Vyladění Wordpressu (rychlost, bezpečnost, SEO) + vánoční bonus
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 36

Provokatéři a kontroly z FU

 1. Zdravím,

  nestalo se to mě, ale už několika mým známým. Kontroloři z FÚ si počkají až vám do krámu přijde hromada lidí a vy jste rádi, že vám tam někdo něco neukradne a když je fronta na kase, tak kontroloři tlačí stylem "já vám to tady jenom nechá, vždyť to je jen drobnost, tady to máte a my deme". Fláknou vám tam drobné a pak se obrátí na podpadku a řeknou, že jste nedali účtenku. Buď to je fakt přímo sprostota, že to tam fláknou a odejdou a nebo tlačí tak dlouho, dokud nad tím prodavačka nemávne rukou.
  Pak následuje pokuta a nátlak. Jestliže nesouhlasíte s pokutou, půjde to do řízení. Zaplaťte to teď, nebo vás to bude stát tolik a tolik.
  Já když jsem pracoval pod státní správou, tak my jsme měli v zákonech nějaké paragrafy, co si ještě můžeme a co nemůžeme dovolit. Rozhodně tam nepatří provokace, nátlak a vydírání. Setkali jste se taky s takovým chováním? Jakou máte zkušenost?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ano setkal. S kontrolním nákupem v e-shopu s osobním vyzvednutím a platbou hotově. Přišli si jednu zásilku vyzvednout ve třech lidech... Vydávám zboží a pani povídá, účtenku nepotřebuji, já pospíchám. Říkám OK nashledanou. Odešli a za 5 minut se vrátili a představili se, že jsou z Fú, Čoi a Celní správy a že jsem se dopustil přestupku a nezaevidoval tržbu a už vše chtěli sepisovat. Šáhl jsem pod kasu, vyndal vytištěnou účtenku, kterou jsem si tam schoval, protože jsem to samozřejmě zaevidoval a předal té milé paní její účtenku, kterou nechtěla. Sklapli, odešli a už nic nekontrolovali.

 4. Citace Původně odeslal Spouter Zobrazit příspěvek
  Ano setkal. S kontrolním nákupem v e-shopu s osobním vyzvednutím a platbou hotově. Přišli si jednu zásilku vyzvednout ve třech lidech... Vydávám zboží a pani povídá, účtenku nepotřebuji, já pospíchám. Říkám OK nashledanou. Odešli a za 5 minut se vrátili a představili se, že jsou z Fú, Čoi a Celní správy a že jsem se dopustil přestupku a nezaevidoval tržbu a už vše chtěli sepisovat. Šáhl jsem pod kasu, vyndal vytištěnou účtenku, kterou jsem si tam schoval, protože jsem to samozřejmě zaevidoval a předal té milé paní její účtenku, kterou nechtěla. Sklapli, odešli a už nic nekontrolovali.
  Trochu OT, ale tohle zní jak začátek vtipu: "Do obchodu si jde vyzvednout tentýž balíček zaměstnanec FÚ, ČOI a Celní správy ..." :D

 5. Citace Původně odeslal Doctore97 Zobrazit příspěvek
  Trochu OT, ale tohle zní jak začátek vtipu: "Do obchodu si jde vyzvednout tentýž balíček zaměstnanec FÚ, ČOI a Celní správy ..." :D
  No chytrosti asi moc nepobrali. Bylo jasné co jsou zač, hned jak vzali za kliku. I přesto nachytali ve městě několik prodejců.


 6. Poslal bych je do prdele, protoze uctenku bych hned vystavil, ty nemas povinnost drzet tam zakaznika, ale vystavit uctenku, v rizeni by nemeli sebemensi sanci.

  Plus samozrejme technicky vypadky atd., tomuhle natlaku podlehne jen slabsi jedinec.

 7. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Poslal bych je do prdele, protoze uctenku bych hned vystavil, ty nemas povinnost drzet tam zakaznika, ale vystavit uctenku, v rizeni by nemeli sebemensi sanci.

  Plus samozrejme technicky vypadky atd., tomuhle natlaku podlehne jen slabsi jedinec.
  Myslím, že beraniste naráží přesně na tento problém. že v řízení by to nemělo sebemenší šanci, ale stejně to zkouší. Je to stejné jako některé pokuty policie, které si někteří lidé nechají vnutit, protože absolutně neznají svoje práva a práva policie a prostě nátlaku podlehnou.

