Frontend developer externista
Zobrazují se odpovědi 1 až 21 z 21

Ahyde pronikl mezi miliardáře

 1. Viz https://www.idnes.cz/ekonomika/domac..._ekonomika_vlc

  Před 10 lety se tu ptal, jak se parkují domény :-)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Čas letí, ani jsem si neuvědomil, že mám webtrh účet už 12 let. A sakra. Je to každopádně dobrá inspirace co se budování čehokoliv týče.

 4. Vite jak zacinal? Myslim z jakych pomeru pochazi? Mel jsem pocit ze mel uz od zacatku velkej kapital, ale nevim od koho ho ziskal, jestli rodice nebo si to vydelal sam...

  Ja jen abych vedel kam si tenhle uspech zaradit. Z milionare se miliardarem stava precijen lip nez kdyz clovek zacina s nulou... Tim to nijak neznevazuju, velkej uspech je to tak i tak.

 5. To nepochybně, já se na to snažím dívat tak, že pokud obecně někdo něco dělá dobře, že se dlouhodobě někam posunuje, tak je to dobrá inspirace, ať už vycházíš z bohaté rodiny, nebo jsi nějaký nízký drnohryz s pár floky.

 6. Dost pochybuju, že se tady ptal, jak se parkují domény. Navíc to není člověk, který by dělal byznys na Webtrhu, maximálně tu chtěl prodat nějaké domény a občas se zapojil do diskuze. Jeho startovací čára byla ale výrazně někde jinde a v tom kde je nyní nehrál Webtrhu žádnou roli.

 7. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Vite jak zacinal? Myslim z jakych pomeru pochazi? Mel jsem pocit ze mel uz od zacatku velkej kapital, ale nevim od koho ho ziskal, jestli rodice nebo si to vydelal sam...

  Ja jen abych vedel kam si tenhle uspech zaradit. Z milionare se miliardarem stava precijen lip nez kdyz clovek zacina s nulou... Tim to nijak neznevazuju, velkej uspech je to tak i tak.
  s ahydem mám spojené toto (pravdivost nezaručuji):

  - dostal pár mio od rodičů, které projel
  - studoval v uk a prodával u toho mobily
  - začal dělat byznys se zdeňkem ohledně domén
  - drogy, deprese, lečebna
  - občas zkusil offline byz, většina se nevyvedla

 8. Zpět do minulosti, rok 2007

 9. Citace Původně odeslal Registrace Zobrazit příspěvek
  v tom kde je nyní nehrál Webtrhu žádnou roli.
  Tak to bych zase úplně netvrdil, webtrhem prošla spousta zajímavých lidí a objevil se tu kdekdo, takže v navazování kontaktů si myslím že to pro každého, kdo se uměl ohánět, bylo dost cenné. (Vím, mluvím v minulosti, ale to myslím v souvislosti s lidmi, co už sem nechodí :)

  Možná nedělal byznys na Webtrhu, ale určitě s některými webtržníky.

  Citace Původně odeslal Karel Benáček Zobrazit příspěvek
  Retro je in. Jinak zajímavý poznatek pro některé, co se tu čertí, jak nízká úroveň diskuzí tu je - mrkněte na některé diskuze, do kterých přispíval. Ono to není zase tak jiné, ale je to o tom, že lidé se chtějí bavit. A hlavně i přes konflikty musí být určitá uvolněnost - mě se to tedy kecá, ale po letech už to taky vidím jinak.

 10. Citace Původně odeslal Petr Široký Zobrazit příspěvek
  Tak to bych zase úplně netvrdil, webtrhem prošla spousta zajímavých lidí a objevil se tu kdekdo, takže v navazování kontaktů si myslím že to pro každého, kdo se uměl ohánět, bylo dost cenné. (Vím, mluvím v minulosti, ale to myslím v souvislosti s lidmi, co už sem nechodí :)

  Možná nedělal byznys na Webtrhu, ale určitě s některými webtržníky.
  Záleží, jak definuješ slovo "Webtržník". Samozřejmě se tu objevila spousta lidi, někteří tu získali kontakt na někoho dalšího a udělali spolu nějaký byznys, ale takový byl tehdy prostě svět. Nebyl FB, který tu funkci plní dnes.
  Já za "webtržníky" označuju spíš lidi, kteří tady aktivně dělali byznys nebo byli aktivními členy fóra. Což Ahyde, Denny, nebo třeba Ondřej Bartoš nikdy nebyli. Ti se tu maximálně občas objevili, ale na jejich úspěchu Webtrh žádný podíl neměl.

