Frontend developer externista
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Ovlivnuje Cloudflare negativne SEO?

 1. Ahoj, dnes jsem narazil, v jedne diskusi, na zajimavy clanek, nevim zda to mam brat jako ze to fakt takto je nebo neni. Osobne mame CF (placene a bezplatne) na vice jak 250 webech a nikdy jsem nic takoveho nezaznamenal.

  Viz clanek, ktery popisuje jak CF ma velky negativni dopad na SEO: https://serverguy.com/case-study/cloudflare-seo/

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Stát se to může, záleží jak je do... ten který web. Chtělo by to srovnání z více vzorků

  Třeba jim tam klesly návštěvy botů :D

 4. Citace Původně odeslal vdusek Zobrazit příspěvek
  Stát se to může, záleží jak je do... ten který web. Chtělo by to srovnání z více vzorků

  Třeba jim tam klesly návštěvy botů :D
  Dal by som ruku do ohňa za to že to je presne ten pokles botov :D

 5. Tak když to máš na 250 webech to si snad poznal sam ne, ten clanek je picovina uz je z duvodu te stare google console na tom screenu.

  Navíc pak ta veta

  As we mentioned before, drops in SEO rankings when going behind Cloudflare rarely happen.
  staci sand jen cist

  Tady jen posilam screen jak se zrychlil web, více nez o polovinu, hadejte kdy bylo cf nasazeno

  https://i.imgur.com/kz6v66u.png

 6. Ze se web zrychli o tom neni sporu. Bad Neighborhood problem je o necem jinym. Rychlost webu je jedna metrika, ktera ovlivnuje SEO, ale pokud dostane soused algoban, tak se tvoji webovou stranku muze poskodit - asi. Ten problem asi neni uplne masivni, ale podle ruznych diskusi - jak pod danym clankem nebo treba tady: https://community.cloudflare.com/t/t...oudflare/60197 se to asi v nekterych pripadech deje

 7. "Bad Neighbors" si nemyslím že je na mieste. Spoločnosti ako GoDaddy a spol... majú tisíce ak nie desiatky tisíc domén za pár IP cez rôzne proxy.
  To isté platí o každej inej CDN alebo WAF... tam majú rozsah adries a proste sa zbehne cez jednu X tisic webov. Silne pochybujem už dlhú dobu o tomto argumente.

 8. Citace Původně odeslal jenik1111 Zobrazit příspěvek
  Ze se web zrychli o tom neni sporu. Bad Neighborhood problem je o necem jinym. Rychlost webu je jedna metrika, ktera ovlivnuje SEO, ale pokud dostane soused algoban, tak se tvoji webovou stranku muze poskodit - asi. Ten problem asi neni uplne masivni, ale podle ruznych diskusi - jak pod danym clankem nebo treba tady: https://community.cloudflare.com/t/t...oudflare/60197 se to asi v nekterych pripadech deje
  Na to už odpovídal google minulý rok, zkus si to vyhledat. Ja nerikam ze se nestane nejaka anomalie, ale z dlouhodobeho pohledu je urcite lepší met rychlejší a zabazpečenější web i kvůli uživatelům a to zejména pro mezinárodní traffic. Český web tam nemá opravdu smysl dávat, nemá to žádný význam

 9. Citace Původně odeslal Tuttinho Zobrazit příspěvek
  Tak když to máš na 250 webech to si snad poznal sam ne, ten clanek je picovina uz je z duvodu te stare google console na tom screenu.
  Navíc pak ta veta
  staci sand jen cist
  Tady jen posilam screen jak se zrychlil web, více nez o polovinu, hadejte kdy bylo cf nasazeno
  https://i.imgur.com/kz6v66u.png

  Tak jasne, ze jsme to cetl. Na vlastnich webech jsem nic nezaznamena, vzdy bylo nasazeno pred spustinem webu ne v prubehu fungovani.

 10. Používám Cloudflare už drahně let, a kdysi bývalo, že projekt si trošku pohoršil, z metrik tam byly výrazně zhoršené jen TTFB (alespoň, co se dalo zjistit). Takže já tak nějak z těchto zkušeností raději dávám rychlejší CDN, většinou Cloudfront a featurky navíc (optimalizace grafiky, assetů, případně asynchronní načítání) mám pak přímo na projektu nebo serveru.

  Jinak nemám takový vzorek Oleg, na CF jsem všehovšudy měl tak okolo 50-60 webů.

 11. Před pár měsíci jsem na tohle téma (včetně toho článku) koukal. Žádnou takovou zkušenost nemám a myslím si, že to budou ojedinělé případy. Silně pochybuju, že by jakýkoliv vyhledávač nevěděl, že se jedná o CF a nebral to v úvahu.

  Plus si nemyslím, že se CF nehodí i pro ryze český web. Profiltrovat si provoz ještě než se dostane k serveru není vůbec špatné.

Hostujeme u Server powered by TELE3