  To je to nejsmutnější, to že to tito zaměstnanci, kteří žívíme z daní takto zkouší... Setkávám se s tím denně, kde kdo je vystrašený, spoléhá se na to, že úředník nebo policista jedná správně a dávají mu za pravdu i když je to někdy naprostá hloupost. V dnešní době takto fungovat nejde, každý druhý úředník a policista sám neví, co si může a nemůže dovolit, proto doporučuju všem, prověřovat, prověřovat a prověřovat, vy můžete být ten, co může vyhrožovat, že to na místě nezaplatí a v řízení to nemá šanci a ne opačně, že oni vyhrožují vám ;)

  PS: Tohle se netýká jen FÚ, ale jde to přes policii, úřady až po školství, všude se najde někdo, kdo si vyskakuje na běžné občany jen proto, že doufá v jejich neznalost.

 8. Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Myslím, že beraniste naráží přesně na tento problém. že v řízení by to nemělo sebemenší šanci, ale stejně to zkouší. Je to stejné jako některé pokuty policie, které si někteří lidé nechají vnutit, protože absolutně neznají svoje práva a práva policie a prostě nátlaku podlehnou. To je to nejsmutnější, to že to tito zaměstnanci, kteří žívíme z daní takto zkouší...
  Ano, tak jste trefil správně hřebík na hlavičku. U policie to funguje stejně, ale když víte, jaké jsou jejich povinnosti, nemusíte se nechat odrbávat. Ale právě u policie to není až tak hardcore ... nemají tam v zádech babiše a celá instituce není postavená na tom, že musí vybrat prachy, což je dobře. Jasně, někdy tlačí nadřízení na výslednost, ale i tak to má nějakou kulturu. Jsou tam přesně dané postupy, jak prokázat příslušnost, jak probíhá kontrola, jak se dávají pokuty. Musí se zeptat, zda s pokutou souhlasí a také zda souhlasí se zaplacením. Poučení o správním řízení se samozřejmě dává také a dělá se to, aby se dotyčnému lépe platila pokuta, ale protože tam není tlak shora, tak ty pokuty jsou spíše ve výši, aby se vlk (nadžízený) nažral a koza zůstala celá.
  Jako tohle co předvádí finanční úřad je prostě agresivní, manipulativní způsob, jak dupnout na živnostníka. Stále dokola opakovat, že nechcete účtenku, že to je jen drobnost ... a o co jde? Když nechcou účtenku, tak ji vystavíte a hodíte ji do koše za ně, stejně by to udělali u dveří. Nelíbí se mi to a je to něco podobného jako kapciozní otázky, když zmiňujete PČR. Protože takové otázky typu "můžu vám tady jenom nechat peníze, já účtenku nepotřebuji" jsou kapciózní. Ty ani policie nesmí používat, nechápu že FU může.

 9. beraniste: v cechach porad preziva takova ta podrizenecka nalada, co lidi natrenovali za komousu. Ktera podobnym vecem tleska, stejne jako pokutam od policie. Kdyz se branis, coz je tvoje plny pravo, tak jsi pro vetsinu cechu vychcanek, co se necemu vyhyba... Tudiz tomuhle vetsina zatleska, protoze ti podnikatele stejne jenom kradou, tak dobre jim tak. A bude hur...

 10. Jinak základem samozřejmě je, poučit prodavačky, že nesmí podlehnout emocím a že se nikdy nesmí k ničemu vyjadřovat. To je základ, který prostě musí znát každý, protože pak se ať vlastní cestou majitele, nebo spolu s právníky bojuje proti šikaně mnohem snáze. Když úředník udělá chybu, také se nikdy k ničemu nevyjadřuje. Ale to oni moc dobře vědí, jak na chudáka, který je rád, že je rád.

