Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Stránka 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 31 až 60 z 72

Preco je Win 10 tak strasne problemovy system

  1. Citace Původně odeslal HC Zobrazit příspěvek
    Lamí dotaz:
    Umí už konečně ten úžasný Linux spustit všechny programy a hry, které člověk pořídil pro Windows?
    :). Na to se dá zeptat i opačně. Umí již ten úžasný Windows spustit všechny programy a hry, které si člověk pořídil pro linux?

    Samozřejmě, že ne a nikdy to umět nebude, tohle je přeci věcí vydavatele her a programů, jestli budou podporovat i jiný OS, stejný je třeba problém i s kompatibilitou programů napříč verzemi Windows, napříč různými jazykovými mutacemi (některé programy se odmítají spouštět s jinou jazykovou mutací Windowsu) či některé programy vyžadují/zakazují některé edice Windows (příklad je třeba Windows Server).

  2. Co se právě děje na Webtrhu?
  3. Tak jsem uz 13 let mentalne hendikepovanej, a docela spokojenej, problemy s OS neresim vicemene zadny

    ---------- Příspěvek doplněn 25.09.2019 v 14:30 ----------

    Citace Původně odeslal HC Zobrazit příspěvek
    Lamí dotaz:
    Umí už konečně ten úžasný Linux spustit všechny programy a hry, které člověk pořídil pro Windows?
    Uz muzu dat do auta motor z lodi, kridla z letadla, nebo brzdy z kolobezky?

  4. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
    :). Na to se dá zeptat i opačně. Umí již ten úžasný Windows spustit všechny programy a hry, které si člověk pořídil pro linux?
    On Microsoft rozvíjí nějakou aktivitu, jak konečně sebrat Linuxu kousek toho dominantního koláče trhu a prodrat se na vrchol?

    Pointa dotazu asi byla v tom, že vždycky v nějaké diskuzi padne návrh, že by lidé prostě měli místo windows používat Linux - jako ostatně napsal Exitek. Nikdy jsem to neviděl naopak. Což je asi ok, ale tihle "doporučující nadšenci" mají tendenci nadsazovat a stejně tak nevidí do situace jiných lidí - je možné, že kdyby daní stěžovači přešli na Linux, tak nadávají ještě daleko víc.

    Jestli je to jako srovnávat letadlo s autem, to nedokážu posoudit, ale pokud ano, tak není špatně už rovnou ten návrh výměny auta za letadlo? Získat pilotní průkaz je asi o trochu obtížnější než řidičský, což by také odpovídalo.

  5. Ano, rozvíjí a docela agresivně https://devblogs.microsoft.com/comma...ouncing-wsl-2/

    A právě ti co přejdou jsou zase často posílání zpátky na Windows, protože řeší problémy, které komunita nechce řešit. Mně spíše ale vadí tohle dehonestování uživatelů něčeho nebo jejich posílání někam jinám, kdy je dopředu jasné, že to selže právě kvůli tomu trefného přirování co jsi použil, udělat si pilotní průkaz je mnohem těžší než řidičák na auto, zejména, když auto je v rodině a řídí celá rodina...

  6. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
    :). Na to se dá zeptat i opačně. Umí již ten úžasný Windows spustit všechny programy a hry, které si člověk pořídil pro linux?

    Samozřejmě, že ne a nikdy to umět nebude, tohle je přeci věcí vydavatele her a programů, jestli budou podporovat i jiný OS, stejný je třeba problém i s kompatibilitou programů napříč verzemi Windows, napříč různými jazykovými mutacemi (některé programy se odmítají spouštět s jinou jazykovou mutací Windowsu) či některé programy vyžadují/zakazují některé edice Windows (příklad je třeba Windows Server).
    Čímž pádem je jasné, proč Windows slavně vítězí.

    Nikdo nevyhodí software za desítky či stovky tisíc do koše.

  7. Nikde ve vláknu jsem nenapsal, že jsem propagátor Linux. Používám Windows od 3.11 a jsem s ním ok. Spíš to byla narážka na věčné stěžovatele, že Windows je k ničemu. Proto jsem uvedl, že mohou přejít na Linux aby zjistlili, že Windows až tak špatný není. Je to hold ohromný systém, který má nějaké chyby, ale za ty léta vývoje udělal Microsoft velký krok kupředu a Win 10 jsou naopak sakra stabilní a navíc dost blbuvzdorný.

