logo
12.12.2019 19:39
1
Zdravím,

narazil jsem na web Docplayer.cz, který funguje tak, že postahuje všechny PDF napříč celým internetem, poté je publikuje pomocí generátoru jmen na svém webu jako falešný zaregistrovaný uživatel. Takto to má v každé zemi pod danou národní doménou. Osobně jsem tam našem moji diplomovou práci, seminárku ze střední, reklamní materiály z osobního webu, ale hlavně desetitisíce stran textů z mých obsahových webů.

Dá se proti takovému webu nějak zakročit? Samozřejmě jsem kontaktoval provozovatele a dostal jsem odpověď, že materiál nahrála třetí strana a nenese za to tak žádnou odpovědnost. Smazal by jen v případě, že mu u každého materiálu jednotlivě prokážu moje práva (to že je u všech v hlavičce uveden můj web mu nestačí) a u každého materiálu uvedu odkaz kde to na stránkách je, což je samozřejmě nereálné, když jich je nějakých 8000.

Jinak pro zajímavost je to hezky popsáno zde: https://sijmen.ruwhof.net/weblog/162...dy-is-aware-of

Co se právě děje na Webtrhu?

12.12.2019 20:42
2
pokud to je v takovém rozsahu, vhodnější je to řešit přes právníka a soud, většinou ustoupí.

Z pohledu autorské zákona postačuje upozornění, že dané materiály porušují tvoje práva. Požadavek na online odkaz či jakékoliv jiné podmínky jsou absurdní. U soudu má opačný problém, licenci musí prokázat.
12.12.2019 20:49
3
To je mazec.

Jsou tam i nějaké moje věci :)

Především mě překvapuje postoj Google, to bych nečekal.

Nicméně, taky bych nečekal, že budou Google reklamy (přes Resselera) na freefilmy.cz ... časy se holt asi mění ... Je profit? Je. Je to z organiky? Je. Nejsou tedy poškození inzerenti. Že by byla poškozená jiná strana? ... ať to dá k soudu.

Takhle se dneska vydělávají peníze.. Někdy si říkám, že je škoda, že mám nějaké morální zásady :-D
12.12.2019 20:51
4
třeba si přečíst i ten popis v odkazu. Nějaký Rus co někdy bydlel v Moskvě, se hned tak právníka nezalekne. Otázkou je jak to funguje ted, když ten popis fungování je 2 roky starý.
12.12.2019 20:58
5
Já to letmo četl.

Tak jde o to, že je TEORETICKY ve stejném postavení jako Google, který vyhledá web s obsahem porušující autorská práva. (jasně, není to na serveru Google, ale princip je podobný - také musí Google doložit blablabla a až poté web vyřadí z vyhledávání)

Ale že je možné takovou věc monetizovat přes Adsense, tomu se mi nějak nechce stále věřit :)
12.12.2019 22:06
6
to bylo na Tomáše:)
13.12.2019 10:06
7
mě tenhle web, co krade jednou zachranil s autem, jelikoz stahli od jednoho vyrobce jeho interni dokumenty a ja si je mohl precist a vedet, co mam presne konkretne reklamovat a jestli je to pravda.. :D clovek musi umet hledat...