Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Stránka 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazují se odpovědi 61 až 72 z 72

Preco je Win 10 tak strasne problemovy system

 1. Citace Původně odeslal Petr Široký Zobrazit příspěvek
  Tak to chápu, nicméně i tak jsou to "dvě" věci, ty jsi to popsal jako že neustále něco řešíš, aby ti ten systém vůbec mohl fungovat způsobem, jaký očekáváš. Rozhodně nechci Windows 10 obhajovat, mělo to být v mnohem lepším stavu než je, ale v tuto chvíli mě jako běžného uživatele skoro nic netrápí - třeba právě proto, že PS/2 jsem viděl naposledy tak před 10 lety a nových uživatelů nepotřebuji přidávat tolik, že bych řešil bezpečnostní otázky (o čemž jsem ani nevěděl, nepamatuji si to, ale nemyslím si, že po mě kdy nějaké otázky chtěli).
  Většinu věcí samozřejmě neřeším přes registry. To možná mohlo být ode mne lépe zformulované. Nicméně u některých problémů prostě v těch registrech musíš...

  Dělám samozřejmě spoustu nastavení, některé z nich třeba ostatní neměníte, ale znám lidi se stejným přístupem, jako mám já. Takže: povypínat hromadu služeb ap., zrušit skrývání souborů a přípon souborů, zapnout aut. přihlášení uživatele (nového uživatele jsem tentokrát vytvářel, protože jej bylo potřeba přejmenovat a samozřejmě zabudované přejmenování je jen kosmetické), pak se proklikat k nastavení napájení ("změnit pokročilá..", "změnit ještě pokročilejší..." - jak u debilů :-))) ), převekslovat asociace souborů, odinstalace všech těch xboxů a ság (jež teď ani nelze udělat v Ovládací panely/Programy a funkce ...) atp atp.

  Jo, ještě rozdělení disku C:, což obnáší mj. povypínat swap a hyber a indexování, zmenšit disk, pak zas pozapínat to vyplé (resp. nakonfigurovat - např. velikost pagefile dávám raději na pevnu hodnotu).

  Nevyčítám jim zmenšenou podporu věcí, jako PS/2 - ale dle informací to mělo naběhnout přes Správce zařízení nebo pomoci Troubleshootingu...
  ... atd atd.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Chápu. Věci jako odkrytí přípon a systémových souborů řeším také, plus jsem nepochybně při poslední čisté instalaci třeba půl hodiny přizpůsobováním systému strávil, ale naštěstí to není nic dramatického - také jsem v minulosti měl různé problémy, s jejichž řešením jsem trávil hodiny hledáním různých rad, které stejně většinou nepomohly, ale poslední dobou mě vlastně prakticky nic netrápí. Je samozřejmě průser, když máš nějaké zvyky a oni něco změní, takže to musíš řešit nestandardně.

 4. trochu OT: na upravení nastavení Windows používám powershell už od Win7, výrazně mi to ulehčuje práci, občas musím nějaké Windows použít a vše nastavovat ručně je mor, přes powershell je možné změnit snad vše, stačí to jednou dát dohromady, okomentovat ve scriptu a pak za pár minut mám systém připravený, přesně jak potřebuji a nemusím hledat kam to a to nastavení MS schoval/přesunul

 5. Citace Původně odeslal node Zobrazit příspěvek
  dobre ceny https://www.goodoffer24.com/summer-sale.html
  ale prave pozeram ze na heureke je win 10 pro za 24€ :D takze to su asi bezne ceny oem licencie...ani sa nedivim ked win 10 uz je skor sluzba nez produkt.
  Nevim jak na heurece, ten googdoffer uz o nem slysim dva roky, a zatim funguje. Nekdo ma nazor, ze je to sedy prodej nebo neco jineho, uz i MS se nekde k tomu vyjadril, ale pokud by to bylo ilegal tak snad to bloknou.

 6. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  trochu OT: na upravení nastavení Windows používám powershell už od Win7, výrazně mi to ulehčuje práci, občas musím nějaké Windows použít a vše nastavovat ručně je mor, přes powershell je možné změnit snad vše, stačí to jednou dát dohromady, okomentovat ve scriptu a pak za pár minut mám systém připravený, přesně jak potřebuji a nemusím hledat kam to a to nastavení MS schoval/přesunul
  Jo, zjistil jsem již dnes, že to bude správný směr.

  Apropo, myslíš, že bys mne mohl obdarovat nějakou základní verzí Tvého skriptu? Moc dík ;-)


  Get-AppxPackage Microsoft.YourPhone -AllUsers | Remove-AppxPackage
  Proč mi to připomíná apt-get a podobné příkazy? :-)))

 7. ano, MS se inspiroval linuxem jen k tomu přidal trochu korporátních písmen, takže místo 8 znaků na linuxu musím napsat 30 znaků na Windowsu, geniální.

  Možná než dávat moji verzi, je lepší dát zdroj z kterého jsem vycházel/čerpal v poslední době asi nejvíce, pak mohu doporučit https://gist.github.com/alirobe/7f3b34ad89a159e6daa1 a to je fork tohoto člověka https://github.com/Disassembler0/Win...l-Setup-Script, který k tomu má i krátké povídání.

  Kromě tohoto poté instaluji nějaké balíčky z https://chocolatey.org/, jak píší v návodu, lze to nainstalovat přes powershell (či lépe mít ten instalační soubor stažení k sobě a nestahovat ho rovnou z netu):

  Kód:
  Set-ExecutionPolicy Bypass -Scope Process -Force; iex ((New-Object System.Net.WebClient).DownloadString('https://chocolatey.org/install.ps1'))
  Poté lze již vybrané balíčky instalovat jedním cmd scriptem a počkat, stejně tak je lze aktualizovat.

 8. K Windows 10 Pro, asi takhle, já bych do jiných už nešel, ať kvůli šifrování, odložení aktualizací nebo remote desktop. Ale plná verze se často kupovat nemusí, stačí jen koupit počítač, co licenci má, de fakto libovolný profi laptop od Dellu či HP, klidně i bazarový, už licenci pro má. Stejně tak desktopy od dellu často mají licenci Pro.

  Většinou, když už kupuji počítač, tak s licencí na Pro, nemá smysl platit 4.000 Kč za OEM licenci na Pro, když 9.000 Kč stojí velmi solidní bazarový laptop Dell i s licencí.

 9. Náhodou nevíte, jak bloknout, aby windows neinstaloval na wifi svoje ovladače? Protože tam nainstaluju funkční a během týdne je to v háji.

 10. typujem ze instalujes staru verziu a windows ich automaticky aktualizuje v ramci aktualizacii. ako to vypnut vsak neviem.

 11. Verze windows je aktuální. Jen to samo od sebe aktualizuje ovladač wifi, který funguje, na nefunkční. Tzn. musím vždy dělat reinstall ovladače.

 12. DIR příkaz z command promptu v desítkách - jak tento příkaz donutím, aby vypsal všechny soubory a adresáře?

  Nemyslím vnořené (rekurzi), ale jen to co je opravdu přímo obsaženo v adresáři, kde zrovna jsem.

  V helpu DIR /? nic takového nevidím. V defaultu hromadu věcí skryje a nevím, čím to přepnout.

 13. dir /a - to nepomůže?

Stránka 3 z 3 PrvníPrvní 123
Hostujeme u Server powered by TELE3