Koronavirus.eu - 242 000 návštěv za 18 dní
Zobrazují se odpovědi 1 až 13 z 13

Jaké jsou vaše zkušenosti s osobnostními kouči? Vyplatí se?

 1. Zdravím,

  Zajímali by mě vaše zkušenosti s osobnostními kouči. Může to realně pomoct nebo jsou to spíše vyhozené peníze? Podle mě to smysl asi má, ale nemám s tím žádnou zkušenost.
  Právě zvazuji najít nějakého osobního kouče nejlépe z Brna. Pokud by jste mi někoho mohli doporučit, nejlépe někdo, kdo má s daným člověkem osobní zkušenost.

  Děkuji, za vaše rady, názory :)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Naprosto zbytečná profese, která akorát tahá že slabých lidí peníze?
  Nebo k čemu je kouč dobrý? Jak mi může pomoci?

 4. Zalezi co od toho cekas a v jaky oblasti potrebujes poradit a ukazat cestu. Smysl to urcite ma, ale lidi, ktery ti fakt dokazou pomoct je dost malo.

 5. Ak ste človek, ktorý sa nechce samovzdelávať a nechá si poradiť, tak to určite zmysel má. Samozrejme musí to byť kvalitné.
  Podľa MBTI sa určí Váš druh osobnosti a ďalej sa s touto informáciou pracuje. Ak sa s ňou pracuje správne, vie to výrazne ovplyvniť kvalitu života pracovného či súkromného.

 6. ve firmách klienti mají osobní kouče na soft skill - zvládání tlaku a stresu, vedení schůzek, organizace práce, komunikace s kolegy/nadřízenými, propojení s osobním životem, konstruktivní kritika atd. Za mě to velice pomáhá a zvyšuje to spokojenost lidí, naučí se věci, u kterých se zpravidla předpokládá, že je zaměstnanci znají nějak od přírody, ale není tomu tak.

  Nevím ale co si představuješ pod osobním koučem a proč ho hledáš. Ve firmě mám dobrou zkušenost s pabeni.cz, jsou na pomezí osobních a projektových koučů.

 7. Souhlas s @vodička

  Je to také ale o tom, do jaké míry je člověk ochotný se otevřít a schopný přímé sebereflexe bez jakéhokoliv "ale". Není to hned, je to běh na dlouhou trať, ale rozhodně to pomůže a přináší klíče, které dávají možnosti překonat například krizové životní situace. Přirovnal bych to k trenérovi ve sportu - kouč ve sportu pomáhá k lepším sportovním výkonům, kouč mysli zase k lepším výkonům mysli. Někdo zvolí ten sport - tím se mysl také rozhýbe, někdo zvolí kouče mysli - aby například rozhýbal tělo a sebe.

 8. Ma to smysl, ale lepsi s eme zda si najit kvalitni lidi k sobe s kterymi se udrzuje pravidelney kontakt.
  A kvalitni myslim takove , kteri se chteji posunout a nad vecmi premysli, umi se zeptat a poradit, umi ocenit i rict uprimne kritiku.

 9. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  ve firmách klienti mají osobní kouče na soft skill - zvládání tlaku a stresu, vedení schůzek, organizace práce, komunikace s kolegy/nadřízenými, propojení s osobním životem, konstruktivní kritika atd. Za mě to velice pomáhá a zvyšuje to spokojenost lidí, naučí se věci, u kterých se zpravidla předpokládá, že je zaměstnanci znají nějak od přírody, ale není tomu tak.

  Nevím ale co si představuješ pod osobním koučem a proč ho hledáš. Ve firmě mám dobrou zkušenost s pabeni.cz, jsou na pomezí osobních a projektových koučů.
  Pozor je rozdiel medzi osobným a osobnostným koučom.

 10. Citace Původně odeslal T6 Zobrazit příspěvek
  Pozor je rozdiel medzi osobným a osobnostným koučom.
  to je možná ten rozdíl, který jsem nepostřehl, díky za upřesnění.

 11. Byl jsem u osobního kouče, procházeli jsme několik životních cílů a tak, a nemělo to moc význam, nikam to moc nevedlo.

  Problém byl hlavně, že kouč se mnou rozebíral moje osobní cíle, podle příručky, a nedávalo to hlavu ani patu, já si těma cílema nejsem jistý, a proto za nima nejdu na 100%, to nedokázal vyřešit.

  Na druhou stranu jsem na mladypodnikatel.cz viděl rozhovor s nějakým koučem, a znělo to dost zajímavě, úplně jiný přístup. Bylo to ve stylu, že se člověk musí do toho pocitu naplněného cíle vžít a procítit ho.

  Ono veskrze problém koučů je kvalita, dělá to kde kdo, kdo si udělal 14 dní kurz. Nejvíc rad ti je stejně do života schopnej dát člověk, co už něco zažil a má něco za sebou, má nějaké výsledky a tak, ale proč by ten dělal za litr na hodinu?

  Rozhovor tady - https://mladypodnikatel.cz/michal-ho...stnejsi-t37047

  ---------- Příspěvek doplněn 13.11.2019 v 09:11 ----------

  Jinak doporučuji si dlouhodobě psát třeba deník, a pak si ho zpětně procházet. Taková ta retrospektiva je zajímavá, když se člověk podívá na to, že před rokem byl z něčeho vystreslý a za rok se na to člověk podívá a říká si "jak to?", nebo "proč mi to trvalo tak dlouho to vyřešit?". To je poměrně zajímavé.

 12. Kdybyste nekdo chtel kontakt na nekoho, kdo opravdu vi, co dela (byt pro dnesni spolecnost dost alternativni), tak dejte vedet. Je to teda spis na osobni zivot, ale ono je to stejne vsechno provazany.

 13. např.pan Babiš jich má několik na svou prezentaci (nemyslím marketing, ale jak se prezentovat veřejně), pak na stravu a fyzičku atd. A podívejte se jak se mu daří! Takže to funguje.

 14. dobrý rozhovor na toto téma:
  https://www.televizeseznam.cz/video/..._campaign=_var

  cesta je cíl:
  Naposledy upravil rooibosman : 30.11.2019 v 18:59

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3