logo
02.12.2019 21:28
1
Dobrý deň.

Mám existujúci eshop, ktorý prevádzkuje firma - sro, platca DPH.

Chcel by som na eshop pridať produkty, ktoré nakupujem ako fyzická osoba (živnostník, neplatca DPH). Dodávateľ týchto produktov žiaľ nedovoľuje nakupovať pravnickým osobám.

Je to možné nejak účtovne spraviť tak, aby to fungovalo? Napadajú ma trebárs dve rady faktúr, ale neviem ako to spraviť s platbami, ktoré budú chodiť na účet eshopu, teda firmy... Prípadne že by firma brala len províziu za sprostredkovanie predaja...

Nemáte to niekto nejak podobne? Vďaka
02.12.2019 22:08
2
Mrkni třeba na mall.cz a jejich partner program, přes web objednáváš vlastně u partnera, který zajišťuje dopravu a vše, stejně tak mám partnera i na faktuře.

Web musí provozovat pouze jedna firma, ale na webu můžeš uzavřít kupní smlouvu i s někým jiným, musí to být ale dostatečně odlišené, platbu může zprostředkovat provozovatel webu a ty zaplatíš třeba provizi. Faktury budou samozřejmě mít vlastní řadu - bude jiný dodavatel. Tuhle úpravu musíš udělat na úrovni svého eshopu sám, nepíšeš, jestli používáš krabicové, opensource nebo vlastní řešení.

Šlo by udělat i dva samostatné weby (eshopy) a nějak chytře je provázat dohromady, faktury, objednávky a vše okolo by si každý eshop řešil sám. Objednávkový formulář na jednom bys musel nějak upravit, aby umožňoval nákup i z druhého.

Ono záleží i o jaké množství objednávek se jedná, fakturaci a vše okolo bys mohl řešit ručně, pokud by to byly kusy týdně. Pak je také otázka jestli tohle obcházení podmínek dodavatele stejně nepovede k rozvázání spolupráce.
02.12.2019 22:09
3
Píšeš, že dodavatel nedovoluje nakupovat jako právnická osoba, to ty produkty nemůžeš koupit na sebe a pak přeprodat do firmy, která provozuje eshop za nějakou rozumnou provizi?
02.12.2019 22:09
4
Takhle určitě ne, provozovatel musí být jeden.
Jako fyzická osoba prodej to zboží firmě.
03.12.2019 09:37
5
Nemôžem predať tovar firme, nakolko ja nie som platca DPH a firma je platcom - nemôže si uplatniť DPH na vstupe. Prídem o 20% z každého tovaru.

To TomasX: To riešenie s provozovatelem mi chodí po rozume... Používam Shoptet, obávam sa že tam niečo také možné nebude...