logo
30.10.2019 12:11
1
Zdravím,

mám na websupportu VPS
RAM 2048 MB
Diskový prostor 45 GB
VCPUs 2

Přemýšlím nad přechodem k Forpsi na Large.
Nějaké doporučení?

S websupportem jsem sice spokojený, ale navzdory vyšší ceně (třeba jen zálohování přes 500 Kč/měs) jsou vcelku časté krátké výpadky...
30.10.2019 12:24
2
Za mna vpsfree.cz
30.10.2019 12:31
3
uff. ws bol vzdy megadrahy ak islo o vps. naposledy som mal vps u ovh a bez problemov. cenovo su uplne inde. pozeral som ten ws v3 co pises a to je uz 35€ a chces ist na lepsi takze mozno by som popremyslal rovno nad celym serverom od hetznera alebo ovh napriklad. nie je to o moc drahsie a vykonovo je to uplne inde nez vps. pripadne wedos ma ich HPE ProLiant DL320e za 1200 s dph.
30.10.2019 12:47
4
Spíš bych doporučil Hetzner, DigitalOcean nebo Vultr. Tam to funguje pěkně a spolehlivě. Vytvořít VPS kolik chcete, vše je rychlé a oni Vám za měsíc pošlou fakturu. Tyhle 3 společnosti jsou na VPS z mých zkušeností nejlepší (obzvláště Hetzner). Navíc zálohování mají poměrně levné.

U Forpsi jsem měl taky VPS a nejsou špatní, ale oblíbil jsem si ten model co má Hetzner apod. Prostě neřešíte cenu a parametry, škálujete si to jak chcete, reinstalujete, mažete, vytváříte nové a za měsíc Vám pošlou jednu fakturu, kde je vše.

Co se týče OVH, tak těm bych se vyhnul hodně velkým obloukem. Sice u nich VPS bude většinou fungovat v poho, ale když už bude nějaký problém, podpora Vám nepomůže, protože žádná prakticky neexistuje. Témat o OVH je tady na webtrhu dost, stačí pohledat. Když už tak neobjednávejte u ovh.cz, ale třeba u OVH Canada. Tam ta podpora alespoň trochu funguje, ale taky nic moc, nicméně lepší jak u české pobočky, kde budete týden čekat na odpověď a nevyřešíte prakticky nic.

Nutno podotknout, že u Hetznera po Vás budou chtít oskenovat občanský průkaz. Nicméně chápu důvod.
30.10.2019 14:30
5
Původně odeslal bbautodiely
Za mna vpsfree.cz
Ta prezentaci nepůsobí vůbec dobře. A já nechci být členem žádného spolku :-D

----
Neříkám, že hledám výkonnější. Spíš mi přijde, že platím hodně peněz za málo muziky. Zároveň potřebuji nějaký server manager (u Forpsi PLESK).
Hertzner působí dobře, ale mně by spíše vyhovovalo vědět, na čem sem, VPS jako takové jsem tam nenašel.

Teď mě třeba ws informoval, že mám na některé doméně phishing - a kdyby to bylo nutné tak vím, že mi s tím pomohou (za příplatek).

Hledám v podstatě multihosting s vyšším výkonem a snadnou správou (aby se tam vyznal každý programátor) a podporou v případě problému (takže Wedos určitě ne).

FORPSI mám na doporučení a vypadá to dobře... - tak nevypadá, četl jsem informace o VPS, které již nenabízejí...

A co TELE3 ? Tam jsem nenašel info o server manageru.

Jak to tak vypadá, asi zůstanu u ws :-)
30.10.2019 16:22
6
Hertzner působí dobře, ale mně by spíše vyhovovalo vědět, na čem sem, VPS jako takové jsem tam nenašel.
vies vobec aky je rozdiel medzi serverom a vps?
30.10.2019 18:34
7
U Vultru jsem aktuálně. Server běží jak má, avšak poslední dobou nevím, něco mě láká přejít nějak jinam. Příjde mi to málo flexibilní, třeba si nemůžu dokoupit diskový prostor atd.

Zatímco jsem hledal v Česku, tak jsem objevil třeba vas-server.cz, avšak nemám zkušenost.
WS zkušenost nemám, avšak si myslím, že je to kvalitní hosting.

U Hetzneru mám pronajatý jeden dedikovaný server a plánuji dokoupit další. Pokud ti nevadí vlastní zpráva a trochu starší železo, tak se můžeš podívat do té jejich aukce. Dedikáče mají za super cenu, avšak u těch novších chcou setup-fee ve výši jednoho měsíce, což je pro některé pálka. Jsem s nimi spokojen. Po supportu jsem vyžadoval pouze připojení KVM, které mi připojili vždy do hodiny.

Hodně štěstí v hledání. :-)
30.10.2019 19:02
8
Dobré je německé Contabo.
30.10.2019 19:04
9
Původně odeslal Mirek Novotny
Dobré je německé Contabo.
Šlápota do nejistoty. Již z ceny jde poznat, že servery bude oversellnuté nebo staré. Měl u nich VPS, kde jsem si s kamarády hrál na MineCraft serveru. Bylo to OK, avšak jsme měli vysoký ping. Nějaký webserver nebo lepší projekt jsem si netroufl u nich hostovat.
30.10.2019 19:42
10
Původně odeslal aramis1
Hertzner působí dobře, ale mně by spíše vyhovovalo vědět, na čem sem, VPS jako takové jsem tam nenašel.
Najdeš to u nich pod cloudem. Neoznačují to jako VPS (nevím jestli je tam nějaký rozdíl, já žádný nenašel, spíš naopak - reinstalace do pár sekund, změna parametrů taky).

Ceny mají hodně dobré..


Z těch všech poskytovatelů jsou moji nejoblíbenější. Především díky té rychlosti a účtování po hodině. (Za vytvořené VPS ti nenapálí celý měsíc, když ho třeba po hodině smažeš. Účtovat ti budou jen tu hodinu)

Co se týče toho control panelu, plesk nebo cPanel jsou nejlepší řešení. Plesk nabízí Vultr a DigitalOcean zdarma s podmínkou - max 3 domény a instalace přes one-click.

Ještě bych doporučil Vas-hosting.cz. Tam jsou opravdu hodně ochotní a rádi se přizpůsobí a fajnově se s nimi komunikuje. Jako alternativa k nim se nabízí NETIO nebo Blueboard.
31.10.2019 20:33
11
Ten hetzner je trochu dost přeceněný ( v Německu nemá úplně nejlepší recenze) Contabo - je hodnocenější a top je strato.de u klasických VPS.

On každý má nějaké své favority a za ty kope - pro mě je top javapipe.com co se týká supportu a výkonu , ale cenově nikdy nebudou levný....