COPY: Hľadáme CZ, SK a HU prekladateľov a copywriterov
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Puncovní úřad a pokuty e-shopu

 1. Chtěl bych upozornit připadné majitele e-shopů, aby neměli v jedné kategorii stříbro, minerály nebo polodrahokamy. Je velice důležité mít stříbro ve své kategorii a zlato ve své jinak vám hrozí pokuta až 500 tisíc Kč od puncovního úřadu.

  Puncovní úřad začal řešit jeden malinkatý e-shop v Čr, kde měli jen pár kusů stříbra ve stejné kategorii.
  (V zákonu č.539/1992 Sb) není žádná zmínka o tom to postupu...

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. § 39

  (1) Zboží nabízené nebo určené k prodeji anebo za tímto účelem skladované musí být na prodejním místě nebo na skladě umístěno viditelně odděleně od ostatních výrobků; to platí i pro skladování úředně neoznačeného zboží neurčeného k obchodování a tuzemského zboží určeného pro vývoz.

 4. Co vím tak e-shop má popisky a řádně označené že se jedná o stříbro - podle mě to je jen papírová válka úředníka, aby se něco dělalo že se dělá...

 5. Rajče je ovoce a prodává se v zelenině a 89% lidí si myslí, že je rajče zelenina.

 6. Spíš bych řekl že u melounu hodně lidí nebude vědět zda zelenina nebo ovoce... :D

  Mě se to netýká naštěstí, ale věřím že pár e-shopu to má podobně jak popisuji.. Tak snad jim to pomůže :D

 7. Citace Původně odeslal zezmen Zobrazit příspěvek
  Rajče je ovoce a prodává se v zelenině a 89% lidí si myslí, že je rajče zelenina.
  rajče je ale zelenina :), resp. má stejný řád (lilkotvoré) jako ostatní zeleniny. Jako zelenina má ale plody, u ostatních zelenin se prodává kořen/stonek/listy. Právě kvůli těm plodům bylo z pohledu cel a mezizahraničního převozu rozhodnuto, že to je zelenina. Je to ale pouze legislativní zkratka. V supermarketech ho mají správně mezi zeleninou.

  Ke střibru/zlatu atd. Ano, je nutné to mít v kategorii odděleně a nezobrazovat při procházení webu vše dohromady. Lze udělat při výpisu kategorie vizuálně oddělené sekce, to také procházelo. Mrknu na velké eshopy s zlatem/stříbrem, mají to také nejspíš odděleně.

 8. Velké shopy to mají ok - tady jde spíše o ty malé co mají pár produktů ze stříbra jako doplněk viz. e-shop který zmiňuji to tak měl...

Hostujeme u Server powered by TELE3