logo
06.10.2019 12:02
1
Dobrý den,

mám tu naprosto jednoduchou hru, pro lepší pochopení zasílám kraťoulinké video. https://www.youtube.com/watch?v=mfoKRYNuFHg

Princip hry, chytat červené terčíky, když ho nechytnete, hra končí. nebo když spadnete dolů mimo modrou plochu či z ní vyletíte nahoru. Jediná možnost jak se to ovládá a chtěl bych to zachovat, je mezerník. Při zmáčknutí mezerníku popoletíte nahoru.

A teď to důležité. Je to flash hra. Myslel jsem si, že použití HTML 5 canvas bude vhodné, ale pravděpodobně ne. Za prvé to neovládám a nejsem si jistý jestli bych to uměl udělat a za druhé, výsledné skore potřebuji ukládat do MySQL databáze. Jenže HTML pracuje na straně klienta takže si skore lze jednoduše přepsat a uložit svou vlastní hodnotu.

Napadají vás způsoby, v čem by se to ještě dalo udělat? Podotýkám že to je z jedné stránky, potřebuji aby to normálně fungovalo v prohlížeči. Je tu někdo, kdo by to zvládl udělat za nějakou finanční odměnu?

Co se právě děje na Webtrhu?

06.10.2019 12:25
2
Vyber si nějaký z html5 enginů https://html5gameengine.com/ a začni se učit javascript ;)
06.10.2019 12:37
3
použití HTML 5 canvas bude vhodné, ale pravděpodobně ne. Za prvé to neovládám a nejsem si jistý jestli bych to uměl udělat
tak to nie je problem v technologii ale v tebe :) ... respektive v tvojej lenivosti.

co sa tyka ukladania skore tak samozrejme musis mat nejaky server kam to s JS mozes posielat cez api. ale realne to moc neochranis kedze ktokolvek si moze poslat skore ake chce. jedine ako to osetrit je pouzit aplikaciu na mobil alebo na desktop a pouzit binarny transport. neviem ci ti to za to stoji.
06.10.2019 12:51
4
Canvas okno by muselo být udělané jen jako monitor a všechny události by musel zpracovávat server, tedy kontrolovat pozice hráče a puntíků a zpracovávat skóre.
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".