Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 22 z 22

Alza, Mall, koukám že už nikdo nechce mít jen vlastní sklad

 1. Koukám, jak se postupně sunou klasické shopy směrem ke galeriím. Tak co, zkoušeli jste spolupráci s Mall či Alzou? Postupně začínám mít pocit, že za chvíli nebude na výběr ... stejně jako už mnohde není. Buď hrát tu hru s nimi a nebo ne a že nás za chvíli budou mít pěkně v hrsti. A zaplatíme a oddřeme to my :-(

  Alza.cz Dropshipment | Alza.cz

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Jiří a Nikola poptává: Nastavení Google ads
  Belias Walhaym poptává: Hledáme herního redaktora
  MaBezdek poptává: Programátor PHP
 3. Klient řešil alzu. "Regálovné" asi 60k + bidování v dané kategorii podle toho jak vysoko chce být. Je to vlastně takový další PPC kanál. Po pár měsících zrušil.

 4. 2 roky zpátky jsem měl schůzku v Mall, měli celkem špatné podmínky. Vysoké zalistování, vysoké provize z objednávek, tržby zašlou tuším za 30 dní a myslím, že tam byl i vstupní poplatek (celkem jsem to počítal kolem 50k za pár stovek produktů)

  Jsme třeba v jednom top evropském e-shopu jako partneři a ti mají fix poplatek 40€ + 15% provize z objednávky, platby taky 1x za 30 dní.

 5. Ja tedy nejsem e-shoper, ale z pohledu zákazníka za mě většina e-shopů nemůže konkurovat objednávkám z Amazon.de apod. A obecně se snaží asi největší hráči u nás o něco podobného. Je to logický vývoj v kapitalismu krysa žere krysu, větší žere menší...

 6. U Mallu bych chtěl mít peníze při jejich finanční situaci.

 7. Všichni se snaží do nekonečna růst.
  A hádejte co má nekonečný růst?

 8. Citace Původně odeslal josef.jebavy Zobrazit příspěvek
  Všichni se snaží do nekonečna růst.
  A hádejte co má nekonečný růst?
  Vesmir, teda aspon podle soucasnych pozorovani :D

 9. Citace Původně odeslal tomagio Zobrazit příspěvek
  2 roky zpátky jsem měl schůzku v Mall, měli celkem špatné podmínky. Vysoké zalistování, vysoké provize z objednávek, tržby zašlou tuším za 30 dní a myslím, že tam byl i vstupní poplatek (celkem jsem to počítal kolem 50k za pár stovek produktů)


  Jsme třeba v jednom top evropském e-shopu jako partneři a ti mají fix poplatek 40€ + 15% provize z objednávky, platby taky 1x za 30 dní.
  Napíšeš v jakém eshopu/zkušenosti- klidně PM. O toto téma se zajímám :-) díky

 10. Tie programy sa obaja snazia rozbehnut uz par rokov, nefunguje to a pri sucasnom personalnom obsadeni to ani nikdy nebudu schopni rozbehnut. Navyse je tam (interne) neskutocne mnozstvo dalsich, suvisiacich, problemov - typicky logistika, vratky, CRM... IMHO ak na to nezozenu niekoho kto to dokaze rozbehnut (a ze asi nezozenu), tak to postupne zakape.

 11. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Koukám, jak se postupně sunou klasické shopy směrem ke galeriím. Tak co, zkoušeli jste spolupráci s Mall či Alzou? Postupně začínám mít pocit, že za chvíli nebude na výběr ... stejně jako už mnohde není. Buď hrát tu hru s nimi a nebo ne a že nás za chvíli budou mít pěkně v hrsti. A zaplatíme a oddřeme to my :-(

  Alza.cz Dropshipment | Alza.cz
  neboj nezaplatíš ani neodřeš, toto aby to mělo smysl je pouze pro produkty s vysokou marží, aby mohli cenu srazit co nejníž, takže do toho může jít jenom dovozce nebo výrobce. Stačí se u Mall podívat na partnerský prodej. Partner na svém shopu prodává běžně o 40% a více dráž, tak fakt nevím, jak to má přes Mall smysl.

 12. zmysel to urcite ma, my mame napr na mall o 20% drahsie ako na nasich weboch (kvoli provizii) a stale sa najde veelka kopa ludi ktori to kupia z mall a pritom sme na klucove slova top v google....

