logo
Tento obchod už skončil.
Na aktuální inzeráty se podívejte do sekce: Obchodní seznamka

Automatizace výroby?

hourglass
Skončil
24.11.2019 v 17:40
biders
0% odezva
Žádný zájemce
Prodejce
A+
2.8.
Dobrý den,

hledám uplatnění pro svůj další podnikatelský záměr. Přemýšleli jste o automatizaci výroby?

Nový druh industriálního robota

Název:  Webp.net-resizeimage.jpg
Zobrazení: 109
Velikost:  18,4 KB

Výhoda 1: možnost vlastního intuitivního nastavení. Zjednodušeně řečeno navlečete si speciální rukáv, robot bude kopírovat vaše pohyby, uděláte práci a pak už jen zadáte robotovi opakovat.

Výhoda 2: univerzálnost, sami si ho nastavíte na cokoli. Když se po dvou letech rozhodnete trochu upravit výrobní proces a nebo kompletně přeorientovat ze svařování kovových konstrukcí na vyřezávání sošek ze dřeva, zvládnete to sami, nebudete potřebovat návštěvu firmy, která vám výrobu přenastaví za stovky tisíc až miliony.

Pro informaci:

Cena průměrného dnes dostupného industriálního robota je přibližně $50,000 ale je to jen přibližně čtvrtina nákladů na integraci do výrobní linky (na to, aby robot i něco dělal). Přičemž největší náklad z toho všeho je software a programování.

Díky samostatně nastavitelnému robotovi se náklady na automatizaci sníží řádově, což otevírá možnosti uplatnění i tam, kde by nad tím člověk dřív ani nepřemýšlel.

Jinak samozřejmě robot může pracovat bez přestávek, nestěžuje si, nemusíte ho přemlouvat, atd.

Pokud vezmeme v úvahu hrubou mzdu pracovníka 30 tisíc Kč, návratnost u tohoto řešení, by se mohla pohybovat mezi dvěma až třemi roky. Pokud robotovi dáte 16h šichtu, vrátí se vám za rok a půl. Univerzální robot ale může být pracovník na lecos na dlouhá léta.

Máte výrobu, kde byste rádi automatizovali? Napište mi prosím a pojďme se na to spolu podívat. Můžete být mezi prvními, kteří takovou možnost využijí a získat tak výhodu.