logo
07.10.2019 20:22
1
Zdravím,
předně avizuji, že před vytvořením tohoto tématu jsem prošel, skrze vyhledávání klíčových slov, celý Webtrh a samozřejmě použil i Google. Nikde jsem však nenašel jasnou, ucelenou informaci, které by mi pomohla s mým problém. Pokud už se informace blížila k tomu co potřebuji vědět, nevypadala zrovna aktuálně (z hlediska platnosti). Nyní k tomu problému.

Fotím maturitní plesy. Fotografie zadavateli (studentům) předávám v digitální podobě a faktury jsou vždy hrazeny převodem na bankovní účet. EET tedy není nutné řešit. Nyní stojím před rozhodnutím rozšířit nabídku služeb o tzv. fotokoutek v místě konání plesu. Tam se dostávám do situace, kdy si návštěvníci budou chtít odnést fotografie domů, budu je tedy tisknout a požadovat za kus fotografie určitou sumu. V tomto případě již musím mít EET, kasu, a zajišťovat vydávání účtenek, že? Předpokládám, že ano. Ale na XXX plesech, které jsem v poslední době navštívil, jsem od konkurence nic takového neviděl, žádná účtenka mi nabídnuta nebyla, žádné zadávání platby do kasy neprobíhalo. Přijde mi divné, že by tolik firem/živnostníků porušovalo zákon zrovna na takové aktivitě, která je tolik na očích. Je tedy možné, že existuje nějaká výjimka? Způsob, jak situaci řešit jinak?

Předem děkuji za reakci
07.10.2019 22:04
2
Řekl bych, že dosud pro fotografické služby nebylo EET povinné, což se od příštího roku změní.
10.10.2019 13:42
3
Žiju v tom, že to funguje takto: zadavatel (organizátor plesu) si fotokoutek pronajme. Čili poskytujete službu tomu zadavateli a můžete mu to normálně vyfakturovat. Neposkytujete službu jednotlivým fotografujícím se opilcům :) Samozřejmě je třeba dohodnout parametry pronájmu, tzn. bude-li to bez nebo s obsluhou, kolik fotek ude v balíčku pronájmu, od kolika do kolika to bude přístupné apod.