 11. Zaujal mě víc ten Cendra s 1.8mld Kč, to je totálně hustý, jak se vypracoval.

  Co hodně vidím, a moc lidí to tak nevnímá, ale já to na svém životě vnímám hodně, je efekt nabalující se sněhové koule. Když váš byznys poroste o 30% ročně 15 let, tak vyroste o 5100%, pak se člověk nemůže divit, že dosáhnou někteří takovýhle výsledků, a když porostete o 100% ročně, tak jste na 3.276.800% po 15 letech.

  Hodně u lidí vidím, že pokud to někdo s bohatstvím myslí vážně, tak myslí globálně, Cendra by se superhostingem v ČR nikdy takhle neprorazil.

  Poměrně zajímavé může být také vykešování firmy - https://marker.medium.com/what-reall...e-acac42990175 Peníze ultimátně nevyřeší všechny problémy, když ráno ve své luxusní vile vstanete, máte uklízečku, a vlastně vše, tak vás ten život rychle může přestat bavit.

  Co třeba já sleduji u sebe, rozdíl mezi tím, když jsem vydělával 1/3 toho co vydělávám teď a nynějším stavem, kdy jen lezu na netu a vybírám si, co bych chtěl koupit, kam bych chtěl jet a tak. Nejsem si úplně jistý, že z toho cítím nějaké značné uspokojení.

  Kdysi jsem snil o tom, že si za hotové koupím byt někde v Ústí nebo levné lokalitě, budu půl dne makat přes internet a budu mít hromadu času a žádné starosti. Dneska jsem se dostal do stavu, kdy toto můžu uskutečnit zítra i v lepší lokalitě než je ústí, a nemusím se de fakto dál v životě moc snažit,... Ten sen toho života byl nádherný, škoda že mi ho rozbila všední realita, kdy jsem si uvědomil, že bych se kurva nudil a nebavilo by mě to.

  V dnešní době mě ani nezvedá ze židle to, že bych jel surfovat na Bali. Jo, pěkný zážitek, všechny své sny před tak 15 lety jsou pro mě dnes dosažitelné, ze židle mě to nezvedá, přečtěte si konec toho článku, a pochopíte proč:

  “Humans’ natural tendency is to remove pain, and we’ve come to a point where we’ve done it so well I find myself seeking uncomfortability,” Rahal says. “The question is if you want to grow.”

  překlad:
  "Lidi mají vrozenou tendenci odstranit bolest, ale došli jsme do bodu, kdy se máme tak dobře, že hledáme nepohodlí." tvrdí Rahal. "Otázka je, jak moc chcete růst."

  Nebo

  And though Rahal says he’s incredibly grateful for everything he has, he’s trying to figure out bigger ways to reintroduce struggle to his life — like starting another company where he stands to lose a lot.

  překlad:
  A přestože je Rahal neuvěřitelně vděčný za vše co má, snaží se přijít s lepšíma cestama, jak vnést více utrpení do svého života, třeba jak začít společnost, kde může o hodně přijít.

  Tohle jsou fakt zajímavé myšlenky. Postupem se k nim dostávám taky, že člověk je šťastnější, když může trošku trpět. Zjistil jsem tohle i na svých domácích mazlíčcích, nejlepší a nejšťastnější byly ti, které jsem nechal alespoň trochu trpět.

  Je to zvláštní, co...

 12. Pravda stará min. 2500 rokov :)

 13. Člověk touží potom co nemůže mít a když už to má tak to nechce.

 14. Nuditese se spoustou penez a nevite co s tim? Je zde uzemi o rozloze 78 865 km², da se vykonat tolik prospesne prace, ze tech penez fakt budete mit malo, ve vysledku. :)

 15. Jak si ty zvířata nechal trpět?
  4 bart: pamatuju si tvoje divný topicy a díky nim když tě teď čtu, tak mi přijde, že jseš regulérní blázen co si protiřečí snad úplně ve všem.
  https://webtrh.cz/397426-tocim-kruhu...odnikani-zivot rok 2018
  https://webtrh.cz/426479-financni-pr...m-prachy-nevim rok 2019
  https://webtrh.cz/420289-penezma
  Nevíš co chceš.

