Stovkomat.cz: dnes 20% sleva na všechny PR články [345 nabídek, stovky recenzí]
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Jak proplácet provize?

 1. Ahoj.

  Dělám jeden web, kde jsou vyplácení affil partneři. Pro začátek chci pouze nejjednodušší možný model vyplácení, který bude v pořádku z pohledu finančáku.

  Jde mi o to, zda můžu udělat vyplácení v tomto stylu.
  - partner má 2 provize v lednu
  - další 2 provize v únoru
  - v březnu třeba nic

  Koncem března se přihlásí do administrace a tam mu ukáže výpis provizí k vyplacení. Napíše to partnerovi podklady pro vystavení faktury na celou částku k vyplacení s datem zdanitelného plnění v den vystavení faktury. Že by se vyplácelo hromadné od poslední výplaty. Jestli třeba není nějak nutné např. vyplácet po měsících nebo jiné omezení.

  Je to takto v pořádku?

  Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Je to b2b - jak si to nastavite, tak to budete mit.

 4. Můžeš vyplácet 1x za 10 let, je to na tobě.
  Z počátku bych dal jako konkurenční výhodu výplatu do 24h už od pakatele, postupně zvednou a nakonec to dal třeba 1x/měs.

 5. On se ptá kvůli účetnictví, ne obchodním vztahům.

 6. Prostě držíš peníze, dokud ti zákazník nevystaví doklad, nehledal bych v tom vědu. Peníze jsou tvoje, dokud je nevyplatíš.

 7. Důležité je opravdu co je ve smlouvě mezi tebou a partnerem, DÚZP (den zdanitelného plnění) se u provizí počítá k datu, odkdy je právní nárok na vyplacení provize. Nastavíš-li podmínky nároku na výplacení provize jedenkrát za deset let a minimálně 10 000 Kč, do naplnění těhle dvou kritérií nebude právní nárok na provizi, nebude se tedy vystavovat daňový doklad a provize budou v účetnictví (vedeš-li ho) jako tvoje aktiva.

  DÚZP samozřejmě řešíš, pouze pokud jste plátci DPH či registrované osoby.

 8. Díky všem za reakce.

Hostujeme u Server powered by TELE3