  8. Windows vítězí, protože si tu pozici na trhu prostě vydřel a konkurence zkrátka nenabízí nic tak zázračného aby kdokoliv kamkoliv přecházel, pá vyjimek co prejde a venuje tomu prechodu ten cas, se vzdycky najde. Ale zvyk je prostě zelezna kosile. A minoritni problemy budes resit na kazdym systemu, takze treba obcasnej problem s HW po updatu i tak spousty lidi prejit proste nedonuti... Ve skutecnosti to je proste malej problem, aby se vyplatilo prechazet kvuli tomu jinam.

  9. Citace Původně odeslal HC Zobrazit příspěvek
    Čímž pádem je jasné, proč Windows slavně vítězí.

    Nikdo nevyhodí software za desítky či stovky tisíc do koše.
    to ale přece není argument rozšířenosti Windowsu, to je vendor lock, platí to i naopak. Lidé/firmy by možná ty peníze vyhodily, ale často si nemají co jiného koupit.

  10. Já třeba nechápu důvod těch debat a hádek. Pro veškeré casual uživatele je vhodný windows a neexistuje nic lepšího (znovu zdůrazním pro casual uživatele).

    2019 stats:
    78.32% - Windows
    12.33% - OS X (MacOS,..)
    1.72% - Linux

    https://gs.statcounter.com/os-market...ktop/worldwide

    Co ty data reálně znamenají pro casual uživatele? Znamenají fakt, že pokud budou mít s WIN nějaký problém, tak snáze najdou data/řešení problému. Jasně ohledně linuxu také většinu vygooglíte, ale jak se o to zajímá méně lidí, tak logicky těch dat bude méně. To je jeden důvod. Další informaci, které ty čísla dávají je fakt, že majorita developerů vyvíjející apps pro casual uživatele bude jejich software primárně vyvíjet pro Windows, protože to bude největší zdroj jejich incomu, kde dokáží oslovit nejvíce lidí. Pak možná udělají MacOS verzi a pak možná vyřeší linux (spíš ne). Takže na linuxu musíš neustále otravně hledat nějaké alternativy softwaru od nadšenců, kteří nikdy nebudou dosahovat kvalitou a budoucí inovací na moderní dev týmy vyvíjející SW pro WIN.

    Na druhé straně je linux vhodnější pro administrátory serverů a různých systémů. Terminál je cool a můj laický pohled mi říká, že tam budeš mít asi mnohem větší volnost a neomezené možnosti. Jestli se někdo zajímáte o průmysl, tak víte, že většina strojů jede právě na linuxu. Tohle moc lidí neví, ale majorita jich právě funguje na linuxu a proto potřebuješ někoho kdo se v tom vyzná (SIEMENS stanice, atd.).

    Pokud si nadšenec, nevadí ti omezený software, chceš se cítil více cool nebo to opravdu využiješ pro svou práci lépe než WIN, tak Linux úplně v pohodě. Pro casual uživatele úplně k hovnu. Konec debaty :D subjektivní názory jsou úplně k ničemu protože tohle je prostý fakt.

  11. Citace Původně odeslal streetcz Zobrazit příspěvek
    alternativy softwaru od nadšenců, kteří nikdy nebudou dosahovat kvalitou a budoucí inovací na moderní dev týmy vyvíjející SW pro WIN.
    máš pravdu, tyhle diskuze nic nevyřeší. Nesouhlasím pouze s tímhle výrokem, nelze rozlišovat kvalitu výstup podle toho, jestli to je nadšenec nebo placený komerční vývojář. Lze najít protipříklady z obou táborů a nelze to takhle dělit.

  12. Já to takhle prostě beru. Možná jsem to jen jako vždy špatně vysvětlil :D

    Máš společnost dejme tomu Spotify (pouze příklad). Tyto moderní a inovativní společnosti mají dev týmy o různé velikosti, kteří kontinuálně sbírají uživatelská data, jejich app vylepšují a dlouhodobě se snaží uživateli nabízet kvalitní produkt.

    Jmenuj mi jednu App pro Linux, která má takový přístup? Však to nedává smysl, protože těch uživatelů je naprosté minimum a nevydělali by na tom nic. Proto to jsou většinou apps od různých nadšenců nebo skupiny nadšenců, kteří vytvoří alternativní soft a pak jednoduše nevyvíjí jejich app stejně dobře jako konkurence na WIN. Nejsou na to lidi a neteče z těch app žádný income, takže nedává vůbec smysl to nějak konkurenčně schopně vyvíjet. Neříkám, že se ty apps nestarají, určitě většina z nich jo, ale ta ''man power'' tam na to není. Možná jednou měsíčně/půl ročně vyhodí nějakej update, kde fixnou bugy or something, ale nedá se to rovnat s WIN APP devs.

    To je můj point of view.