 11. Citace Původně odeslal Spouter Zobrazit příspěvek
  Ano setkal. S kontrolním nákupem v e-shopu s osobním vyzvednutím a platbou hotově. Přišli si jednu zásilku vyzvednout ve třech lidech... Vydávám zboží a pani povídá, účtenku nepotřebuji, já pospíchám. Říkám OK nashledanou. Odešli a za 5 minut se vrátili a představili se, že jsou z Fú, Čoi a Celní správy a že jsem se dopustil přestupku a nezaevidoval tržbu a už vše chtěli sepisovat. Šáhl jsem pod kasu, vyndal vytištěnou účtenku, kterou jsem si tam schoval, protože jsem to samozřejmě zaevidoval a předal té milé paní její účtenku, kterou nechtěla. Sklapli, odešli a už nic nekontrolovali.
  Já bych řekl, že kecáš. Celníci v civilu nechodí a ČOI se legitimuje hned po zaplacení a v případě účtenek hned jak bez účtenky sáhneš na peníze, právě abys neměl čas účtenku dodělat. Za 5 minut se vrátí jen když před tím poslala nakupovat dítě.

  Jinak u ČOI je "provokace" evidentně povolena a u finančáku asi taky, to by se při kontrolách EET v "dělnických" restauracích v době oběda nepřevlékali do montérek.

  ---------- Příspěvek doplněn 24.10.2019 v 09:24 ----------

  Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Jinak základem samozřejmě je, poučit prodavačky, že nesmí podlehnout emocím a že se nikdy nesmí k ničemu vyjadřovat. To je základ, který prostě musí znát každý, protože pak se ať vlastní cestou majitele, nebo spolu s právníky bojuje proti šikaně mnohem snáze. Když úředník udělá chybu, také se nikdy k ničemu nevyjadřuje. Ale to oni moc dobře vědí, jak na chudáka, který je rád, že je rád.
  Jenomže prodavačkám, servírkám a dalším obsluhujícím je dnes většinou všechno jedno. 100x můžeš servírce vysvětlovat, že když přijdou 2 osoby v 10,00 a objednají si pivo, víno, kávu, rum a něco tvrdého, takže je to na 99% kontrola, ale ona jim musí nalít pod míru s tím, že ji to tak nepřipadlo. Stejně tak prodavačky pořád nechtějí pochopit, že pokud sáhnou na peníze před vydáním účtenky, tak to ČOI považuje za nevydání účtenky.

 12. U policie je problem, ze ji vetsina lidi vnima jako autoritu a stahne zadek, mam to tak taky, krom osobnich rizeni na mestsky, tam vim, ze mam navrch.

  Ostatni kontroly to chce brat jako a) uredniky, ktery chtej jen buzerovat, nebo b) kdyz vas nekdo napraska, tak ten clovek proste dela svoji praci, za kterou si ho zaplatil odvodem dph za minulej mesic a nechat ho vyvztekat no.

 13. láďa: pracovník ČOI se nemusí identifikovat hned po zaplacení, klidně odejde z prostoru a vrátí se a poté se legitimuje. Celní správa ale opravdu nemůže chodit v civilu. Pokuta za nevydání účtenky dříve než vzití peněz je nespravedlivá vzhledem k tomu, že veškeré velkoprodejny se takhle chovají a pak i prodavači to považuji za ok.

 14. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  Pokuta za nevydání účtenky dříve než vzití peněz je nespravedlivá vzhledem k tomu, že veškeré velkoprodejny se takhle chovají a pak i prodavači to považuji za ok.
  Přesně tohle jsem chtěl taky napsat, denně člověk v každém obchodě vytáhne 200Kč, pokladní přebere a až pak se otevírá kasa a tiskne účtenka. Ostatně vždyť i na té účtence je právě napsáno, že přijato 200Kč.

 15. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  láďa: pracovník ČOI se nemusí identifikovat hned po zaplacení, klidně odejde z prostoru a vrátí se a poté se legitimuje. Celní správa ale opravdu nemůže chodit v civilu. Pokuta za nevydání účtenky dříve než vzití peněz je nespravedlivá vzhledem k tomu, že veškeré velkoprodejny se takhle chovají a pak i prodavači to považuji za ok.
  Nevidím důvod proč by odcházel a hlavně pokud tam byl sám, jak by prokázal, že tam byl zvláště když nedostane účtenku za 29 let jsem toto nezažil. Navíc pokud kontroluje třeba český návod zastaví pokladní před naúčtováním aby se nemusel rušit doklad.