 13. Citace Původně odeslal MKI-Miro Zobrazit příspěvek
  zmysel to urcite ma, my mame napr na mall o 20% drahsie ako na nasich weboch (kvoli provizii) a stale sa najde veelka kopa ludi ktori to kupia z mall a pritom sme na klucove slova top v google....
  A jak to děláte, to jim posíláte vyšší ceny? Takže když z Mall někdo objedná, oni vám přes API přepošlou objednávku do eshopu a nikomu není divné, že to normálně na eshopu prodáváte za jiné ceny? Předpokládám, že tam máte jen výběr produktů ... asi namaržované levnější produkty předpokládám. A nebojíte se, že vás Mall brzy přeskočí jak v organice, tak placenou reklamou a že za to ve výsledku zaplatíte více, než kdybyste s nimi nespolupracoval?

 14. na Mall mame jednoducho o 20% vyssie ceny nez na stranke, napriek tomu tam chodi dost vela objednavok. Ano maju aj API aj web portal kde sa daju pozriet objednavky. So zakzanikom komunikuju len oni, my iba odosielame.

 15. Alza vs. Karcher

  hodně tradiční značka s vlastním servisem a taková je současnost

  https://www.rea-karcher.cz/hobby-pro...ty-632/produkt

  https://www.alza.cz/karcher-ad-4-pre...485321.htm?o=1

  u Alzy dvojnásobné prodeje ( z mého zdroje)

 16. Když zajdeš do Karcheru tak tu cenu dostaneš taky a možná ještě lepší. Jinak oni neradi prodávají hobby produkty a nejnižší řady u nich moc nenajdeš, tedy aspoň pokud jde o myčky a průmyslové vysavače, obojí mám snad 20 let a pořád funguje. Soused s Karcherem z marketu umyl jednou fasádu a bylo po myčce.

 17. Stejný servis dostaneš i ke Karcheru z Alzy či jiného eshopu. Sveze si ho přímo servis Karcheru. Vyzkoušeno.

 18. Citace Původně odeslal dave67 Zobrazit příspěvek
  Stejný servis dostaneš i ke Karcheru z Alzy či jiného eshopu. Sveze si ho přímo servis Karcheru. Vyzkoušeno.
  rooibosman ale zřejmě (já myslím) upozorňoval na rozdíl v cenách na webu Karcheru a Alzy, kdy Alza vychází 600 Kč levněji

 19. Citace Původně odeslal MKI-Miro Zobrazit příspěvek
  zmysel to urcite ma, my mame napr na mall o 20% drahsie ako na nasich weboch (kvoli provizii) a stale sa najde veelka kopa ludi ktori to kupia z mall a pritom sme na klucove slova top v google....
  Porušujete tím jejich obchodní podmínky, kde je sankce 5000e, na tuto problematiku se nyní zaměřují. Doporučuji se nad tím dost zamyslet

  ---------- Příspěvek doplněn 14.12.2019 v 09:04 ----------

  Citace Původně odeslal tomagio Zobrazit příspěvek
  2 roky zpátky jsem měl schůzku v Mall, měli celkem špatné podmínky. Vysoké zalistování, vysoké provize z objednávek, tržby zašlou tuším za 30 dní a myslím, že tam byl i vstupní poplatek (celkem jsem to počítal kolem 50k za pár stovek produktů)
  Naprosty nesmysl
  Mall.cz – Partnerský prodej

 20. Citace Původně odeslal Zapdox Zobrazit příspěvek
  rooibosman ale zřejmě (já myslím) upozorňoval na rozdíl v cenách na webu Karcheru a Alzy, kdy Alza vychází 600 Kč levněji
  bude zajímavé pozorovat jestli toto jednání povede k "upozadění" této značky do propadliště šuntů. Podle mého názoru je to "patologické" chování. Pokud jsi "Mercedes" v daném segmentu nemůžeš se nabízet na tržnici, musíš logicky ztratit klientelu.

 21. Právě proto, že domácí a hobby zboží dáš na tržnici a to i za nižší cenu si reguluješ přísun zákazníků o které autorizované centra víceméně nemají zájem a na druhou stranu mají čas se věnovat zákazníků co kupují profi řady. Stejně tak jejich servis neotravují reklamující. Navíc v ČR je i dost neautorizovaného dovozu, pamatuji, že měli na stránkách poměrně obsáhlý seznam eshopů a výrobků, které byly bez české záruky.

 22. Je to poměrně logická cesta velkých e-shopů, a Mall se už o to snaží delší dobu. Lukrativní kategorie co už prodávat docházejí, co zbývá jsou niky za pár drobných a pořádně nemají kam růst. Zbývá navyšovat obrat v těch kategoriích co už mají nebo zkusit jít jiným směrem. A že marketplace je cesta jim ukázal Amazon, kord když výrazně zakolísalo Aukro a Letgo z našeho trhu odešlo.

 23. jenže pak už je pro mě ta značka nezajímavá, když začnou vyrábět v Číně, jinak by si za ty ceny nemohli toto dovolit, v podstatě za 2 600,- je tem hobby Karcher předražený.

Hostujeme u Server powered by TELE3