  13. ten svět je dneska spojený, stejné komerční společnosti nechávají své vývojáře přispívat do linuxu. Dnes se o svět kolem linuxu starají příspěvkové organizace a stovky tisíc dobrovolníků, FSF třeba zastřešuje díky tomu asi největší armádu vývojářů.

    Takový curl, libssl jsou knihovny/aplikace, které jsou prakticky všude, ale jejich vývoj je pořád dobrovolnický.

    Komerční vývoj dělám skoro celou svoji kariéru a nevšiml jsem si, že je extra tlak na kvalitu, kvalitu si naopak chodím dělat do open source světa, kde nejsou takové tlaky na rychlost a rozpočet.

  14. Tak to jsem asi vyjimka, používám Mint bez nějakého dualbootu apod. Není to, že bych byl nějaký fanatik, ale používám to už tak dlouho že když se dostanu ke kompu kde jsou Win 10 tak tápu a hledám, protože ten přechod na pseudodlaždice mi nějak historicky utek.

    Ze stejného důvodu nemusím řešit stovky tisíc utracených za hry nebo SW jak psal někdo výše, protože má poslední utrata za win věci byla před 15 lety a to aktuální asi již nebude :-) Ale to neznamená, že si myslím že MS dělá špatné věci, ba naopak pro BFU je to požehnání a sám od nich použivám Visual Studio Code, které MS dělá nativně i pro Linux a je výborné.

    Jinak třeba se časem pořeší i ta kompatibilita (přestože si nemyslím že by to podílu Linuxu pomohlo). Nedávno jsem viděl nějakou přednášku někoho od MS, kde chválil Flatpak jako dobrý nápad a že se na to zkusí zaměřit. Třeba vymyslí něco jak virtualizovat jejich appky a až si to rozchodí v tom Linux shellu ve Win, třeba to uvolní jako opensource a dostane se to do dister :-)

  15. včera jsem zažil modrou smrt :) a to jsem si pouštěl YT :D

  16. S Windows 10 musím pracovat (a spravovat je) v práci, za trest, horší zkušenosti mám jen s Windows 98 SE! Nejraději mám Windows 7. :-) Jo a kdo chce na linuxovém desktopu zkoušet Win aplikace, ať zkusí Wine - https://www.winehq.org/

  17. Linux na desktopu je katastrofa, a to říkám jako člověk co se 15 let živí adminováním Linuxu, tradiční věci, jako uspávání, hibernace dokonce i screensaver jsou problematické, nefunguje to dobře (čímž netvrdím, že na win10 to funguje bezproblémově, ale alespoň řádově lépe).

    Jinak Linux používám ve virtualboxu na development a na serverech, a na tyto věci si ho nemohu vynachválit. Obecně i v práci ale čistě na Linuxu jet nechci, jsou problémy s různými komunikačními nástroji - webex, skype, MS teams, outlook, atd... V tom VirtualBoxu to šlape skvěle, jediný problém je, že ve VirtualBoxu sem tam zlobí sdílená schránka.

    S win10 a většími aktualizacemi sem tam mám problémy, jednou mi to kvůli šifrování dokonce na dovolené položilo systém, ale naštěstí Microsoft už zapracoval na tom, že na dobu 35 dní lze dočasně aktualizace pozastavit, což je chytrá věc, pokud člověk jede na dovolenou či služebku, a velmi si toho cením.

    Jednou se mi stalo, že jsem vystoupil z letadla v Bangkoku, a začal se mi aktualizovat mobil, když jsem do něj potřeboval dát místní Thajskou SIMku, objednat Uber a najít ubytování, to je pak fakt na pytel! Stejně jako když jste na horách, chcete pustit film a začne se vám aktualizovat Win, a po restartu už nenaběhne, to fakt nasere, jinak mi aktualizace nevadí.

  18. Mohu se zeptat, jestli byste pro běžné používání doporučovali kupovat Win 10 pro?

    Win 10 Home mám zdarma (protože upgrade).

    Active Directory a podobné věci nemám a nepotřebuju.

    Jediné, co mi připadlo rozdílné a smysluplné ve srovnání obou hlavních desítkových verzí, je "zásady skupin".

    Co jsem teď po nainstalování čistých win 10 home začal s jejich opravováním ("opravovat" zde znamená vrátit nastavení desítek věcí ve windowsích do použitelného normálu), tak zatím jsem si vystačil s googlem a editorem registrů. Jsou nějaké nastavení, kde to registrama nedáváte a je fakt potřeba Zásady skupiny?

    Nebo něco jiného, proč bych měl chtít vyhodit peníze za Pro verzi?