  ---------- Příspěvek doplněn 24.10.2019 v 13:08 ----------

  Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Přesně tohle jsem chtěl taky napsat, denně člověk v každém obchodě vytáhne 200Kč, pokladní přebere a až pak se otevírá kasa a tiskne účtenka. Ostatně vždyť i na té účtence je právě napsáno, že přijato 200Kč.
  Tak na to se musím podívat někde v obchodě, ale z hlediska principu, by se šuplík měl otvírat zadáním tisku účtenky nebo uložením dokladu jinak přece není důvod otvírat šuplík. Aspoň na našich kasách v době, kdy jsme je měli se šuplíkem před rokem 2000 to tak vždycky bylo.

 16. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Já bych řekl, že kecáš. Celníci v civilu nechodí a ČOI se legitimuje hned po zaplacení a v případě účtenek hned jak bez účtenky sáhneš na peníze, právě abys neměl čas účtenku dodělat. Za 5 minut se vrátí jen když před tím poslala nakupovat dítě.

  Jinak u ČOI je "provokace" evidentně povolena a u finančáku asi taky, to by se při kontrolách EET v "dělnických" restauracích v době oběda nepřevlékali do montérek.

  ---------- Příspěvek doplněn 24.10.2019 v 09:24 ----------  Jenomže prodavačkám, servírkám a dalším obsluhujícím je dnes většinou všechno jedno. 100x můžeš servírce vysvětlovat, že když přijdou 2 osoby v 10,00 a objednají si pivo, víno, kávu, rum a něco tvrdého, takže je to na 99% kontrola, ale ona jim musí nalít pod míru s tím, že ji to tak nepřipadlo. Stejně tak prodavačky pořád nechtějí pochopit, že pokud sáhnou na peníze před vydáním účtenky, tak to ČOI považuje za nevydání účtenky.
  Dal jsem si tu práci a našel přímo na stránkách celní správy článek o kontrolorech v civilu:

  Přetlačovaná ve stánku | Celní správa ČR

 17. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Nevidím důvod proč by odcházel a hlavně pokud tam byl sám, jak by prokázal, že tam byl zvláště když nedostane účtenku za 29 let jsem toto nezažil. Navíc pokud kontroluje třeba český návod zastaví pokladní před naúčtováním aby se nemusel rušit doklad.
  Však proti lidi z ČOI nebo FÚ jsem nezažil osamotně, chodí co vidím po dvou. Odchází, aby právě přišly s tou celní správou či dalšími (začíná se prosazovat, že kontroly sdružuje více orgánů). Až po druhém příchodu teprve dají podepsat protokol o kontrole a informují o tom, že kontrola proběhla. Dokonce jsem se setkal i s proběhlou kontrolou, která nenalezla žádné pochybení a již se nevrátila a poté přišlo jen do datovky informování o kontrole. Bude asi hodně záležet na povaze kontroly a provozovny.

  Mají kamery či hlasové nahrávací zařízení, již několikrát s tím při správním řízení vyrukovali. O účtenky jim tolik nejde, kontrola z FÚ před vstupem začne monitorovat danou pokladnu EET (podle provozovny) a hlídají přes své zařízení, že došlo k zaevidování tržby, to je pro ně hlavní důkaz. Čachry s účtenkou jsou pro ně asi jen způsob jak dát prodejci šanci podvádět (zákazník nechce účtenku, super, tak jí ani nebudu evidovat...).

 18. Citace Původně odeslal Spouter Zobrazit příspěvek
  Dal jsem si tu práci a našel přímo na stránkách celní správy článek o kontrolorech v civilu:

  Přetlačovaná ve stánku | Celní správa ČR
  ale no tak výdejna eshopu jak popisuješ ty a vytipovaný objekt je dost rozdíl, ale klidně se ti omlouvám.

  ---------- Příspěvek doplněn 24.10.2019 v 14:11 ----------

  Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  Však proti lidi z ČOI nebo FÚ jsem nezažil osamotně, chodí co vidím po dvou. Odchází, aby právě přišly s tou celní správou či dalšími (začíná se prosazovat, že kontroly sdružuje více orgánů). Až po druhém příchodu teprve dají podepsat protokol o kontrole a informují o tom, že kontrola proběhla. Dokonce jsem se setkal i s proběhlou kontrolou, která nenalezla žádné pochybení a již se nevrátila a poté přišlo jen do datovky informování o kontrole. Bude asi hodně záležet na povaze kontroly a provozovny.

