logo
27.09.2019 22:58
1
Programovani je pry jen lepsi pouzivani pc. Koupil jsem si knihu ovladnete JS za vikend, coz je nejjednodušší jazyk po znackovacim html a css. A po precteni pojmu jako operatory, prommene atp. jsem po víkendu nebyl schopen používat HTML5 API.

Taky jsem slysel, ze programovani je jen specificky zapsany jazyk matematiky. Má smysl se pokouset programovat, kdyz po precteni uvedene knihy neumim psat prikazy v syntaxu JS a nemel jsem z matematiky jednicku?

Co se právě děje na Webtrhu?

27.09.2019 23:36
2
ne
27.09.2019 23:40
3
Původně odeslal streetcz
ty mi řekni co si zase za šamana :D

10 postů denně na úplně jiný téma, stylistika stejná jako pánev, unknown a řada dalších zabanovaných účtů. Já prostě za ten rok nepřišel na to PROČ. Ale já na to přijdu ;)
Spis mi rekni jak je to s tim programovanim? Je to fakt jen o matematickem mysleni nebo IQ? Ja kdyz se do neceho ponorim tak to chci dotahnout do konce, ale zase nechci ztracet cas nicim co nema smysl..
27.09.2019 23:41
4
Ne kazdy to dovede.
27.09.2019 23:54
5
Původně odeslal musil.david
Ne kazdy to dovede.
A soudis, ze je to o talentu? Respektive zajima me jestli je to jako v matematice kdy abstraktne stavis jednu vrstvu na druhe? A pokud ano, odpadaji lide co nepochopili nahrazeni cisel na zs/ss pismeny u vyrazu/rovnic, na vs integraly atd protoze
A) Na to nemaji talent (inteligenci)
B) Nestihli vyklad ucitele nebo nepochopili dany pojem a pak nechapou vyklad dale jako rovnice vyssiho radu nebo slozitejsi zdrojak
C) Mohli by umet B) respektive kazdy to dovede, ale mluvime o mistrovstvi coz by predstavovalo ono C) . Ale otazkou pak je pokud lze dosahnout B) a baví me to musim umet C) nebo nelze a nestaci doosahnut aspon B? A co kdyz je zase ono C) jen naskok pred B)?
Inteligence nebo talent je definovan jako mira chapani, nějak bych chtel chapat jak vnimat miru lenosti a nepochopeni vuci predpokladu byt tim ci onim v tomto smyslu byt programator...

Za jak dlouho jsi treba ovladl JS? Zasekl jsi se pri cteni specifikace nebo spojovani syntaxe pri vymysleni algoritmu nebo to šlo prirozene samo?

Jde mi o to kdyz jsem opravdu dva dny stavil nad ctenim knihy ovladnete JS za vikend a neumím vytvaret aspon nejake programy, tak jestli to nevzdavat nebo uznat ze to neni pro me a hledat jinde..
28.09.2019 00:10
6
Tvůj problém je prostě v tom, že seš debil. Svýma desítkama zabanovaných účtů a hromadou nesmyslných keců to tady prokazuješ neustále. Programovat se nikdy nenaučíš. Nejseš schopnej udělat vůbec nic, kromě psaní nesmyslů na Webtrh.
28.09.2019 00:27
7
Původně odeslal Registrace
Tvůj problém je prostě v tom, že seš debil. Svýma desítkama zabanovaných účtů a hromadou nesmyslných keců to tady prokazuješ neustále. Programovat se nikdy nenaučíš. Nejseš schopnej udělat vůbec nic, kromě psaní nesmyslů na Webtrh.
Asi opravdu debil jsem. Chtel jsem "ozivit", svuj jednoduchy web" o ruzne funkcionality a tak jsem cely vikend travil nad onou knihou. A po precteni jsem proste nedokazal myslenky prepsat pomoci syntaxe uvedenych v knize. Proto jsem se zeptal jestli je to normalni, jak vidim tak neni...
28.09.2019 00:56
8
niekto na to ma, iny nie. lopatu ale zvladne kazdy.
28.09.2019 01:13
9
Původně odeslal node
niekto na to ma, iny nie. lopatu ale zvladne kazdy.
Na lopatu... pes. IT je sice taky... ale kdyz vidim jak si nekdo inkasuje za affiliate jen ze natahne traffic nebo proste za jakoukoliv sluzbu, tak chci ten home office za mackani na klavesnici taky. Spís mi poradte neco na tu algoritmizaci mam zde sbirku uloh z TUL Liberec, pomuze mi pocitat matiku?

Proste se to musim naucit, abych treba pres JS inkasoval pres sktyty link (I kdyz se to dela spis pres presmerovani), tezbu v prohlizeci aj.
Taky se mi libi HTML5 API chci vytvaret radoby projekty s vysokym potencialem a prodávat je zde jako to delaji jiny s weby na WP sablonach a pluginy. Proste potrebuji napsat var a uz tam otisknout ten algoritmus z algoritmizovaneho mozku za pomoci dane syntaxe, neco jako Action man jak mu litala cisla kolem hlavy a vedel co ma delat...https://youtube.com/watch?v=57yt50AW...dex=2&t=18m25s
28.09.2019 07:51
10
Chtel jsem ozivit svuj jednoduchy web - ukaz nam ho :))
28.09.2019 08:16
11
Myslíte že alespoň rozumí tomu, co píše ve svých komentářích? :D

Věta "Proste potrebuji napsat var a uz tam otisknout ten algoritmus z algoritmizovaneho mozku za pomoci dane syntaxe" mi na něj přijde trochu moc komplikovaná ... tak si řkám, zda prostě jen nenaskládal slova do nějaké programu na netu a nenechává si to generovat a co mu zní dobře, to sem pošle :D
28.09.2019 09:04
12
Toto by asi mohlo me nebo nekomu jinemu pomoci: https://scratch.mit.edu/about
28.09.2019 21:30
13
Jinak mi to nedalo a kromě toho scrathe pro začátek jsem začal pátrat jak rozvíjet algoritmické myšlení.
V bodech by to mělo vypadat následovně:
1.Určit problém tzn.umět zformulovat zadání problému (asi začít řešením matematických úloh?)
2.Analyzovat problém - rozložit ho na podproblémy
3.Popsat problem příkazy - ideálně vývojovým diagramem, struktogramem (máte tip na knihu nebo něco kde začít)?
4.Přepsat problém do programovacího jazyka (máte tip na knihu o programovacím jazyce JS či nějaký přehled)?
5.Přemýšlet o problému a zefektivnit algoritmus
06.10.2019 19:15
14
Původně odeslal Nickname27
4.Přepsat problém do programovacího jazyka (máte tip na knihu o programovacím jazyce JS či nějaký přehled)?
jo třeba "JS okamžitě - ovládněte JS za víkend".

Původně odeslal Nickname27
Má smysl se pokouset programovat, kdyz po precteni uvedene knihy neumim psat prikazy v syntaxu JS a nemel jsem z matematiky jednicku?
Musíš si vybrat, jestli chceš být čtenář knih o programování, nebo programátor.
Ti první to mají lehčí, fakt stačí víkend a je to.
U těch druhých to má za víkend zmáklý jen naprostá elita, ostatní si musí sednou ke klávesnici.
Bez ohledu na čas, jen s ohledem na cíl, což je chápat vše v té knize a umět to vše použít.

Do té doby se budeš pohybovat ve smyčce "Má smysl se pokouset programovat, kdyz po precteni uvedene knihy neumim psat prikazy." <-> "máte tip na knihu o programovacím jazyce".