Stovkomat.cz: dnes 20% sleva na všechny PR články [345 nabídek, stovky recenzí]
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Vůz do podnikání pro plátce DPH?

 1. Ahoj všem, zákonně jsem propadl do nutnosti být plátcem DPH. Možností řešit něco jako náklad je pomálu. Napadlo mě vozidlo. Pracuji v rámci bodyshoppingu a denně jezdím do kanceláří ke klientovi + 1x týdne do jiného města na meetingy s vývojáři. Uvažoval jsem o Driveto či jiném operáku.

  Lze uplatňovat cesty ke klientovi jako služební? Máte někdo zkušenosti s vozem do podnikání při plátcovství DPH? A má někdo zkušenosti s Driveto třeba? :)

  Díky moc

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. kasli na auto, zbytocne starosti. uberuj https://www.uber.com/cz/cs/business/

 4. To je blbost, potřebuji být mobilní kdy chci já sám.. :)

 5. Každá cesta u které prokážeš, že byla pro udržení příjmů je služební.

 6. A má někdo zkušenost s učtováním? Vezmu auto u Driveto, platím měsíční cenu bez DPH, tankuji benzín bez DPH? Vedu si knihu jízd?

 7. platíš měsíční cenu s DPH, DPH si odečteš, kupuješ benzín s DPH, DPH si odečteš a jelikož asi nechceš uplatnovat na auto paušál, vedeš knihu jízd. Toto platí pro ty co vedou daňovou evidenci.

 8. Jsem právě nyní 60% paušálem, čili asi si evidenci dělat nechci.. čili nevím, zda se mi to vyplatí..

 9. pokud daníš paušálem, tak si přece snad ani nájem ani palivo neodečteš snad kromě DPH, nevím paušál jsem nikdy neměl potřebu využívat.

 10. No, mě se paušál vyplatí, protože moje náklady jsou minimální. Spíše mi šlo o to DPHčko. Myslím si, že hodně lidí v IT jede paušálem..

Hostujeme u Server powered by TELE3