  Mají kamery či hlasové nahrávací zařízení, již několikrát s tím při správním řízení vyrukovali. O účtenky jim tolik nejde, kontrola z FÚ před vstupem začne monitorovat danou pokladnu EET (podle provozovny) a hlídají přes své zařízení, že došlo k zaevidování tržby, to je pro ně hlavní důkaz. Čachry s účtenkou jsou pro ně asi jen způsob jak dát prodejci šanci podvádět (zákazník nechce účtenku, super, tak jí ani nebudu evidovat...).
  To máš sice pravdu, ale rozhodně takto nepůjdou pro balíček z eshopu. Jinak pokud přijde jen protokol, obávám se, že žádná kontrola nebyla, jen si někdo dělá alibi, kde byl celý den:)
  Naposledy upravil láďa1979 : 24.10.2019 v 14:15

 19. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  ale no tak výdejna eshopu jak popisuješ ty a vytipovaný objekt je dost rozdíl, ale klidně se ti omlouvám.

  ---------- Příspěvek doplněn 24.10.2019 v 14:11 ----------  To máš sice pravdu, ale rozhodně takto nepůjdou pro balíček z eshopu. Jinak pokud přijde jen protokol, obávám se, že žádná kontrola nebyla, jen si někdo dělá alibi, kde byl celý den:)
  Jak jsem psal ve druhém komentáři. Nejednalo se o vytipovanou kontrolu, to je pravda. V ten den ale kontrolovali ve městě vše včetně stánkařů a e-shopů. V e-shopech předem učinili objednávky a poté vyzvedávali zboží. Byla to tedy plánovaná akce.

 20. jestliže se takhle nemorálně začnou chovat zaměstnanci, je za tím nějaká osobní motivace, např. nesebereme ti osobko, pokud zrealizuješ měsíčně tolik a tolik pokut. Je to stejná motivace jakou měli vymahači exekutora Vrány. Pokud chceš jako mafie uživit určitý moloh, musí si na sebe ta sebranka nějak vydělat. Burešúv výrok měl být přesnější, budu řídit stát ne jako firmu, ale jako svoji firmu, čili predátorsky. Ještě se budeme divit.

 21. Mně se běžně stává, že zákazník převezme zboží, zaplatí peníze a nadiktuje fakturační údaje s tím, ať mu účetní doklady pošlu na e-mail. V průběhu dne mu vystavím fakturu, dodací list, stvrzenku za platbu hotové a EET potvrzení a pošlu mu to na e-mail. Někdo zase nechce čekat na EET potvrzení, které vystavuji v extra programu, ale po jeho odchodu jej vystavím a odešlu na FU. Minule jsem na to zapomněl a jel jsem to práce v 22:00, jenom aby pak nebyly problémy s FU.

 22. Citace Původně odeslal AntiRadary.cz Zobrazit příspěvek
  Mně se běžně stává, že zákazník převezme zboží, zaplatí peníze a nadiktuje fakturační údaje s tím, ať mu účetní doklady pošlu na e-mail. V průběhu dne mu vystavím fakturu, dodací list, stvrzenku za platbu hotové a EET potvrzení a pošlu mu to na e-mail. Někdo zase nechce čekat na EET potvrzení, které vystavuji v extra programu, ale po jeho odchodu jej vystavím a odešlu na FU. Minule jsem na to zapomněl a jel jsem to práce v 22:00, jenom aby pak nebyly problémy s FU.
  Tak to máš za min. 12000 Kč:) Ještě tu dávej ČOI přehled jak to děláš.

 23. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Tak to máš za min. 12000 Kč:) Ještě tu dávej ČOI přehled jak to děláš.
  A co mám dělat, když zákazník pospíchá a nechce čekat? Silou jej držet přece nemůžu! A pochybuji, že by to ČOI ve správním řízení obhájila, když to sama vyprovokovala. A já se teda umím bránit, pokud si myslím, že jsem v právu a klidně do toho investuji čas i peníze.