    Ď

  19. nie len skupiny ale aj pristup do registrov alebo bitlocker a moznost odlozit aktualizacie a podobne. home by som urcite nebral. skor ci neskor by som narazil na nieco dolezite. ale ak nemas problem tak preco nie.
    (samozrejme tych rozdielov home vs pro je viac, na to je google a nie webtrh)

  20. Nevím kolik je příplatek za Pro verzi, ale už tak 2 roky funguji na Win 10 Home a neměl jsem pocit, že bych byl o něco ochuzen. Jak píšeš, těch rozdílů je málo a pokud něco takového extra neřešíš (Home myslím také má odložení aktualizací, ale asi na měsíc), tak nevidím důvod pořizovat něco vyššího než Home verzi. Jako člověk co prostě systém používá a v ničem se nevrtá to neřeším.

    Pokud by ti nezbývalo nic jiného než koupit Pro za plnou cenu, tak už holt musíš zvážit, jak moc se v systému chceš hrabat :) Mě by přišla úprava registrů jako ztráta času, pokud vyloženě nepotřebuji vyřešit problém (po jednom updatu přestal fungovat zvuk, takže jsem musel řešit kompletní odinstalaci Creative ovladačů a vymazat všechny záznamy z registrů, ale to je něco jiného), nějak si nedokážu představit ty desítky "oprav", používám systém normálně jako jsem používal sedmičky a kromě některých debilit, které mají co dočinění s UI, si nějak nevybavuji, že bych vůbec měl potřebu něco začít řešit. Asi jsem fakt BFU :)

  21. osobně by mě chyběl bitlocker na šifrování s tpm, bez toho si nedokážu představit, že na nějakém počítači pracuji a mám data klientů. Zásady skupiny, AD a další věci jsou sice fajn, ale když je ještě nepoužíváš, asi je ani nepotřebuješ :). Home jsem ale už neviděl strašně dlouho. Upgrade přes jejich store myslím stojí kolem 2t.

  22. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
    Node, ted jsem narazil na jednom z webu na Windows 10 Enterprise 2019 LTSC za necelych 18$, je to legalni btw. Vyresilo by ti to tvoje pripadne problemy mozna.
    Stale cakame :D

  23. Citace Původně odeslal node Zobrazit příspěvek
    Stale cakame :D
    Coze?

  24. na odkaz na spominany web

  25. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
    osobně by mě chyběl bitlocker na šifrování s tpm, bez toho si nedokážu představit, že na nějakém počítači pracuji a mám data klientů. Zásady skupiny, AD a další věci jsou sice fajn, ale když je ještě nepoužíváš, asi je ani nepotřebuješ :). Home jsem ale už neviděl strašně dlouho. Upgrade přes jejich store myslím stojí kolem 2t.
    Mohu rict ze stoji 3999,- ☀️, pro podnikatele a zivnostniky Pro dobra vec ale pro bezneho uzivatele zbytecnost.

  26. @node Aha, tys pak prispevek doplnil a ja uz necetl. Je to na: https://www.goodoffer24.com/ maji summer sale.

  27. Citace Původně odeslal node Zobrazit příspěvek
    nie len skupiny ale aj pristup do registrov alebo bitlocker a moznost odlozit aktualizacie a podobne. home by som urcite nebral. skor ci neskor by som narazil na nieco dolezite. ale ak nemas problem tak preco nie.
    (samozrejme tych rozdielov home vs pro je viac, na to je google a nie webtrh)
    Přístup do registrů samozřejmě na Home mám. Pravděpodobně bych nebyl schopen systém Windows provozovat bez možnosti tu a tam sáhnout do registrů.

    Bitlocker k něčemu využiju, když používám Veracrypt?

    Aktualizace odložit jdou, ale asi ne tak na dlouho, jako Pro.

    Google tomu vůbec nerozumí, proto se ptám na webtrhu. Ale jestli ce necítíš hoden, nemusíš odpovídat ;-)

    ---------- Příspěvek doplněn 01.10.2019 v 23:59 ----------

    Citace Původně odeslal Petr Široký Zobrazit příspěvek

    Pokud by ti nezbývalo nic jiného než koupit Pro za plnou cenu, tak už holt musíš zvážit, jak moc se v systému chceš hrabat :) Mě by přišla úprava registrů jako ztráta času, pokud vyloženě nepotřebuji vyřešit problém
    V ostatním s Tebou souhlasím, ale tady nerozumím.

    V registrech se přeci nerýpu proto, že by mne to bavilo. Ale proto, že to je občas jediný způsob, jak Windows opravit.

