Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 42

Spoření dětem

 1. Zdravím, spoříte svým dětem? Popřípadě jak?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal Crack78 Zobrazit příspěvek
  Zdravím, spoříte svým dětem? Popřípadě jak?
  nic...ať jdou na ulici!
  https://www.denik.cz/ekonomika/mladi...-20191201.html

 4. Osobně bych diverzifikoval,
  Zvolil bych kombinaci pevné komodity jako je zlato a klasického spoření, peníze díky inflaci ztrácí svou cenu. Zlato nikoliv

 5. Buduji firmu a mám několik desítek projektů. Musí se rozhodnout, zda si budou hledat svoji cestu a nebo budou pokračovat v práci svých rodičů.

 6. Babicka spori :)

  Ja tvorim budouci dedictvi :)

 7. Nemyslím si, že je správné dětem spořit a dávat peníze za nic. Od počátku, ať ví, že peníze získají za vlastní produkci. Taky jsem začínal od nuly a řekl bych, že mi to dalo větší motivaci než lidem, co dostali k 18-tinám byt, auto nebo jim rodiče zaplatili školné.

 8. Davam jim do prasatka 1 000 Kc za kazde smysluplne tema na webtrhu a 50 Kc za kazdy bod reputace.

 9. kupil by som akcie nejakej solidenj firmy s dlhodobou historiou(coca-cola, mcdonalds, exxon mobil,...), a kazdy rok dokupoval pomalicky. ked ma clovek cas, nepotrebuje peniaze. taktiez nemusi sledovat trh kazdy den. ono sa to nazbiera pekne a moze z toho byt na hypoteku alebo nieco. najsolidnejsie su samozrejme vladne dlhopisy ale troska rizika sa vyplati viac si myslim.

 10. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Davam jim do prasatka 1 000 Kc za kazde smysluplne tema na webtrhu a 50 Kc za kazdy bod reputace.
  Chudáci děti. Skončí u pásu někde, protože jim fotr nic nedá.

 11. Já jsem místo spoření, chtěl jazykovou soukromou školu - bohužel ex chtěla jen peníze a tak to dopadlo...

  Nejlepší investice do dětí je vzdělání.

 12. Citace Původně odeslal Frajerlada Zobrazit příspěvek
  Nemyslím si, že je správné dětem spořit a dávat peníze za nic. Od počátku, ať ví, že peníze získají za vlastní produkci. Taky jsem začínal od nuly a řekl bych, že mi to dalo větší motivaci než lidem, co dostali k 18-tinám byt, auto nebo jim rodiče zaplatili školné.
  Proto nekdo neni jako Bill Gates, Cukrouš s knihou obliceju a tak podone.

 13. Naučte jak se uplatnit v životě tím pádem si budou umet vydelat a s penězi hospodařit.

 14. Citace Původně odeslal josef.jebavy Zobrazit příspěvek
  Naučte jak se uplatnit v životě tím pádem si budou umet vydelat a s penězi hospodařit.
  Nejsem si jisty, ale obcas se nauci od rodicu i jejich chyby. Spise aby umeli se sami rozhodnou, vyhledavat informace a umet s nimi zachazet.

 15. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
  Nejsem si jisty, ale obcas se nauci od rodicu i jejich chyby. Spise aby umeli se sami rozhodnou, vyhledavat informace a umet s nimi zachazet.
  Ano to je typický problém ;-(

 16. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Buduji firmu a mám několik desítek projektů. Musí se rozhodnout, zda si budou hledat svoji cestu a nebo budou pokračovat v práci svých rodičů.
  Pokračovat v práci svých rodičů? Toto se láme v pubertě, kdy přichází jiné zájmy. Ale většinou nebudou, vidí na rodičích kolik to je časově a fyzicky náročné práce a zcela jistě ani nemáš dost drahé auto, aby je toto lákalo:) Největších problém dnešních lidí odcházejících do důchodu je, že jejich firmy nemá kdo převzít a pochybuji, že u tvé generace to bude lepší.

 17. A nejen firmy, ale i projekty (hlavně sportovní) nikdo nechce převzít. U nás (Třinecko) se cca 15 let konala jedna sportovní akce, která byla velmi populární i po tolika letech, organizátoři ale zestárli a nenašel se nikdo, kdo by organizaci převzal. Děti organizátorů neměly vůbec zájem otěže převzít, ačkoliv občas s organizaci pomáhaly. Takže po X letech akce skončila. Většina dětí nechce jít ve stopách rodičů, ačkoliv by to pro ně mohla být snadnější cesta.

 18. Citace Původně odeslal Aveso Zobrazit příspěvek
  A nejen firmy, ale i projekty (hlavně sportovní) nikdo nechce převzít. U nás (Třinecko) se cca 15 let konala jedna sportovní akce, která byla velmi populární i po tolika letech, organizátoři ale zestárli a nenašel se nikdo, kdo by organizaci převzal. Děti organizátorů neměly vůbec zájem otěže převzít, ačkoliv občas s organizaci pomáhaly. Takže po X letech akce skončila. Většina dětí nechce jít ve stopách rodičů, ačkoliv by to pro ně mohla být snadnější cesta.
  Njn ono je potřeba nejen něco vybudovat, ale i si vychovat nastupce a umět to předat. A pak se vzdát moci.

