logo
25.10.2019 21:49
1
Zažil někdo podobný případ kopie webu?

Originál: https://www.krasneplaze.cz/
Kopie: https://d1vvjmpwksefjn.cloudfront.net

Používám CDN od Cloudinary na obrázky, ale co jsem zjistil tak cloudfront je od Amazonu a někdo si dělá kopii přímo webu.

Řešil někdo něco podobného?
26.10.2019 00:49
2
Predne pisu, ze jsem cloudfront nikdy nepouzil, ale podle vseho to vypada jako spatne nastaveni, ne jako ze "někdo si dělá kopii přímo webu." - viz https://medium.com/@kyle.galbraith/h...ld-d2f54e8b096 a http://bryce.fisher-fleig.org/blog/a...ont/index.html
26.10.2019 09:11
3
vlkosin: Chápu to, ale Cloudfront od Amazonu nepoužívám.
26.10.2019 09:40
4
Nasel jsem i toto https://cloudinary.com/partners/aws
"Cloudinary’s image and video platform leverages the AWS infrastructure, including EC2, S3, and Cloudfront."
Z toho mi prijde ze Cloudinary je jenom firma co dela SaaS nastroj ktery potrebuje CDN, a kdyz maji na webu partnerstvi a Amazon je prodava jako produkt https://aws.amazon.com/marketplace/p...Dig/B07T9GPYLD
tak to asi nevedome Cloudfront od Amazonu pouzivate :-)
26.10.2019 10:05
5
vlkosin: A vidíte toto je zajímavé, to jsem netušil - každopádně cloudinary by mělo brát jen obrázky, které ukládá u sebe a poté předkládá návštěvníkům, netušil jsem, že vytváří celou kopii stránek i s texty.
Teď je otázka jak se toho zbavit.
26.10.2019 10:39
6
Tak oni kopii prakticky nevytvari, jsou jen to SaaS, ty kopie pouziva CDN infrastruktura AWS partneru pri distribuci, bez ni by nemeli jak zakaznikum servirovat, protoze oni jsou jen sluzba na CDN, a CDN prave neni jedno misto, ale sit serveru rozeseta po svete, aby mohla rychle data dorucit tim ze je klientovi geograficky blizko, takze je to takove skloubeni sluzby co to umi s medii a infrastruktury, ktera je umi rychle prenaset - v tech prvnich odkazech se resi cache, DNS, robots.txt, apod., aby prave nevznikaly duplicity.
Jinak google toho nasel dost, pokud je to nejake nehezky nastavene defaultni chovani - myslim primo toho Cloudinary produktu - tak uz to tipuju nekdo resil taky :-)
26.10.2019 11:49
7
Tak jen kdyby měl někdo nějaký podobný problém - tak Cloudinary CDN to nedělá.

To answer your question; no, Cloudinary does not control or have ownership of CloudFront sub-domains. I'm not familiar to say exactly why it's setup, but it could be something that's automatically added to sites hosted on Amazon (such as Staging or Testing environment.

I would suggest checking with CloudFront directly and they will be able to advise on how or why this has been setup.

Please let me know if this clears things up.
26.10.2019 12:04
8
To je kopie jen homepage ne? Další odkazy vedou již na tvůj web.
26.10.2019 12:05
9
Vsak ano, Cloudinary neni CDN a nepatri mu CDN Cloudfront, je to jenom bezici software sluzba na CDN infrastrukture AWS = tady konkretne Cloudfront CDN. Pokud by to delalo nastaveni Cloudfrontu a nebyla chyba jinde, tak to urcite vyresi jenom Cloudfront a Cloudinary s tim nepohne, ale driv nez bych vinil ten Cloudfront, tak bych asi zjistoval, jestli to neni neco jineho, treba ten spatne nastaveny DNS zaznam.
26.10.2019 19:36
10
@Pavel Horelica - to úplně není pravda je tam celý web, jen odkazy směřují na původní viz například https://d1vvjmpwksefjn.cloudfront.ne...each-spanelsko

@vlkosin - já to chápu. DNS záznam je správně, zapomněl jsem zmínil, že využívám Cloudflare například z důvodu bezpečnosti, každopádně, pořád to nemá co společného s cloudfront.
26.10.2019 23:44
11
Původně odeslal Petr Malec
@Pavel Horelica - to úplně není pravda je tam celý web, jen odkazy směřují na původní viz například https://d1vvjmpwksefjn.cloudfront.ne...each-spanelsko

@vlkosin - já to chápu. DNS záznam je správně, zapomněl jsem zmínil, že využívám Cloudflare například z důvodu bezpečnosti, každopádně, pořád to nemá co společného s cloudfront.
Ja reagoval na "tak Cloudinary CDN to nedělá." - to nemuze, protoze to neni CDN.
Ale jestli mate s Cloudfront neco spolecneho nebo ne, neni asi uplne (spise vubec) na vas :-)
Nevim jak mate nastavene SSL od Cloudflare, jestli mate nastaveno FULL, tak to vypada, ze to proste musi pouzit Cloudfront, protoze to jinak neumi...

"In order for S3-based sites to be compatible with Cloudflare’s Full SSL setting it seemed necessary to deliver them through another Amazon service: CloudFront. CloudFront is best know as a CDN but it also provides a single point of entry and configuration for a web asset, providing built-in certificate management."

U DNS treba nemate CNAME, coz tady (https://medium.com/@sambecker/gettin...sl-f70090ebdec) zminuje v nastaveni jeste jako critical, aby Cloudflare s Cloudfront spolupracovalo pres SSL nastavene na FULL/STRICT, coz mi prijde, ze je stejny/podobny problem, jaky tu resite vy - pouzivate Cloudflare s jejich SSL a dorucuje se skrz Cloudfront CDN od AWS, podobnych odkazu jsem videl vice...

Jiste je, ze ja vam to nenastavim, kdyz to neumi ani profici s veskerou dokumentaci, a musi o tom "zazitku" blogovat na medium.com :-))
28.10.2019 09:13
12
@vlkosin - jasně já to chápu - pravděpodobně to nebudu řešit. Ale díky moc za vyčerpávající odpověď...prolezl jsem fóra a opravdu ani kovaní odborníci si s tím neví rady.