logo
07.10.2019 20:22
1
Zdravím,
předně avizuji, že před vytvořením tohoto tématu jsem prošel, skrze vyhledávání klíčových slov, celý Webtrh a samozřejmě použil i Google. Nikde jsem však nenašel jasnou, ucelenou informaci, které by mi pomohla s mým problém. Pokud už se informace blížila k tomu co potřebuji vědět, nevypadala zrovna aktuálně (z hlediska platnosti). Nyní k tomu problému.

Fotím maturitní plesy. Fotografie zadavateli (studentům) předávám v digitální podobě a faktury jsou vždy hrazeny převodem na bankovní účet. EET tedy není nutné řešit. Nyní stojím před rozhodnutím rozšířit nabídku služeb o tzv. fotokoutek v místě konání plesu. Tam se dostávám do situace, kdy si návštěvníci budou chtít odnést fotografie domů, budu je tedy tisknout a požadovat za kus fotografie určitou sumu. V tomto případě již musím mít EET, kasu, a zajišťovat vydávání účtenek, že? Předpokládám, že ano. Ale na XXX plesech, které jsem v poslední době navštívil, jsem od konkurence nic takového neviděl, žádná účtenka mi nabídnuta nebyla, žádné zadávání platby do kasy neprobíhalo. Přijde mi divné, že by tolik firem/živnostníků porušovalo zákon zrovna na takové aktivitě, která je tolik na očích. Je tedy možné, že existuje nějaká výjimka? Způsob, jak situaci řešit jinak?

Předem děkuji za reakci

Co se právě děje na Webtrhu?

07.10.2019 22:04
2
Řekl bych, že dosud pro fotografické služby nebylo EET povinné, což se od příštího roku změní.
10.10.2019 13:42
3
Žiju v tom, že to funguje takto: zadavatel (organizátor plesu) si fotokoutek pronajme. Čili poskytujete službu tomu zadavateli a můžete mu to normálně vyfakturovat. Neposkytujete službu jednotlivým fotografujícím se opilcům :) Samozřejmě je třeba dohodnout parametry pronájmu, tzn. bude-li to bez nebo s obsluhou, kolik fotek ude v balíčku pronájmu, od kolika do kolika to bude přístupné apod.