 16. MarvinDela: prochazi rozvojem :) taky se posledni roky menim jak aprilovy pocasi... Ale tak to je soucast procesu...

 17. Citace Původně odeslal MarvinDela Zobrazit příspěvek
  Nevíš co chceš.
  Proto přeci člověk nemusí být blázen, pokud neví co chce - ale může se z toho zbláznit...

 18. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  MarvinDela: prochazi rozvojem :) taky se posledni roky menim jak aprilovy pocasi... Ale tak to je soucast procesu...
  No spíš se motá na místě a než aby něco skutečně udělal tak to ventiluje na netu, ovšem za nákou dobu lze vypozorovat, že neví co vlastně chce + divný mezery v "příběhu" jako mám peněz, že nevim co s nima, pak napíše, že má na účtu 500k, pak zase, že by mohl koupit hned byt v Ústí následně, že barák v Praze , ale na ten že vlastně nemá, nakonec založí topic co všichni na tý Praze vidíte a pak zde, že jeho zvířata jsou šťastný když je trápí (doufám, že myslí odloučením nebo tak něco) no pátý přes devátý.

 19. no jako mozna jo, ale treba prave ne, treba prave se posouva, jen to neni zrejmy... i kdyz me prijde posledni dobou ze se fakt snazi... jakoze mindfullness je treba neco o cem sem od nej slysel s prekvapenim takze se treba rozvinul timhle smerem, co ty vis :))

  ho tady analyzujeme jak kdybysme neco vedeli... Ale nevime prd natoz neco o nem :)

 20. Já tam vidím značnou sociální frustraci. Pořád mluví o penězích, ale evidentně je sám a díky pocitu vlastní dokonalosti má problémy i v pracovním kolektivu.

 21. ty jo, kdejakej psycholog by nam naše umeni analyzovat druhe mohl zavidet :))

 22. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  Já tam vidím značnou sociální frustraci. Pořád mluví o penězích, ale evidentně je sám a díky pocitu vlastní dokonalosti má problémy i v pracovním kolektivu.
  hele to asi není dobrá analýza, problémy v pracovním kolektivu žádné nemám. Pocit vlastní dokonalosti, no nevím jaks k tomu přišel.

  A sociální frustrace, no v dnešní pokřivené společnosti se vlastně nemůžeš až tak moc divit.

  Se trošku divím, že vám ležím tak v žaludku, a že analyzujete mé alter ego, kdy když mám blbou náladu si jdu něco napsat na net, a podle toho děláte mojí diagnózu, ale ok.

  ---------- Příspěvek doplněn 04.10.2019 v 10:32 ----------

  Citace Původně odeslal MarvinDela Zobrazit příspěvek
  Jak si ty zvířata nechal trpět?
  4 bart: pamatuju si tvoje divný topicy a díky nim když tě teď čtu, tak mi přijde, že jseš regulérní blázen co si protiřečí snad úplně ve všem.
  https://webtrh.cz/397426-tocim-kruhu...odnikani-zivot rok 2018
  https://webtrh.cz/426479-financni-pr...m-prachy-nevim rok 2019
  https://webtrh.cz/420289-penezma
  Nevíš co chceš.
  Hele, moc vlastně nechápu, když k něčemu napíšu příspěvek, proč analyzuješ mojí osobnost, a né obsah příspěvku. Strašně mi to připomíná jednoho mého kamaráda: "vadí mi vláda", já: "a co konkrétně ti vadí, který zákon podle tebe udělali špatně, či kterou věc špatně dělají", on: "jsou to lháři a nevěřím jim", já: "ok, ale co konkrétně špatného je na jejich práci, co bys chtěl jinak", on: "nic, jsem s jejich prací spokojen, třeba ten zákon o zbraních je dobrý, ale nevěřím jim, a jsou to lháři".

  Všiml jsem si, že takhle uvažuje poměrně dost lidí, že posuzuje osobnost člověka co jim něco říká, a jestli mu věří. Občas to jde do extrémů: "Franta mi poradil, že si mám koupit počítač XB300C", já: "Ale Franta sám žádný počítač nemá, vůbec počítačům nerozumí, a nic o tom neví", on:"Ale Frantovi já totálně věřím, protože mi pomohl v těžké životní situaci".

  Je poměrně směšné, jak protože sám nedokážeš posoudit validitu názorů se řídíš víc tím, od koho nějaký názor je, než abys ho sám nezávisle posuzoval.

  Abych to zjednodušil, jsi omezenej :)

Hostujeme u Server powered by TELE3