Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Podivné znaky v HTML emailu

 1. Ahoj,

  dnes mi klient poslal screen z Outlooku z HTML emailu, co posílá eshop. Jsou tam speciální znaky L+SEP. V kódu je odřádkování děláno tagem <br>.

  Název: Snímek obrazovky 2019-10-09 v 20.22.46.png
Zobrazení: 241
Velikost: 108,1 KB

  Klient to vidí jen v Outlooku, nikde jinde se to neukazuje ani jemu ani mně. Zkoušel jsem něco hledat, ale všude píšou, jak ty znaky odstranit v jQuery. Je HTML email, takže tohle řešení mi nepomůže.

  Máte někdo nápad či zkušenost?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Zjevně máte máte ve zdroji nějaký unicode se kterým má Outlook problémy. Nelze to vyfiltrovat jakýmkoliv editorem, případně vyfiltrovat přes JS, výsledek si uložit a nahradit ním původní HTML?

 4. Děkuji, Miroslave.

  Opravdu tam něco bylo. Text byl třeba "Vážený zákazníku,<br>"

  Ale když jsem mezi čárkou a <br> zmáčknul backspace pro smazání, tak to vlastně dvakrát nic neudělalo a až při třetím kliku to smazalo tu čárku. Takže dva neviditelné znaky.

 5. Klasika, posledni dobou se s podobnejma znakama potykame cimdal casteji... Zacina mi pripadat jako dobrej napad napsat si nakej automatickej cistic, kam se vlozi text a vypadne text kterej je na 100% cistej od vsech neviditelnejch znaku... Ani nevim na co vetsina z nich existuje :D

 6. Také se to nám to děje, např. když kopírujeme texty z Figmy nebo jiných editorů. Vždy se tam propíšou neviditelné (entry) znaky.

 7. mohou za to různé sanitizace na úrovni OS či editorů při vkládání z/do schránky. Podobné znaky vznikají i při přechodu mezi znakovými sadami, text field může používat jinou znakovou sadu než schránka či aplikace, která ho zpracovává. Problémy dělají i editory, které nesprávně pracují s vícebajtovými znaky při úpravách (kopírování, mazání, pohyb kurzoru) a poškodí sekvenci.

  Takové čistění lze udělat jednoduše třeba přes ignore flag u iconv:
  PHP kód:
  iconv("UTF-8""UTF-8//IGNORE"$content); 

Hostujeme u Server powered by TELE3