Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

SPAM - Obchodní sdělení? Pokuta?

 1. Potřeboval bych oslovit tak sto firem a nabídnout jim spolupráci. (nabídnout produkt do jejich eshopu)
  Pokud nebudu v emailu nabízet konkrétní produkt, ale napíšu že mám zájem o spolupráci s jejich eshopem, nebo firmou tak je to obchodní sdělení a hrozí mi pokuta když nemám jejich souhlas?

  Je dneska vůbec možné někomu napsat email, aniž by hrozila pokuta? Už dobrý den a nashledanou, pokud připojím podpis a URL adresu, tak je to možné chápat jako propagaci firmy.

  Máte někdo zkušenost co se ještě může a co už ne?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud je to seriozni a produkt zajimavej, tak te nikdo nenaprasi, proc, kdyz jim to muze pomoct.

  Jinak ano, de jure to spam je.

 4. Zákon č. 480/2004 Sb.
  § 2
  Pro účely tohoto zákona se rozumí
  f) obchodním sdělením všechny formy sdělení, včetně reklamy a vybízení k návštěvě internetových stránek, určeného k přímé či nepřímé podpoře zboží či služeb nebo image podniku osoby, která je podnikatelem3) nebo vykonává regulovanou činnost2).
  Šíření obchodních sdělení
  § 7

  (1) Obchodní sdělení lze šířit elektronickými prostředky jen za podmínek stanovených tímto zákonem.

  (2) Podrobnosti elektronického kontaktu lze za účelem šíření obchodních sdělení elektronickými prostředky využít pouze ve vztahu k uživatelům, kteří k tomu dali předchozí souhlas.
  takze co se zakona tyka, vicemene to fakt nejde...

  Na druhou stranu nikdo te nebude udavat za to zes nabidnul spolupraci, pokud nejde vyslovene o naky tlaceni odpadu.

  Jinak praxe UOOU je prvni prohresky (i opakovane) poslat jen upozorneni/napomenuti. bez pokuty

 5. No, právě proto se ptám, protože jsem četl ten zákon a připadá mi to šílené. Vše co dnes člověk dělá je na hraně nějakého zákona :-( Přitom SPAM ten zákon vůbec neřeší, protože není dohledatelný odesilatel. Je to jako vždycky, dělat to nelegálně je dnes lepší než se řídit pravidly :-(

 6. Najprv si to dohodni telefonicky.
  Ked v tvojej ponuke budú vidieť zmysel, vyžiadajú si ponuku.

  Zároven tým ako klienti reagujú na tvoj produkt. je to skúsenosť na nezaplatenie a je lepšia ako vybahcnúť von sto emailov a čakať kto sa chytí.

 7. A víš že i cold call je dneska trestný? Úplně stejně jako email, jakmile se představíš a budeš podporovat svou firmu, nebo službu, už porušuješ zákon.

  ---------- Příspěvek doplněn 21.11.2019 v 14:18 ----------

  všechny formy sdělení, včetně reklamy a vybízení k návštěvě internetových stránek, určeného k přímé či nepřímé podpoře zboží či služeb nebo image podniku osoby
  Takže když se představíš a řekneš co děláš, už podporuješ image podniknu nebo osoby.

  ---------- Příspěvek doplněn 21.11.2019 v 14:20 ----------

  Že je volání lepší jak email :
  já to třeba nesnáším. Telefon mě otravuje, ruší. Email si přečtu v klidu jak mám čas. Takže já každého kdo mi volá a představí se, posílám někam - ruší mě.

 8. Takže volání náhodných čísel, což dělá třeba Bohemia Energy, je zakázáno?

  Že s tím konkurence nic nedělá...

 9. Je to velice zvláštní, protože ano, náhodná čísla mohou obstát před GDPR. Jasně. Ale z hlediska zákona 480/2004 je to jasný správní delikt, protože telefon je služba elektronických komunikací a volající, pokud volají na náhodná čísla určitě nejsou schopni doložit prokazatelný souhlas který je podmínkou pro šíření obchodních sdělení.

 10. Jako eshop bych v emailu uvítal příklady produktů. I eshopy hledají dodavatele pro rozšíření sortimentu a jsou na tom vlastně stejně. Ze zákona nemohou nikoho kontaktovat, ale zákon často řeší zbytečné věci, takže bych to ignoroval. Komu to vadí, tak to dneska může řešit jedním kliknutím v emailu než žalobou. Telefon je otravný.

 11. Citace Původně odeslal helivrt Zobrazit příspěvek

  Že je volání lepší jak email :
  já to třeba nesnáším. Telefon mě otravuje, ruší. Email si přečtu v klidu jak mám čas. Takže já každého kdo mi volá a představí se, posílám někam - ruší mě.
  Súhlasím,

  ale nemôžeš to povedať tak nahlas, lebo hneď sa vyroja spameri, s odôvodnením, že email menej vyrušuje ako telefón, a preto radšej spamujú.

  A tak radšej miesto desiatich telefonátov pošlú 10 tis. emailov na boh vie aké adresy.

 12. Citace Původně odeslal kolousek Zobrazit příspěvek
  Jako eshop bych v emailu uvítal příklady produktů. I eshopy hledají dodavatele pro rozšíření sortimentu a jsou na tom vlastně stejně. Ze zákona nemohou nikoho kontaktovat, ale zákon často řeší zbytečné věci, takže bych to ignoroval. Komu to vadí, tak to dneska může řešit jedním kliknutím v emailu než žalobou. Telefon je otravný.
  Přesně tak, často dostávám emaily od firem se kterými bych rád spolupracoval, nebo mě třeba jen jejich nabídka zaujme i když se mi produkt právě nehodí.
  Ale z právního hlediska porušují zákon. Komunikace B2B měla být z toho zákona vyjmuta. Chápu ochranu fyzických osob, ale v B2B je to blbost.

  Jinak našel jsem, že na volání se to opravdu nevztahuje. Na stránkách UOOU je to podrobně vysvětleno. Pokud je to hovor člověka s člověkem a není to nějaký automat, tak to ten zákon neřeší a je to legální. Takže jedině otravovat a volat, no. A nahrávat, když dotyčný řekne - ano, chci zaslat více informací. A takový hovor, ještě s upozorněním že je nahrávaný já třeba automaticky pokládám :-(

Hostujeme u Server powered by TELE3