01.11.2019 13:40
1
Vyrobí firma v SR, ČR, EÚ plastový výrobok lacnejšie ako Čiňan?
Potrebujem to z jedného druhu plastu, veľkosť cca 2x100x50mm. Pár tisíc kusov.
01.11.2019 13:53
2
Původně odeslal Cobra99
Vyrobí firma v SR, ČR, EÚ plastový výrobok lacnejšie ako Čiňan?
Potrebujem to z jedného druhu plastu, veľkosť cca 2x100x50mm. Pár tisíc kusov.
Nevim, je levnejsi objednat toaletni papir z Ciny nebo to koupit ve sleve v supermarketu tady?

Asi tak nejak nesrozumitelne pusobi ten dotaz.
Jaky vyrobek, z jakeho plastu, jak to ve finale ma vypadat, co to ma umet... Fakt neni jasne.
01.11.2019 14:19
3
"Pár tisíc kusov." - tam narazis. Ak nepojde o stovky tisic kusov tak na mieru to bude strasne drahe + budes mat problem najst vyrobcu. Mimo samotnej vyroby musis pocitat so zhotovenim odliatku ktory ta vyjde dost draho. Ak sa da, pozrel by som skor smerom 3d tlace kde tie mensie pocty ks su prave vyhodou.
01.11.2019 15:00
4
Cenu dělá několik faktorů ..... složení materiálu a jak je náročný tvar výrobku. Je šance, že by ses i tady v ČR vešel do stejné ceny jako firma z ČLR a všechny výrobky by byly kvalitní. Což u výroby v ČLR pokud se jedná o strojírenství tak úplně neplatí. Vzhledem ke krizi v automotive je mnoho firem, které omezuje výrobu a tak budou realizovat i menší zakázky. 3D tisk se u tisíce kusů nevyplatí.
01.11.2019 15:19
5
sepiš si stručně požadavky , přidej obrázek atd a rozešli to na alibabě, nebo si dej na alibabě poptávku a oni ti budou psát sami.
01.11.2019 15:22
6
Samotný plastový výrobek je asi ta nejnižší položka (u vstřikolisu). Naopak ta nevětší položka je forma. Zde záleží na složitosti tvaru, počtu dílů, ze kterých se výrobek bude skládat a na povrchové úpravě. Dle povrchové úpravy a požadované životnosti formy (kolik cyklů má vydržet) se bude odvíjet materiál nástrojů. U obyčejných nenáročných výrobků budou nástroje (části, ze kterých se forma složí) hliníkové, u náročných budou například s příměsí skla a podobně. Formu musí nějaký nástrojář sestavit, musí se osadit do lisu (vyměnit za tu, která tam byla předtím). To samozřejmě stojí čas, po který lis nic neprodukuje a proto je ten čas drahý.

Shrnuto, jsou třeba výkresy, forma, výroba. U výroby pak záleží na druhu plastu, ale třeba také na požadované barvě a tolerancích.

Z toho plyne, že tisíc kusů je pro vstřikolis nesmysl z ekonomického pohledu. Pokud to tvar výrobku umožňuje, levněji vyjde vakuové lití. Výrobek se vyrobí například 3D tiskem s následným postprocesem, případně CNC obráběním a podobně. Zaleje se a vznikne tak forma. Celý proces včetně následné výroby odlitků je ruční práce a životnost formy je nízká, bude jich nejspíš potřeba více. Ale nejspíš to bude pořád levnější než vstřikolis.

Případně pokud jde o výrobek vyrobitelný na CNC, tak jít touto cestou, řada plastů lze dobře obrábět.

A k původní otázce, výroba v ČR u menších počtů bude srovnatelná nebo i o něco nižší než v Číně a s jedním zásadním pozitivem, budete mít pod kontrolou kvalitu.
02.11.2019 13:21
7
pokud má mít výrobek tl. 2mm, tak hledej výrobce metodou "thermoform", kde polotovarem je např PVC sheet..a forma bude stačit z ALU ...jinak opravdu málo informací
13.11.2019 18:41
8
Zdravím, jsem vedoucí nástrojárny, pošle te mi jak plast vypadá rozmery výkres materiál ja vam řeknu 100% jak udělat a za kolik jde dělat i malosériová výroba a u nás vám to i vylisují.