PártyObličej.cz - malování na obličej • Prodej celého projektu vč. kompletního vybavení • Možnost okamžitě začít s podnikáním
Zobrazují se odpovědi 1 až 16 z 16

Prodat akcie IVECO?

 1. Zdravím.

  Většinový akcionář Iveca vyhlásil nabídku na odkup akcií. Cena je 23045 za kus. Pár mám ještě z kupónové provatizace. Nutně to prodat nepotřebuji. Nějaké dividendy vyplácejí. Nerozdělený zisk z minulých let je kolem 7 miliard Kč (tuším, že to je kolem 7000 na akcii). Ale nabídka je velmi lákavá. Prodali byste?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud je 7k divi a cena akcie 23k - kdo by to prodával? :-D

 4. Z širšího pohledu, pokud nerozděluje zisk tak proto vyhlásil odkup, aby mu zůstal celý. Pokud neprodáš tred reálně ti hrozí, stažení z obchodování pokud se tedy veřejně obchodují. Následující krok majitele je většinou zneplatnění části akcií, které nevlastní a tam už ta nabídková cena bývá podstatně nižší. Další krok k vytěsnění minoritních akcionářů, je převedení zaknihovaných na listinné a to se ději i tak, že výměna probíhá někde v zadeli v nějakém penzionu a jenom v úterý od 8,00 do 10,00. Takže zvaž i tyto varianty, zda to stojí za to.

  ---------- Příspěvek doplněn 22.11.2019 v 12:03 ----------

  Citace Původně odeslal aramis1 Zobrazit příspěvek
  Pokud je 7k divi a cena akcie 23k - kdo by to prodával? :-D
  Celkový nerozdělený zisk je asi 7000 na akcii, což neznamená, že se někdy vyplatí. Já tak čekal na Unipetrol a přišlo vytěsnění, kde všichni utřeli hubu a teprve až měli všechny akcie ve svém vlastnictví rozdělili zisk. Navíc u Iveco taky dost dobře hrozí, že zisk půjde jako bezúročná půjčka matce a ta ho nebude ani splácet, viz. Arcerol Mittal.

 5. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Z širšího pohledu, pokud nerozděluje zisk tak proto vyhlásil odkup, aby mu zůstal celý. Pokud neprodáš tred reálně ti hrozí, stažení z obchodování pokud se tedy veřejně obchodují. Následující krok majitele je většinou zneplatnění části akcií, které nevlastní a tam už ta nabídková cena bývá podstatně nižší. Další krok k vytěsnění minoritních akcionářů, je převedení zaknihovaných na listinné a to se ději i tak, že výměna probíhá někde v zadeli v nějakém penzionu a jenom v úterý od 8,00 do 10,00. Takže zvaž i tyto varianty, zda to stojí za to.

  ---------- Příspěvek doplněn 22.11.2019 v 12:03 ----------  Celkový nerozdělený zisk je asi 7000 na akcii, což neznamená, že se někdy vyplatí. Já tak čekal na Unipetrol a přišlo vytěsnění, kde všichni utřeli hubu a teprve až měli všechny akcie ve svém vlastnictví rozdělili zisk. Navíc u Iveco taky dost dobře hrozí, že zisk půjde jako bezúročná půjčka matce a ta ho nebude ani splácet, viz. Arcerol Mittal.
  Děkuji za reakci. Akcie nejsou veřejně obchodovatelné. Důvod odkupu uvádějí, že většinový vlastník (90 %) byl požádán minoritním akcionářem o odkup a proto musel nabídnout stejnou možnost i ostatním akcionářům.

  Ano, stát se může cokoli. Bude to hodně přemýšlení, jestli prodat nebo ne.

 6. a jak vysoké byly dosud dividendy?

