Frontend developer externista
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Názor na české prodejní platformy?

 1. Zajímal by mě názor webtržníků na české platformy jako sbazar, bazos, aukro aj. Asi bych hlavní otázky do diskuze shrnul do několika bodů:

  1)Obecně se říká, že zboží po nákupu/vybalení ztrácí cca 30 % prodejní ceny. Když se člověk podívá na cenovou hladinu většiny prodejců, tak téměř odpovídá novému zboží. Čím si to vysvětlujete? Podařilo se vám někdy na uvedených platformách výhodně nakoupit? Případně dokážete si dokonce představit, že by někdo od lidí zboží vykupoval a obchodoval sním jak to bylo běžné před lety "mimo online"?

  2)Když už člověk narazí na "výhodný inzerát" je to často očividný podvod. I když člověk píše na podporu, tak tam inzeráty dlouho zůstávají. Čím si vysvětlujete, že to podpora na uvedených platformách neřeší? Napálili jste se někdy? Myslíte, že je výhodné být v ČR podvodníkem?

  3)Profesionální obchodníci prodávají samozřejmě na zahraničních platformách. Snad jedinou výhodou českých platforem může být mnohem nižší konkurence. Myslíte, že jsou zde také lidé které obchodování uživí, popřípadě jaký odhadujete počet full-time obchodníků?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. 1) Musis to umet.
  2) Musis to umet.
  3) Musis to umet.

 4. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  1) Musis to umet.
  2) Musis to umet.
  3) Musis to umet.
  Jako všude, to mi je jasný. Ale doufal jsem v trochu obsáhlejší postřehy...

 5. Vodička má vždycky ty nejlepší rady...

 6. K bodu 2: Asi před měsícem se na bazoši spálil 16letý syn, vydělal svoje první větší prachy a poslal je předem podvodníkovi. Peníze v pytli, zboží nikde - jasně, blbost na naší straně, říkala jsem mu, že si zaplatil cennou zkušenost do života. Škoda něco pod 5000 Kč, takže jen přestupek.

  Podvodník se prokázal ukradenými doklady, poslal selfíčko s občankou, doklad z Alzy atp., komunikace vcelku vstřícná, v podstatě žádný stres když jsem to četla. Haha, takže tady fakt platí páně Vodičkovo: musíš to umět.

  Jinak jsem se spojila s domnělým prodejcem (skutečná osoba, jejíž doklady byly zneužité), zjistila jsem, že nejsme jediný. Poprosila jsem o kontakty na další podvedené, s jedním chlápkem co měl škodu přes 5000 jsem se domluvila (byl z jinýho konce republiky), náš případ jsem šla nahlásit a nechala si do protokolu napsat jméno druhého podvedeného + policejní obvod, kde to on hlásil pár dnů předem. Tam jsem pak poslala číslo jednací z mýho případu, a světe div se. Psali mi, že děkujou a vyžádají si to, a opravdu týden na to jsem byla asi 2x na policii ještě podepsat nějaké papíry s tím, že se to bude řešit ve společné věci s trestní sazbou 2 roky.

  Číslo jednací jsem poslala i osobě, jejíž doklady byly zneužité, ta to šla znovu hlásit na policii u sebe, nahlásila tam číslo případu a kontaktovali mě policajti i odtamtud.

  Všude jsem s sebou syna tahala, aby si do toho namočil čumák a věděl, jak to na takových serverech chodí. Jinak z bazoše v případě podvodu pošlou ověřený kontakt na prodejce, ten to samozřejmě mění jak fusekle. Tel. číslo nefunkční, e-mail založený jen pro účel podvodu, IP Praha lokace Dánsko (nebo tak nějak). Snad jen to číslo účtu by mohlo být vodítkem.

  S policajtama se dalo docela rozumně mluvit, řekli mi pár fíglů, jak to na těch serverech chodí, jak se zneužívají doklady atp. Prostě jsem se za ty ztracený prachy snažila vyždímat nějaký informace dostat "školení z první ruky" :p

 7. 1) obcas nakupuji prodavam - da se dobre prodat i dobre nakoupit.

  2)
  Ja jsem spokojen s bazosem a vzdy v pohode. Asi zalezi i na typu zbozi...
  Jednou jsem nakoupil disk na facebooku a ten debil ani disk nezapojil nebo to byl podvodnim, protoze disk evidetne po pripojeni napajeni vydaval zvuk mrtvoly. Prty to prodaval bez zaruky. Ja si teda zaruku predstavuji tak, ze neruci jak dlouho to vydrzi a ne ze to prodava jako cernou skrinku.


  3) profici uy asi maji eshop
  obcas tam nejaky profik inzeruje coz dava smysl u noveho zbozi, u stareho to ma podle me spis smysl jako reklama

 8. Disky z bazaru určitě nekupovat, protože je tam prodávají před smrtí (vlastně neexistuje důvod, proč by měl někdo prodávat disk, protože místa není nikdy dost).

 9. disky takhle kupuji často, prodávají se třeba proto, že si někdo koupil větší. Já ale kupuji SAS vyřazené ze serverů, kdy disky mají ještě dostatek životnosti před sebou.

Hostujeme u Server powered by TELE3