PártyObličej.cz - malování na obličej • Prodej celého projektu vč. kompletního vybavení • Možnost okamžitě začít s podnikáním
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Zjednodušený doklad - pokladní doklad bez čísla

 1. Ahoj,

  jako dárce krve mám nárok na proplacení od pojišťovny například masáže do určitě finanční hranice. Zítra mám jít na pobočku a teď koukám, že na pokladním dokladu, jak je znáte z papírnictví takový ty obyčejný není vyplněné číslo dokladu.

  Je to povinnost nebo to není povinnost? Já jen abych si kvůli tomu nezavařil.

  Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Docela mě zaráží, že někdo kdo o mě píše, že píšu blbosti, tápe v tak jednoduchém ani bych to nenazýval problémem. A jelikož dle tebe píši blbosti, víc ti nenapíši, abych v tvých očích nadále zůstal tím jak mě vidíš:)

 4. Jelikož jsem nikdy nedával ani nepřijal takové "bločky" a nikdy jsem to neuplatňoval (vyhazoval jsem to), tak mě to docela zajímá.

  Jinak k tvým blbostem jsem se vyjádřil. Píšeš nesmysly kolem správního řízení v oblasti přestupků, tak co bych nenapsal, že píšeš blbosti :)

 5. A zase jen bla bla bla, konkrétního nic. Chceš odpověď jak by to mělo být nebo jak se to dělá a nebo, že v Praze nebo Středočeském to stejně nikdo nezkontroluje jelikož toho mají moc?
  Vidím, že máš v profilu firmu, to jsi nikdy neviděl své účetnictví a nebo nikdy jsi nevydal podobný doklad?

 6. Fakt jsem nikdy nevystavil pokladni doklad vypsany rucne. Podnikan pres 10 let. Je to problem? Jsem horsim clovekem?

  ---------- Příspěvek doplněn 18.11.2019 v 23:32 ----------

  PS: nikdy jsem ani kus takovy papiru do ucetnictvi nevlozil :)

 7. Jedná se o paragon, pořadové číslo je povinné pouze u účetních dokladů (pokud poskytovatel masáží je osvč bez DPH, účetnictví nepovede).

  V zákoně č. 455/1991 mrkni na par 31, tohle se třeba píše v odstavci 14:

  (14) Podnikatel je povinen vydat na žádost zákazníka doklady o prodeji zboží a o poskytnutí služby. Na dokladu musí být uvedeno označení podnikatele obchodní firmou, popřípadě názvem nebo jménem a příjmením, a identifikačním číslem osoby, bylo-li přiděleno, datum prodeje zboží nebo poskytnutí služby, druh zboží nebo služby a cena, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak.

  Nic o pořadovém číslu tam není, takže povinné neni.

  PS: pánové, prosím trochu méně osobních útoků

 8. Diky Tome.

  PS: s osobnim utokem jsem nezacal... pokud by jsi psal lzi tak je taky nekdo oznaci za blbosti. To same jsem udelal ja a i dalsi u Ladovych prispevku a ho se to dotklo.

 9. Ale to o číslování je schováno ve slovech pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak. K vedení účetnictví či evidence nebo evidence příjmů, mají být doklady číslovány souvislou a navazující řadou, aby bylo zřejmé, že nebyly vystaveny doklady mimo tuto evidenci, což nečíslovaný doklad nesplňuje. Jelikož zdravotní pojištovna nemá oprávnění požadovat po poskytovateli služby předložení účetnictví/evidence, může se sice dotázat (docela by mě zajímalo zda vystavitel dokladu by odpověděl kolik nečíslovaných dokladů eviduje) o součinnost FÚ asi taky žádat nebude. V Ostravě, kde je nás málo a úředníci místo výmluv, že je jich málo a práce hodně, skutečně pracují ověřují tyto doklady tak, že kontrolují IČ a ŽL v rejstříku a snaží se dohledat, třeba na internetu zda jsou vykázané služby skutečně poskytovány. Jinak nesmyslné nečíslované doklady vznikly za benevolence státu někdy po revoluci, kdy se tiskaři vrhli na vydávání tiskopisů akorát většina z nich neměla na offsetu číslovačku, takže vymysleli tento paskvil, který živnostníci začali rádi používat místo paragonových bločků, který číslovány byly, proč asi?

  ---------- Příspěvek doplněn 19.11.2019 v 09:34 ----------

  Citace Původně odeslal pawlisko Zobrazit příspěvek
  Diky Tome.

  PS: s osobnim utokem jsem nezacal... pokud by jsi psal lzi tak je taky nekdo oznaci za blbosti. To same jsem udelal ja a i dalsi u Ladovych prispevku a ho se to dotklo.
  Ale mě se to vůbec nedotklo, to bych tam nepsal:) Jenom mě trošku zarazilo, když ti popíši zkušenosti z Ostravy, jak můžeš vědět, že to jsou blbosti, navíc nespecifikované.

 10. Zareagoval jsem ti v tématu, kde se to řeší. Díky, že to nepleteš do jiných témat :)

Hostujeme u Server powered by TELE3