 7. ak je tam 90:10 vlastnictvo tak by som tie akcie drzal uz len pre tu srandu ze co bude dalej, pripadne este dokipil dalsie :D

 8. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  a jak vysoké byly dosud dividendy?
  Za 2019: 600, 2018: 600, 2017: 500, 2016: 1600. (zhruba, přesná čísla už nemám). Asi v roce 2012 bylo vyplaceno kolem 6000 / akcie, z nerozděleného zisku minulých let. Vyplácejí menšinu zisku, většinu (50-70 % odhadem) nechávají.

  Edit: Čistý zisk se poslední roky pohybuje kolem 2000 / akcie (kromě posledního roku, který je zhruba stejný jako rok předtím, mírně stoupal). Ovšem samozřejmě nikdo neví, co bude dál.

 9. Tak kvůli 600 držet akci za 23 tis., to fakt nemá cenu držet. Prodáš máš 23 a můžeš investovat jinde a výhodněji, neprodáš a máš 23 za 40 let. Navíc není jisté kvůli nutným investicí, zda budou vůbec vyplácet.

 10. 2,6% ....predal by som.

 11. Přesně tak, není jisté, že budou vyplácet pořád a ta cena je opravdu dost slušná. Zřejmě půjdou pryč.

  Díky za komentáře.

 12. Zkus ještě trochu někde pohledat, občas se stane, že i ta nabízená cena se dost liší od nějaké skutečně reálné, jak na tu cenu reagoval ten minoritní akcionář?

 13. Ja by som to okamžite predal - je to férová ponuka.

 14. láďa1979: Jediné co vím, je nabídka odkupu, která přišla. Mají to i u nich na stránkách.Cena byla stanovena znaleckým posudkem. Na internetu jsem nic nenašel.

  erik1: Cena překvapila. Vždy před valnou hromadou občas přišla nabídka na odkup od soukromých osob, za cenu v nízkých jednotkách tisíc. Mám dojem, že 4500 bylo nejvíc. Na internetu se dají najít starší nabídky, taky v jednotkách tisíc.

  Prodat je nejpravděpodobnější varianta. Jenom hledám, jestli se nenajde nějaký důvod, proč si je ještě nechat.

 15. cize ti niekto ponuka 23 litrov za akciu za ktoru ti predtym normalne ponukali 4500? nechapem na co cakas potom, co tu riesis vobec?

 16. Vôbec nerozmýšľaj predávaj kým je to horúce :-) Za peniaze buď kúpiš vianočné darčeky - alebo ti tu niekto poradí do čoho investovať.

 17. Citace Původně odeslal Valdor Zobrazit příspěvek
  láďa1979: Jediné co vím, je nabídka odkupu, která přišla. Mají to i u nich na stránkách.Cena byla stanovena znaleckým posudkem. Na internetu jsem nic nenašel.

  erik1: Cena překvapila. Vždy před valnou hromadou občas přišla nabídka na odkup od soukromých osob, za cenu v nízkých jednotkách tisíc. Mám dojem, že 4500 bylo nejvíc. Na internetu se dají najít starší nabídky, taky v jednotkách tisíc.

  Prodat je nejpravděpodobnější varianta. Jenom hledám, jestli se nenajde nějaký důvod, proč si je ještě nechat.
  Jediný důvod proč si je nechat, je to, že můžeš chodit prudit na valnou hromadu jako já, ale zase musíš počítat s případnou ztrátou. Jinak to, že chodí nabídky od překupníků je normální, ale vzhledem k tomu co se tu děje i těch 4500 je docela dost, jinak většinou nabízejí okolo 10% skutečné hodnoty. A zase na druhou stranu je otázkou zda těch 23 je správně on není znalec jako znalec. Zkus tedy pro jistotu poptat nějaké místní makléře.

  Jinak tady jsou nějaké nabídky a poptávky https://akcie-cz.kurzy.cz/prehled.as...233&MAXROWS=60 podle kterých ta nabídnutá cena může být OK.

Hostujeme u Server powered by TELE3