Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Zobrazují se odpovědi 1 až 16 z 16

Má investor smysl, nebo jet bez něj?

 1. Zdravím,

  máme výdělečný projekt v on-line světě s nějakým obratem o hezkým ziskem (nejde o miliony) a přemýšlíme, jestli shánět investora na "velký rozjezd", nebo to raději budovat pomaleji, ale bez něj. Jaký na to máte názor? A dát mu případně podíl ve firmě, nebo se domluvit na splátkách s úrokem? Potřeba je 0,5 - 1 milion Kč, žádné malé peníze.

  Díky za všechny postřehy.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud jde jen o kapitál a projektu opravdu věříš, snažil bych se řešit vlastními zdroji/půjčkou atp. Investora bych do projektu pustil v případě, že by mi kromě kapitálu poskytl know-how, kontakty a informace, které nejsem schopen získat sám.

 4. Investora nehledej pouze finančního, ale taky strategického, se kterým dokážete spojit vaše cíle a vize.
  1 mio není tolik, aby mělo význam pouštět podíl nestrategickému partnerovi. Často firmy přibírají investory jen kvůli strategii a ne kvůli penězům. Takovou částku zainvestuje kde kdo.

 5. 500k ti dneska pujci kdekdo, davat za takovy drobny (bez dalsiho prinosu investora) podil ve firme je nesmysl.

 6. tady se to pěkně rozjíždí :) milion není tolik, 500K jsou drobný. Hoši vy jste kabrňáci nebo tlučhuby.

 7. Díky za názory. Je fakt, že to dnes asi nejsou tak závratné peníze, ale stejně tak to nejsou drobné, které se někomu rázem objeví na účtu.

  Tak teď ještě otázka, kde takového strategického investora sehnat?

 8. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Je to tak, pro lidi co investujou do rpojektu jsou tohle fakt drobny - firma kde se vyskytuju bere investora do jendoho projektu ted a fakt byl problem najit nekoho kdo chce investvat jenom 4 miliony... spousta investoru se s tebou nebude bavit, pokud nechces radove vic :) Navic to mega je dneska uz taky takova castka co si usetri kde kdo kdyz se bude snazit a neutrati to za blbosti... A pul mega pujci banka bez zajisteni docela bez vetsich problemu. Staly prijem, manzel manzelka na smlouve a je to tam
  tak to já jsem "čučkař"..já se na půl mega nadřu jako kůň a kdybych to měl zainvestovat, tak bych chtěl mít jistotu že to dotyčný neprošutruje v nějaké pochybné IT alchymii..no nic měl jsem se líp učit:) já bych si za milion koupil raději starší auto s hydraulickou rukou a vím , že to vydělá aspoň na chleba se sádlem a flašku okurek.

  ---------- Příspěvek doplněn 11.12.2019 v 19:53 ----------

  Citace Původně odeslal Projekty Zobrazit příspěvek
  Díky za názory. Je fakt, že to dnes asi nejsou tak závratné peníze, ale stejně tak to nejsou drobné, které se někomu rázem objeví na účtu.

  Tak teď ještě otázka, kde takového strategického investora sehnat?
  dej si tady na WT poptávku..nebo Zonky..Home credit ...jsou to drobné každý ti to půjčí

 9. @rooibosman Vůbec to nemyslím tak, že to jsou pro mě drobné. Jsou to pro mě velké peníze! Ale znám jak investory, tak lidi co investice požadují a řádově se řeší investice +20 mio. Investoři nechtějí investovat čas do projektu za 500k. Tak to prostě je.

  V dnešní době je přetlak peněz. V době ekonomického růstu chtějí investovat, protože peníze mají nebo si je dokážou levně opatřit. Zisky budou vybírat v době krize. Díky tomu získávají stabilitu.

 10. Pro me je to taky dost penez, ale ne tolik, abych kvuli tomu daval podil ve fungujicim podniku a uz vubec ne jen ciste za prachy bez nejakyho investorova prinosu.

