 15. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  No, moc nechápu rozdíl uzavření kupní smlouvy v klasickém eshopu a Aurku, mělo by to být podobné. Víte co, podívejte se třeba na Notino, jak to mají. To vám asi vypadnou oči z důlků.
  Mně stačilo vidět Alzu :-) - oni to navíc neustále mění, mají to neuvěřitelně (chytře) nepřehledné.

  Zajímalo by mě, zda gostrider píše pravdu, nějak se mi tomu nechce věřit... Není lepší zaplatit za právníka dvojku než platit 9k pokutu?

 16. Děkuji za názory a Jiřímu za ochotu, teoreticky by podobny systém evidence mohl fungovat i v Excelu a ani bych web nepotřeboval. :)

  Jak čtu názory ostatních, je to hodně ošemetné a pokud by se objevil někdo, komu by to bylo vyloženě nepříjemné a nahlásil to, hrozila by pokuta.

Hostujeme u Server powered by TELE3