PártyObličej.cz - malování na obličej • Prodej celého projektu vč. kompletního vybavení • Možnost okamžitě začít s podnikáním
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Dropshipping z Číny - místo zdanitelného plnění

 1. Zdravím,

  vím že je toto téma zde celkem často, ale musím založit nové vlákno.

  Jsem v situaci, kdy vlastním dropshipping e-shop (Český, v ČR), a můj obrat přesáhne 1 mil. CZK.

  Celý model funguje tak, že pouze přijmu peníze, a odešlu určité procento částky kterou jsem obdržel dodavateli v Číně (nakoupím zboží na jeho stránkách), a tím pro mě starost o provedení obchodu končí, pouze nabízím záruku, podporu atd. Zboží sám neodesílám. S balíčkem "teoreticky" nemám na jeho cestě žádnou zodpovědnost ani informaci o mně.

  Zboží dále putuje z Číny k zákazníkovi domů. Nejčastěji se jménem dodavatele na balíčku.

  Kde probíhá uskutečnění zdanitelného plnění na mé straně?

  Cpe se mi do toho "přeposílání objednávek" - služba, a nebo klasický obchod..

  Vyhledat si nějaké odstavce o tomto business modelu obecně je v našich zákonech docela problém, a tak se ptám, jestli by mi mohl někdo doporučit nějaké články, nebo odkaz na někoho, kdo toto už řešil?

  Velice si Vážím vašich rad a času.

  Díky!

  Krásný čtvrtek :-)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Daníš v zemi kde prodáváš to jest v ČR. Od roku 2021 se bude proclívat každá zásilka putující z Číny i kdyby stála 10centů (Snaha EU chránit evropské prodejce a odradit nákupčí od zasírání kontinentu kravinama za 5 korun) a zaplatíš tak sice nulový clo i daň ale pošta tě skásne o 99kč za zpracování = konec těmhle zkurveným přeposílačům :))

 4. Tohle se nikdy nepovede, to bude celni urad potrebovat tak milion novych zamestnancu a zjednoduseni procesu procleni, jinak je to absolutne nerealny.

 5. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Tohle se nikdy nepovede, to bude celni urad potrebovat tak milion novych zamestnancu a zjednoduseni procesu procleni, jinak je to absolutne nerealny.
  Lidi přestanou objednávat = bude toho méně

Hostujeme u Server powered by TELE3