 11. hlavně si myslím, že ty velké investory zajímají hlavně čísla a na základě toho buď zainvestují nebo ne. Tzn. projekt musí mít historii, jenom myšlenka, vize nestačí. Tím chci říct, že v podstatě dnes malý projekt nemá šanci investora přesvědčit pokud nemá zajímavá čísla.Velký investor jde do projektu kde se může stát globálním hráčem v daném segmentu, příkladem můžou být sítě čerpacích stanic, soukromé polykliniky, vlaková přeprava, autobusové linky atd...tady jsme v řádu stovek milionů, ale u 10 mi. investice hrozí že propadne, poněvadž bude soutěžit s konkurencí a musí tedy kalkulovats vyšším výnosem na jednotku. Kellner koupí operátora a ví, že tu budou max 4. Investuje do mýta a ví že bude sam atd...a potom mu stačí halíř výnosu z každé koruny..stejně tak jako Babiš, který získal koncesi na dodávky bio složky do paliva. v podstatě nesou minimální riziko, že investice propadne.

 12. Ale o takovych investorech se tady prece nebavime.

 13. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Ale o takovych investorech se tady prece nebavime.
  jasně, ale to myšlení "milionového" investora bude podobné, bude chtít mít jistotu, že jeho investici nepotopí další ferda mravenec s konkurečním projektem, takže bude chtít vidět čísla a to s delší historií.

 14. Projekt má historii něco přes půl roku - to není moc, ale ta čísla tam jsou. Jak jsem psal, nejsou to miliony, čemuž také přizpůsobujeme myšlenku investice 0,5 - 1 milion Kč. Konkurence je, byla a bude, ale to neznamená, že to nejde dělat lépe. Nám se to zatím daří s výnosy, které jsou úměrné investici i stáří projektu. A víme, že mít další peníze navíc, tak současná čísla dokážeme znásobit. Na business máme minimální provozní náklady a nějakých 90 % peněz vracíme zpět do projektu. Riziko tu bude vždy, i když bude projekt zajetý. Pak už je na majiteli/majitelích, jak se s tím poperou.

 15. Citace Původně odeslal Projekty Zobrazit příspěvek
  Projekt má historii něco přes půl roku - to není moc, ale ta čísla tam jsou. Jak jsem psal, nejsou to miliony, čemuž také přizpůsobujeme myšlenku investice 0,5 - 1 milion Kč. Konkurence je, byla a bude, ale to neznamená, že to nejde dělat lépe. Nám se to zatím daří s výnosy, které jsou úměrné investici i stáří projektu. A víme, že mít další peníze navíc, tak současná čísla dokážeme znásobit. Na business máme minimální provozní náklady a nějakých 90 % peněz vracíme zpět do projektu. Riziko tu bude vždy, i když bude projekt zajetý. Pak už je na majiteli/majitelích, jak se s tím poperou.
  běžte do banky s těmi čísly, byznys plánem roční uzávěrkou... Podepíšete směnku a máte peníze..nevidím problém

 16. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  hlavně si myslím, že ty velké investory zajímají hlavně čísla a na základě toho buď zainvestují nebo ne. Tzn. projekt musí mít historii, jenom myšlenka, vize nestačí. Tím chci říct, že v podstatě dnes malý projekt nemá šanci investora přesvědčit pokud nemá zajímavá čísla.Velký investor jde do projektu kde se může stát globálním hráčem v daném segmentu, příkladem můžou být sítě čerpacích stanic, soukromé polykliniky, vlaková přeprava, autobusové linky atd...tady jsme v řádu stovek milionů, ale u 10 mi. investice hrozí že propadne, poněvadž bude soutěžit s konkurencí a musí tedy kalkulovats vyšším výnosem na jednotku. Kellner koupí operátora a ví, že tu budou max 4. Investuje do mýta a ví že bude sam atd...a potom mu stačí halíř výnosu z každé koruny..stejně tak jako Babiš, který získal koncesi na dodávky bio složky do paliva. v podstatě nesou minimální riziko, že investice propadne.
  Není to pravda. Momentálně přihlížím investici, kde je pouze projekt řešící problém. Není nic jiného než myšlenka a základní prezentace jak by to mělo fungovat a co to řeší. Žádaná částka je 30mio na 2 rok pro POC. Investor je firma z oboru s obratem 0,7mld. Jejich uživatelé jsou potencionální zákazníci nové služby, kde by se to krásně spojilo.

 17. Milion bych si raději půjčil, než do projektu tahal investora čistě jen za účelem financí. Investor má smysl zejména kvůli kontaktům a know how. A pokud něco vyděláváš jako živnostník, tak ti míč půjčí každá banka do 24h.

Hostujeme u Server powered by TELE3