Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Poskytování služeb do zahraničí

 1. Hezký den. Měla bych dotaz ohledně poskytování služeb zahraničním klientům. Jsem webdesignerka, OSVČ, neplátce DPH.

  Ráda bych nabídla své služby (tvorbu webových stránek) i zahraničním klientům. Slyšela jsem, že když bych poskytovala služby do zahraničí v rámci EU, tak se musím stát identifikovanou osobou a plátcem DPH. Nerada bych si zbytečně komplikovala život, a tak jsem se rozhodla, že bych nabízela své služby pouze do zemí mimo EU (nejspíš do USA, protože umím dobře anglicky).

  Budu v tomto případě postupovat stejně, jako když dělám web pro klienta z ČR (prostě pošlu fakturu, přeloženou do angličtiny, klient mi pošle peníze a já je akorát zahrnuju do příjmů v daňovém přiznání?), nebo je třeba řešit nějaké věci navíc?

  Díky!

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. ano, ta eu byrokracia je strasny *****. ak ide o klientov z mimo-EU tak postupujes ako doma - ziadna dphcka, ziadne vypisy alebo moss a podobne pucoviny.

 4. V ramci eu můžete být jako identifikované osoba neplavce dph. Případě vydaří faktury za daný město podate dva papíry.

 5. Citace Původně odeslal node Zobrazit příspěvek
  ano, ta eu byrokracia je strasny *****. ak ide o klientov z mimo-EU tak postupujes ako doma - ziadna dphcka, ziadne vypisy alebo moss a podobne pucoviny.
  Díky!

  Ještě bych se zeptala na tři věci.

  Ty faktury nemusí mít nějakou speciální podobu? Prostě stejný jako u nás, jen v angličtině?
  Jak tomu zahraničnímu klientovi usnadnit platby do ČR? V případě, že třeba nebude mít Paypal. Jestli to dobře chápu, tak si zjistim mezinárodní formát svýho čísla učtu, a to stačí?
  Ty příjmy pak v daňovém přiznání akorát připočtu k ostatním příjmům z ČR?

Hostujeme u Server powered by TELE3