 19. U nás to samé, za poslední roky jsem měl mnoho nabídek na koupi firem od našich dodavatelů, většinou výrobní firmy starších pánů, kteří už to potřebovali někomu předat a nikdo z rodiny to nechtěl, protože pro děti je jednodušší si sednout do kanclu, nechat se zaměstnat ... "ať si s tou firmou fotr udělá co chce a hlavně ať nezapomene co nejdřív umřít" ... tohle je bohužel smutná pravda

 20. Smutná realita možná, ale chyba není v nikom jiným, než v těch rodičích, nedělejte z nich svatý spasitele.

 21. Citace Původně odeslal Aveso Zobrazit příspěvek
  A nejen firmy, ale i projekty (hlavně sportovní) nikdo nechce převzít. U nás (Třinecko) se cca 15 let konala jedna sportovní akce, která byla velmi populární i po tolika letech, organizátoři ale zestárli a nenašel se nikdo, kdo by organizaci převzal. Děti organizátorů neměly vůbec zájem otěže převzít, ačkoliv občas s organizaci pomáhaly. Takže po X letech akce skončila. Většina dětí nechce jít ve stopách rodičů, ačkoliv by to pro ně mohla být snadnější cesta.
  Podívej se kdo vše podniká, jak se v ČR podniká a jak to podporuje stát. Potom se nelze divit, že děti volí práci.

  ---------- Příspěvek doplněn 07.12.2019 v 14:48 ----------

  Odhadem 60% českých (pseudo)podnikatelů by se v USA nechytlo (Kellner a Babiš určitě ne) - buď by zkrachovali nebo skončili ve vězení.

 22. Zrovna v USA, kde se chytne sebevětší pí*ovina, bych jako příklad podnikatelskýho prostředí rozhodně nepoužíval, protože stejně tak můžeš napsat, že 60 % (IMHO mnohem víc) US podnikatelů by neuspělo v ČR/EU.

 23. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Zrovna v USA, kde se chytne sebevětší pí*ovina, bych jako příklad podnikatelskýho prostředí rozhodně nepoužíval, protože stejně tak můžeš napsat, že 60 % (IMHO mnohem víc) US podnikatelů by neuspělo v ČR/EU.
  To nepopírám. Mě jde o praktiky českých (pseudo)podnikatelů - dotace, nepřátelské převzetí, podivné privatizace, machinace s dph apd.

 24. To je pravda, tohle se totiz deje jen v CR no, zlate kdyby se rovnou strilelo.

 25. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  To je pravda, tohle se totiz deje jen v CR no, zlate kdyby se rovnou strilelo.
  Financovat nákup stylem - kupující firma si vezme půjčku od bank, kterou půjčí kupujícímu, který s ní zaplatí koupí. (Původní plán financování nákupu o2 PPFkem.)

  Nedovedu si představit takový způsob financování jinde než ve východní evropě.

 26. Tlv znám lidi co dostali k 18 nebo 20 byteček za 10 mega a auto. Bohužel jsou nepoužitelní a bez cizí pomoci nezakrouti žárovku.

  Potom znám co dostali být, následně prodali koupily si barák a žijou šťastný život.

  Záleží na výchově. Cpat peníze do jazykových škol ATP...

 27. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Smutná realita možná, ale chyba není v nikom jiným, než v těch rodičích, nedělejte z nich svatý spasitele.
  Hehe nedovedu si představit výchovu tak, aby děti převzali byznys rodičů. Tedu kromě bankéřů apod.:) To je přece normální vývoj od doby co bylo zrušeno nevolnictví.

 28. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Hehe nedovedu si představit výchovu tak, aby děti převzali byznys rodičů. Tedu kromě bankéřů apod.:) To je přece normální vývoj od doby co bylo zrušeno nevolnictví.
  mnohdy rodičům před 30 lety nic jiného nezbývalo než začít podnikat, aby vůbec mohli přežít. Jejich děti už nemají tu potřebu, základní věci pro přežití jsou zadarmo.

 29. to trošku přeháníš, z práce se začalo vyhazovat až kolem roku 1992 a po privatizaci, do té doby všichni žili ještě v socialismu.

 30. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  to trošku přeháníš, z práce se začalo vyhazovat až kolem roku 1992 a po privatizaci, do té doby všichni žili ještě v socialismu.
  hodně organizací jako např družstva viz Jednota se rozpadalo, státní podniky se štěpily na provozy..lidi než by koukali kdo jim co dá tak začali podnikat, museli. Velké podniky zkomírali a když jsi měl plat 3 tis Kč tak jsi si mohl gratulovat. Kdo otebřel hospodu nebo obchod po Jednotě nebo RaJ měl najednou 10 x tolik a neplatil daň, nikdo se v tom neorientoval a nikdo nešťoural.

 31. Tak Jednota a Raj zkomíraly, ale vzadu stál Mercedes ne. Nevím jak to bylo na vesnici, v Ostravě, kdo chtěl dělat, tak problém nebyl až do doby po roku 1993. Neplatili se sice daně, ale kontroly byly běžné. Navíc Raj měl roky třeba od hygienu výjimky, ale nájemci nebo restituentovi to hned jak otevřel zavřeli. Ale určitě máš pravdu v tom, že tenkrát šlo vydělávat mnohem jednoduššeji, byla velká poptávka a hlad po zboží a lidi měli relativně dost peněz.

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3