Prodej eshopu vč. technologií na potisk textilu
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

Kolo štěstí - povolení

 1. Dobrý den, do své provozovny plánuji pořídit kolo štěstí. Hra by probíhala tak, že například za 100 Kč by zákazník získal spin a mohl by vyhrát třeba panáka, drink anebo taky nic. Potřebuji na to nějakou licenci jakožto na hazardní hru? Díky za odpovědi

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. tady pujde nejspis o hazardni hru a nejspis nepujde v teto forme provozovat.

  zakon č. 186/2016 Sb.
  Hazardní hra
  (1) Hazardní hrou se rozumí hra, sázka nebo los, do nichž sázející vloží sázku, jejíž návratnost se nezaručuje, a v nichž o výhře nebo prohře rozhoduje zcela nebo zčásti náhoda nebo neznámá okolnost.
  (2) Zakazuje se provozovat hazardní hru,

  a) jejíž druh není upraven tímto zákonem,

 4. Doporučuju vyřešit tak, aby člověk při zaplacení 100kč dostal alespoň něco v hodnotě 100kč zpět.. Hodnotu určujete Vy. Takhle jsem to řešil už párkrát.

 5. Hodnotou bych se nezabýval , prostě za 100kč útraty získá zákazník bonus ( dárek... ) možnost získat některou z přesně stanovených cen , nikoliv výher ., asi by bylo dobré ,aby vždycky lidi něco dostali. ???
  Něco jako kolo štěstí u Mounfieldu - to snad není hazardní hra

 6. Řekl bych, že právě o tu hodnotu jde. Pokud dám stokorunu a minimálně stokoruna se mi vrátí, tak potom to není hazard. Ovšem určitě to půjde nějak udělat skrze "dárky" apod. Kolo u Mountfieldu bohužel neznám moc dobře, takže k tomu odpověď úplně nemám.

 7. Citace Původně odeslal Petr Jan Zobrazit příspěvek
  Řekl bych, že právě o tu hodnotu jde. Pokud dám stokorunu a minimálně stokoruna se mi vrátí, tak potom to není hazard. Ovšem určitě to půjde nějak udělat skrze "dárky" apod. Kolo u Mountfieldu bohužel neznám moc dobře, takže k tomu odpověď úplně nemám.
  No právě , že by vlastně za 100kč útratu byl takový jako dárek. Nemusí přeci každý chtít točit . Ale při tom jak jsou dnešní zákony bych to asi probral s nějakým právníkem.

 8. kolo u mountfieldu je spotrebitelska soutez, nevyzaduje zadny vklad (nakup zbozi neni vklad)

  Vychazel jsem ciste z prvniho pripsevku, ve kterem jasne uvadi, ze by clovek za tu stovku enmusel dostat nic, takze tam jde o vklad, kde neni garantovana zadna navratnost. Prepdokladam, ze pokud automaticky da cloveku neco za 100kč a moznost neceho navic, nejspis uz se mu takove kolo stesti jaksi nebude vyplacet :) ale pravda, pak by se o hazardni hru nejednalo.

 9. Hodnotu té věci, co za stovku dostane, si urcim sám. Takže když mi dá zákazník stovku a já mu dám produkt, za který bych si v mém obchodě tu stovku nauctoval, tak pořád vydělávám.

 10. bacha na vizuál a název "kolo štěstí". Mountfield na to má ochrannou známku. (pokud máš nějaký malá podnik, tak to asi hrotit nebude, ale fyi)

 11. Citace Původně odeslal protected Zobrazit příspěvek
  bacha na vizuál a název "kolo štěstí". Mountfield na to má ochrannou známku. (pokud máš nějaký malá podnik, tak to asi hrotit nebude, ale fyi)
  Myslím si, že "kolo štěstí" mít ochrannou známku nemůžu, jelikož je to obecný termín, alespoň tak se mi to jeví z mých zkušeností.
  Tím neříkám, že Mountfield známku nemá, ale jde spíše o to, že Mountfield to bude mít spojené s tím vizuálem a dalšími prvky.

 12. Citace Původně odeslal Petr Jan Zobrazit příspěvek
  Myslím si, že "kolo štěstí" mít ochrannou známku nemůžu, jelikož je to obecný termín, alespoň tak se mi to jeví z mých zkušeností.
  Tím neříkám, že Mountfield známku nemá, ale jde spíše o to, že Mountfield to bude mít spojené s tím vizuálem a dalšími prvky.
  Nikoliv, at se to zdá podivné, opravdu nemůžeš použít spojení "kolo štěstí". Viz slevomat. Musel přejmenovat na kolotoč štěstí (ze začátku měl také kolo štěstí).

 13. Citace Původně odeslal protected Zobrazit příspěvek
  Nikoliv, at se to zdá podivné, opravdu nemůžeš použít spojení "kolo štěstí". Viz slevomat. Musel přejmenovat na kolotoč štěstí (ze začátku měl také kolo štěstí).
  Tak to je opravdu zvláštnost.
  Zítra se zeptám kolegy přes právo, jak to je s těmi "obecnými termíny" a zítra to zde doplním.

 14. Je to zvláštní, ale skutečně tomu už tak skoro dvacet let je, viz https://isdv.upv.cz/obr/ozvyprej/459/O-154459.pdf Slovní ochranná známka na "KOLO ŠTĚSTÍ" v bambiliónu oborech. Příští rok vyprší, ale nejspší si ji zase obnoví. Taky si tak nějak myslím, že na takhle obecné slovo v takhle širokém rozsahu vůbec neměla být žádost schválena, ale je to tak. A v téhle fázi jsou asi už jenom dvě možnosti - buď ustoupit, nebo se soudit o neplatnosti.

 15. A když si vyhledam kolo štěstí, je před nima slevomat. HAHA

Hostujeme u Server powered by TELE3