logo
24.10.2019 17:27
1
Hezký den. Měla bych dotaz ohledně poskytování služeb zahraničním klientům. Jsem webdesignerka, OSVČ, neplátce DPH.

Ráda bych nabídla své služby (tvorbu webových stránek) i zahraničním klientům. Slyšela jsem, že když bych poskytovala služby do zahraničí v rámci EU, tak se musím stát identifikovanou osobou a plátcem DPH. Nerada bych si zbytečně komplikovala život, a tak jsem se rozhodla, že bych nabízela své služby pouze do zemí mimo EU (nejspíš do USA, protože umím dobře anglicky).

Budu v tomto případě postupovat stejně, jako když dělám web pro klienta z ČR (prostě pošlu fakturu, přeloženou do angličtiny, klient mi pošle peníze a já je akorát zahrnuju do příjmů v daňovém přiznání?), nebo je třeba řešit nějaké věci navíc?

Díky!

Co se právě děje na Webtrhu?

24.10.2019 19:31
2
ano, ta eu byrokracia je strasny *****. ak ide o klientov z mimo-EU tak postupujes ako doma - ziadna dphcka, ziadne vypisy alebo moss a podobne pucoviny.
24.10.2019 19:37
3
V ramci eu můžete být jako identifikované osoba neplavce dph. Případě vydaří faktury za daný město podate dva papíry.
24.10.2019 22:02
4
Původně odeslal node
ano, ta eu byrokracia je strasny *****. ak ide o klientov z mimo-EU tak postupujes ako doma - ziadna dphcka, ziadne vypisy alebo moss a podobne pucoviny.
Díky!

Ještě bych se zeptala na tři věci.

Ty faktury nemusí mít nějakou speciální podobu? Prostě stejný jako u nás, jen v angličtině?
Jak tomu zahraničnímu klientovi usnadnit platby do ČR? V případě, že třeba nebude mít Paypal. Jestli to dobře chápu, tak si zjistim mezinárodní formát svýho čísla učtu, a to stačí?
Ty příjmy pak v daňovém přiznání akorát připočtu k ostatním příjmům z ČR?