 24. Uplne v klidu, tohle by nikde neobstalo, vsak mas 48 hodin na zaevidovani, internet vypadava furt, soft taky.

 25. tak to eet snad můžeš udělat hned ne? Jinak máš asi divné zákazníky co dají peníze a nechtějí doklad:)

  ---------- Příspěvek doplněn 02.11.2019 v 11:59 ----------

  Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Uplne v klidu, tohle by nikde neobstalo, vsak mas 48 hodin na zaevidovani, internet vypadava furt, soft taky.
  A proto je tu už několik tisíc pokutovaných co neznali výmluvu, že mají 48 hodin na zaevidování tak to je blbost. 48 hodin máš na to abys odeslal doklady na kterých není FIK!

 26. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  tak to eet snad můžeš udělat hned ne? Jinak máš asi divné zákazníky co dají peníze a nechtějí doklad:)
  Právě, že EET dělám až poté, co si zákazník zkontroluje fakturu, firmu, popis zboží a pod., jelikož často si ještě uvědomí, že ještě chce něco přikoupit, změnit, opravit a když všechno odsouhlasí a zaplatí, tak registruji a tisknu EET. Kvůli tomu mám zvlášť program na faktury, dodací listy a stvrzenky a zvlášť na EET. Většina na EET již nečeká, jelikož to do učetnictví nepotřebuje a je to pro ně zbytečné zdržení, z druhé strany, nemohu si dovolit neudělat EET, když na každý hotovostní prodej vystavuji fakturu, dodací list a stvrzenku za hotové.

  Většina zákazníků nakupuje opakovaně nebo na doporučení známých, takže se nebojí, že bych jím neposlal doklady a kromě toho, dostali zboží a záruční list, takže reklamovat mohou i bez dokladů.
  Naposledy upravil AntiRadary.cz : 02.11.2019 v 13:11

 27. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  tak to eet snad můžeš udělat hned ne? Jinak máš asi divné zákazníky co dají peníze a nechtějí doklad:)

  ---------- Příspěvek doplněn 02.11.2019 v 11:59 ----------  A proto je tu už několik tisíc pokutovaných co neznali výmluvu, že mají 48 hodin na zaevidování tak to je blbost. 48 hodin máš na to abys odeslal doklady na kterých není FIK!
  99 % lidi radsi zaplati drobnej flastr a neresi, lidi jsou posrany, nevi, ze se a) muzou branit a za b) ze ti kontrolori jsou lidi jako oni a proste to jen zkousi.

  Neni zadna umernost mezi mnozstvim pokut a jejich opravnenosti.

 28. Citace Původně odeslal AntiRadary.cz Zobrazit příspěvek
  Právě, že EET dělám až poté, co si zákazník zkontroluje fakturu, firmu, popis zboží a pod., jelikož často si ještě uvědomí, že ještě chce něco přikoupit, změnit, opravit a když všechno odsouhlasí a zaplatí, tak registruji a tisknu EET. Kvůli tomu mám zvlášť program na faktury, dodací listy a stvrzenky a zvlášť na EET. Většina na EET již nečeká, jelikož to do učetnictví nepotřebuje a je to pro ně zbytečné zdržení, z druhé strany, nemohu si dovolit neudělat EET, když na každý hotovostní prodej vystavuji fakturu, dodací list a stvrzenku za hotové.

  Většina zákazníků nakupuje opakovaně nebo na doporučení známých, takže se nebojí, že bych jím neposlal doklady a kromě toho, dostali zboží a záruční list, takže reklamovat mohou i bez dokladů.
  Já ti nevím, my používáme když tak doklad "prodej za hotové, doklad je zároveň dodacím listem" takže nám stačí jeden. Tvůj postup je zvláštní, ale když ti to tak vyhovuje. Ale u EET bys to neuhádal.

  ---------- Příspěvek doplněn 02.11.2019 v 14:17 ----------

  Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  99 % lidi radsi zaplati drobnej flastr a neresi, lidi jsou posrany, nevi, ze se a) muzou branit a za b) ze ti kontrolori jsou lidi jako oni a proste to jen zkousi.

  Neni zadna umernost mezi mnozstvim pokut a jejich opravnenosti.
  zrovna u toho eet je oprávněnost v některých případech jasná i když někdy je to lámané přes koleno.

 29. No a to lámání přes koleno je přesně to, co se dá v klidu rozporovat.


Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3