Prodej eshopu vč. technologií na potisk textilu
Zobrazují se odpovědi 1 až 2 z 2

Účtování v platební bráně (Gopay atp)

 1. Zdravím,

  tak trochu bojuju s platební bránou gopay po účetní stránce. Nikde nemůžu dohledat, jak to ve skutečnosti je.

  Jak je to s DPH?
  Gopay plátce DPH není, ale já plátce jsem. Někde jsem četl, že v rámci plateb v gopay DPH nijak neřeším, ale to se mi nezdá, přece když jsem plátce tak musím ceny uvádět včetně dph a to na konci odvést státu. Nebo tady prostě DPH nijak neodvádím? To mi příjde jako kravina..

  Jak je to s vyúčtováním
  Na konci každého měsíce mi příjde vyúčtování, které obsahuje celkovou částku, kterou zákazníci zaplatili na gopay. Problém ale je, že tahle částka je hrubá, takže včetně všech poplatků, které mi gopay teprve sebere při poslání na můj účet (provize operátorům, bankám, nebo jiným službám). Nemůžu tedy do příjmu napsat tuhle celou částku, protože jí reálně nedostanu. Jakým způsobem se tohle řeší?

  Jak je to s fakturací?
  Jsem zvyklý na konci každého měsíce vystavit fakturu a někdo mi jí proplatí. Tady ale žádnou fakturu nikdo nechce, jak se to má správně udělat?


  Díky za případnou radu.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. laicky ked sa na to pozriem tak dph je medzi tebou a gopay. ak gopay nie je platcom, tak ti nenauctuje dph. ty uctujes dph svojim klientom ktory ti platia cez gopay, ale gopay same o sebe na svoje poplatky dph nenauctuje.

  vyuctovanie - vyfakturujes klientom normalne ciastky akurat na konci mesiaca si das do uctovnictva naklad/vydaj na poplatky gopay ako jedna polozka.

  fakturuju oni tebe, nie ty im. oni dodavaju sluzbu tebe. vid bod 1.

Hostujeme u Server powered by TELE3