logo
11.10.2019 13:40
1
Různé poznámky si zapisuji do několika txt souborů. Používám programátorský editor (textpad), jsem na něj zvyklý - neboli: umím jej rychle používat.

Tento způsob však postrádá nějaké možnosti kategorizace či utřídění těch poznámek (a ev. možnost provázat vzájemně poznámky) ... prostě tomu chybí systém.


Existuje nějaká nadstavba k některému programátorskému editoru - nebo nějaká rozumná lightweight samostatná aplikace - ve které by poznámky mohly dostat nějaký řád?

Nutné je ovládání z klávesnice všech běžných úkonů. U občasného konfigurování mi to je fuk, tam nějaké to klikání myší nevadí.

Určitě nic, co jede v prohlížeči. Z různých důvodů, např. proto, že občas jej zasekám tak, že jej musím restartovat nebo že mezi prohlížeči přepínám aj.

Buď, aby to ukládalo data do člověkem čitelného formátu nebo aby to alespoň umělo nějaké exporty těch dat.

A aby to umělo nějak ty data vytisknout. Hodně při práci používám papír - a např. a mj. si poznámky vytisknu a pak do toho dopisuju při práci další věci (a někdy pak i aktualizuju ty pův. informace v počítači)

Občas jsem něco takového zkusil vygooglit, ale většinou jsem našel jen složité webové aplikace, klikací a orientované spíše na tásky, než na poznámky, a spíše na spolupráci týmů než něco téměř "kapesního", co bych využil u sebe ...

Tedy, existuje něco takévého?
Nebo už jsem těch požadavků napsal fakt moc? ;-)

Co se právě děje na Webtrhu?

11.10.2019 14:23
2
Nevím jestli je to co hledáš ale mrkni na Joplin. Je jednoduchý, multiplatformní, můžeš přidávat tagy a má synchronizaci přes DropBox.

Joplin - an open source note taking and to-do application with synchronisation…
11.10.2019 22:36
3
Přesně na tohle jsem si musel udělat vlastní program, protože jsem nic nenašel. Je to v podstatě jen lepší notepad, kde je autosave, otevření dvojklikem z ikony, zavření na klik, řadí to poznámky podle data. Poznámky to ukládá do složky programu. Ještě tam chci udělat synchronizaci dat mezi více zařízeními a otvírání velkých souborů.
Neumí to tedy provázání poznámek, ale to spíš udělám nějaké rozdělení podle skupiny/priority apod..
Zatím tam moc funkcí není, ale můžete vyzkoušet, jak je to použitelné.
https://csko.cz/neco/TodoFast.zip

ovládání přes zelenou ikonu vpravo dole:
levý klik: otevření/zavření seznamu poznámek
dvojklik: nová poznámka
pravý klik: nastavení (zatím k ničemu)

funkce jako find, replace ještě nejsou vychytané, vzal jsem je z nějakého ukázkového programu
pokud nevyplníte title, tak se v seznamu zobrazí první slova z poznámky
vložení textu ruší formátování
12.10.2019 18:47
4
Notion nebo Evernote? :-)