logo
28.10.2019 16:52
1
Ahoj,
mám tu něco, co jsem ještě nedělal. Budu moc rád, za rady. Mám web na wordpressu. Neběží na žádné šabloně. Je jednoduše naprogramovaný. Tomu odpovídá i celkový design. Chci tam proto nahrát placenou šablonu, aby web lépe vypadal. A tady právě nevím, jestli stačí šablonu nainstalovat a data, které mám v tuto chvíli na webu - texty, obrázky - mi tam zůstanou, jakoby zobrazí se i v té nové šabloně a já jen stránky v možnostech šablony doedituji. Nebo to takto nefunguje. A musí tam být nějaký mezikrok. I kdyby to mělo být jen to, že si všechny texty zkopíruji někam do wordu, abych o ně nepřišel a pak holt stránky budu vytvářet znovu a texty tam zpět nakopíruju. Zůstane mi taky stejná struktura webu po nahrání šablony? Myslím url adresy, aby to vše zůstalo, jak bylo...jen prostě aby to mělo nový vzhled od nové šablony.
28.10.2019 17:21
2
Otázka je, jak funguje starý web. Jak že beží na WP bez šablony? Na čem tedy?

1) subdomena, kde si uděláš web tak, jak chceš ... tzn. starý web je na domena.com a novej na new.domena.com
2) až budeš mít na subdomene web ready, přesuneš na hlavní domenu

Tahle operace je pro lajka krapet těžší, takže doporučuji se na tu akci někoho najít, bude to lepší (ono to není složitý, ale jistota je jistota).
28.10.2019 17:22
3
Ja byt vami, pretahnu si web k sobe do pocitace (na localhost) a tam to s novou sablonou vyzkousim.

Zalezi na tom, jakym zpusobem jsou jednotlive prispevky nakodovane. Pokud to mate vytvorene pomoci vychozich poli v administraci - titulek, pouzivate klasicky editor obsahu, nahledovy obrazek atp. mely by texty atp. zustat.

Radeji bych to ale prvne otestoval na localhostu, nebo na nejake testovaci domene.
28.10.2019 18:31
4
Jasně..rozumim. Problem je v tom, že jsem vážně jen markeťák a na todle lajk. Takže chápu, co píšete, ale provedení se trochu bojim.) Jakym způsobem to je nakodované tedy napoznám, protože nevím, na co koukat.
Aha..tak koukám, že to na nějaké základní wp šabloně běží - Blader Infection Wp. Chci víceméně jen použít placenou šablonu, která je kvalitní a už ji znám. Která bude responzivní atp. Teď ten web vypadá min. 10 let starý.
29.10.2019 09:19
5
Záleží, jak je to udělané, min. přijdete o nastavení šablony, tj. pravděpodobně se Vám to rozhodí, ale novou šablonu stejně musíte udělat od začátku. Pokud je v šabloně použitý nějaký visuální editor, je možné, že v té nové pak nebudou některé texty fungovat.

Jinak mezikrok tam není, WP je dělaný na to, aby se mohly měnit šablony a nepřišel jste o data. Backup před jakoukoliv změnou je samozřejmostí, dobře se to dělá např Duplicatorem (je zdarma) - vytvoří Vám backup i s instalací.