    Tak třeba dnes, místo abych už na tom PC pracoval, tak jsem teprve řešil jak donutit Win, aby normálně fungovaly. Zatím jsem se skoro nikam nedostal, protože jsem právě řešil různé cipoviny, co jsou ÚPLNĚ ZBYTEČNĚ udělané jinak, než v těch předchozích verzích entýček...

    Zatím jsem musel do registrů kvůli dvěma věcem:

    1) Win 10 "neuměj" PS/2 v defaultním nastavení a musí se šmátrat do registrů, aby se to zaplo (samo, že google nabízí rady, že to jde zapnout přes Správce zařízení - jenže nejde)

    2) Při přidání nového uživatele (a proskákání otravných oken "Microsoft účet" apod) to nepustí dál, dokud nezadáš tři infantilní bezpečnostní otázky. Na vypnutí samozřejmě potřebuješ googlit a pak přidat klíč do registrů.

    A spousta dalších kanadských žertíků. Jako např. při nastavení IP adresy to nechtělo masku, ale jakousi délku čehosi. Žádná vysvětlivka a našlo přes to přejít. Bohužel, místo aby toho s každou verzí ubývalo, tak naopak musím udělat všechny zásahy, které jsem dělal na XP, pak ty, co přibyly na sedmičkách a ještě postupně objevit řádku dalších, desítkoidních.

    Jenže nemám tolik času, abych celý den opravoval windowsy - takže na tom budu pokračovat až zase někdy - asi zítra nebo pozítří. Jo, kdyby měl Redmont platit lidem jen desetinu času, který je donutil takto úplně zbytečně trávit řešením nesmyslů, (které jsou některé navíc v počítačovém průmyslu vyřešené sto let), tak by byl nejvíce mínusovou firmou v historii lidstva ;-)

    ---------- Příspěvek doplněn 02.10.2019 v 00:01 ----------

    Citace Původně odeslal thorus Zobrazit příspěvek
    Mohu rict ze stoji 3999,- ☀️, pro podnikatele a zivnostniky Pro dobra vec ale pro bezneho uzivatele zbytecnost.
    A to, co inzerují firmy za deset či patnáct stovek na heuréce, se od této Tvé verze liší jak?

  28. jdv pokial viem registre budu zablokovane v home coskoro, preto som to spominal. mozno to bude len pre nove instalacie, to neviem, ale na home urcite nebudu uz.

    ---------- Příspěvek doplněn 02.10.2019 v 00:24 ----------

    Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
    @node Aha, tys pak prispevek doplnil a ja uz necetl. Je to na: https://www.goodoffer24.com/ maji summer sale.
    dobre ceny https://www.goodoffer24.com/summer-sale.html
    ale prave pozeram ze na heureke je win 10 pro za 24€ :D takze to su asi bezne ceny oem licencie...ani sa nedivim ked win 10 uz je skor sluzba nez produkt.

  29. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
    @node Aha, tys pak prispevek doplnil a ja uz necetl. Je to na: https://www.goodoffer24.com/ maji summer sale.
    hmmm, LTSC verze - nevím, jestli je to zrovna to pravé vořechové

    ---------- Příspěvek doplněn 02.10.2019 v 00:37 ----------

    Citace Původně odeslal node Zobrazit příspěvek
    jdv pokial viem registre budu zablokovane v home coskoro, preto som to spominal. mozno to bude len pre nove instalacie, to neviem, ale na home urcite nebudu uz.
    Nestraš. To jako fakt?

    Mohl bys sem postnout nějaký odkaz?

  30. Citace Původně odeslal jdv Zobrazit příspěvek
    V ostatním s Tebou souhlasím, ale tady nerozumím.
    Tak to chápu, nicméně i tak jsou to "dvě" věci, ty jsi to popsal jako že neustále něco řešíš, aby ti ten systém vůbec mohl fungovat způsobem, jaký očekáváš. Rozhodně nechci Windows 10 obhajovat, mělo to být v mnohem lepším stavu než je, ale v tuto chvíli mě jako běžného uživatele skoro nic netrápí - třeba právě proto, že PS/2 jsem viděl naposledy tak před 10 lety a nových uživatelů nepotřebuji přidávat tolik, že bych řešil bezpečnostní otázky (o čemž jsem ani nevěděl, nepamatuji si to, ale nemyslím si, že po mě kdy nějaké otázky chtěli).

  31. Citace Původně odeslal jdv Zobrazit příspěvek
    hmmm, LTSC verze - nevím, jestli je to zrovna to pravé vořechové[COLOR="Silver"]
    To nevim, ja mam krabicovku Win 7 Pro a delal jsem pred lety upgrade na Win 10 Pro zdarma.

Hostujeme u Server powered by TELE3