Prodej eshopu vč. technologií na potisk textilu
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Věcné břemeno-užívání bytu

 1. synovec se zajímá o starší RD, který se prodává v aukci, ale v katastru je zapsáno věcné břemeno užívání bytu. Má někdo zkušenost jak se vypořádat s takovým "zatížením" u RD? Jde mi o tohle: dejme tomu, že by dotyčný držitel břemena přistoupil na odstupné, jaký násobek ročního obyvklého nájmu v dané lokalitě by byl ekvivalentní jako odstupné za postoupení (výmaz) břemene? Má s tíhle někdo zkušenost?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jako první krok bych se podíval do dražební vyhlášky, jestli toto břemeno dražbou nezaniká (často tomu tak je). Pokud ne, tak bych se zkusil dohodnout předem s držitelem břemene na základe smlouvy o smlouvě budoucí. Až to bude synovce, tak se to bude těžko řešit. Výše obvyklého odstupného je tržní, záleží tedy na tom, kdo je jaký obchodník.
  Naposledy upravil Shopimo : 26.10.2019 v 10:54

 4. Vyřešit pred koupi, potom bude majitel věčného břemene na koni.

 5. Jak zde bylo řečeno, většinou věcná břemena dražbou zanikají. Ale pročti si dražební vyhlášku.

 6. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  synovec se zajímá o starší RD, který se prodává v aukci, ale v katastru je zapsáno věcné břemeno užívání bytu. Má někdo zkušenost jak se vypořádat s takovým "zatížením" u RD? Jde mi o tohle: dejme tomu, že by dotyčný držitel břemena přistoupil na odstupné, jaký násobek ročního obyvklého nájmu v dané lokalitě by byl ekvivalentní jako odstupné za postoupení (výmaz) břemene? Má s tíhle někdo zkušenost?
  Typický dotaz na tomto foru, poměrně složitá situace a autor dá minimum informací a zřejmě čeká, že odpovídající dopodrobna vysvětlí všechny varianty. Takže stručně aukce je dobrovolná nebo nucená? Věcné břemeno má kdo a bydlí tam a v jakém rozsahu? Jinak automatičnost zániku není jistá, posuzuje se spousta faktorů a v některých případech se to ve vyhlášce ani nepíše, je třeba prostudovat znalecký posudek zda je břemeno vyčísleno a odečteno od ceny. Nejsem si jist, ale za užívání bytu se počítalo roční nájemné v místě x5 pokud bylo břemeno omezeno časově, pokud bylo na dožití tak x10.
  Naposledy upravil láďa1979 : 26.10.2019 v 20:59

 7. A je toto věcné břemeno aktuální? Stává se, že je tam jen zapsané VB na dávno staré babičky/dědečky a majitelé to neodstranili, protože neví jak nebo nemají tušení, že tam něco takového je.

 8. Tak s tím by asi taky byla sranda. Aby odstranili po zemřelé osobě potřebuješ úmrtní list.


Hostujeme u Server powered by TELE3