Prodej eshopu s dámskou módou - Tochcesfashion.cz včetně skladových zásob v hodnotě 450.000 Kč
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 43 z 43

E-shop podnikání s exekuci

 1. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Pokud to myslíš na přepsání majetku, tak jasně, ale ve firmě to tak snadný nebude, společník jednatele jen tak neodvolá, pokud funguje.
  fungování jednatele nemá na odvolání vliv, jediný společník to udělá za 10 minut.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Silur poptává: Společník se zkušenostmi v live chatu
  Hnevkovsky.vit@gmail.com poptává: Multiplatformní mobilní aplikace
  Bobanov poptává: Odladěný eth stack v c na cortex M7
 3. No neudela, protoze hromadu muze svolat jen jednatel. Pokud ji svola spolecnik, tam jen proto, ze jednatel nefunguje jak ma a to je tak tenkej led, ze to kazdej lepsi pravnik smete ze stolu.

 4. jediný společník může svolat VH sám vlastně ji nepotřebuje, napíše to na papír od salámu, předá jednateli a papa. znovu opakuji žádný důvod na odvolání nepotřebuje. Jednatel svolává VH pouze u více společníků aby byly dodrženy náležitosti a doručení.

 5. V pohode, ja budu verit tomu svymu, ty zas tvymu, ale nestrasil bych s tim lidi, co o tom nic nevi, je to prinejmensim zavadejici.

 6. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  V pohode, ja budu verit tomu svymu, ty zas tvymu, ale nestrasil bych s tim lidi, co o tom nic nevi, je to prinejmensim zavadejici.
  Nemusím si věřit, ani uvádět nic zavádějícího stačí si přečíst zákon o obchodních korporacích nebo googlit, navíc tvá víra postrádá logiku při neodvolatelnosti jednatele, jak bys ho potom vyměnil, to by ti tam zůstal na doživotí. Jediné co mu můžeš dát je padák.

  § 12
  (1) Působnost nejvyššího orgánu vykonává v jednočlenné společnosti její společník.
  (2) Vyžaduje-li tento zákon nebo jiný právní předpis, aby rozhodnutí nejvyššího orgánu společnosti bylo osvědčeno veřejnou listinou, má rozhodnutí jediného společníka formu veřejné listiny.

  § 44
  (1) Nejvyšším orgánem v osobní společnosti jsou všichni její společníci, v kapitálové společnosti valná hromada a v družstvu členská schůze.

  § 190
  (1) Valná hromada rozhoduje usnesením.
  (2) Do působnosti valné hromady patří
  a) rozhodování o změně obsahu společenské smlouvy, určí-li tak společenská smlouva nebo zákon, nedochází-li k ní na základě zákona,
  b) rozhodování o změnách výše základního kapitálu nebo o připuštění nepeněžitého vkladu či o možnosti započtení peněžité pohledávky vůči společnosti proti pohledávce na splnění vkladové povinnosti,
  c) volba a odvolání jednatele, případně dozorčí rady, byla-li zřízena,

 7. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  No neudela, protoze hromadu muze svolat jen jednatel. Pokud ji svola spolecnik, tam jen proto, ze jednatel nefunguje jak ma a to je tak tenkej led, ze to kazdej lepsi pravnik smete ze stolu.
  Jednatel svolává valnou hromadu, protože je to povinen minimálně jednou ročně udělat a na jeho odpovědnost za účelem schválení výsledku hospodaření firmy z předchozího roku, tož vše.

  A dále svolává VH na zadost společníka, který je oprávněn tak učinit. Je to tak určeno proto, protože jednatel je povinen vést seznam společníků a následně v souladu se zákonem VH svolat, tedy obepsat společníky.

  Společnici nebo společník si mohou ale svolat VH kdykoliv, pokud dodrží podmínky dane zákonem. Neznám jediný předpis, kterým společníkům zakazuje aby se nemohli zastavit u notáře a provést VH a rozhodnutí rovnou. Pokud je VH usnasenischopna tak k tomu jednatele skutečně nepotřebuje :))

  A VH muže jednatele odvolat kdykoliv do usmysli.

  Chtělo by se to skutečně nevypouštet do veřejného prostoru drby :) Zvláště když pan byl varován na riziko, ze pokud napíše firmu na někoho, tak jednatelstvi nepředstavuje konečnou kontrolu na firmou a ze případně složité právní tahanice a případně následky teto tahanice pro případné exekuční řízení za to nestojí.

  Z vaši odpovědi by někdo mohl usoudit, ze se tak stát nemůže a nebo velmi jednoduše problém vyřeší, čemuž tak není.

 8. Berme to na konkretni situaci, pokud pritelkyne jednatele (spolecnik) vyhodi jednatele kvuli novymu priteli (novymu jednateli), a zaroven puvodni jednatel bude radne fungovat, tak to napadne a zpetne zrusi i maly decko, tecka.

 9. nechci se přít, ale to by potom byla většina jednatelů neodvolatelná, což popírá tvé vlastnictví společnosti, takže pořád to myslíš vážně? Z čeho vycházíš?

 10. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  nechci se přít, ale to by potom byla většina jednatelů neodvolatelná, což popírá tvé vlastnictví společnosti, takže pořád to myslíš vážně? Z čeho vycházíš?
  protože chce spravedlnost a světový mír

 11. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  nechci se přít, ale to by potom byla většina jednatelů neodvolatelná, což popírá tvé vlastnictví společnosti, takže pořád to myslíš vážně? Z čeho vycházíš?
  Nebavim se o vetsine jednatelu, ale o jednateli, kteryho vyhodi zhrzela pritelkyne s novym samstrem na krku, tenhle pripad by proste u soudu opravdu neobstal, tomu sam neveris.

  A jinak vychazim z definice pravniho statu, kterym (az na pripady, kdy ses miliardar, kmotr a premier v jednom) verim nas stat porad je.

 12. S nějakým odvoláním proti odvolání jednatele by jsi neuspěl ani kdyby jsi byl současně jednatel a společník. Jednatel nemá ze zákona žádné práva jenom povinnosti, snad jedině, že mu společníci nemají kecat do výkonu jednatele, neexistuje jediný paragraf, pokud vše proběhne dle zákona a společenské smlouvy. Ale když na tom trváš já ti to neberu. Jinak pokud se oháníš právním státe, to už s tím vůbec nemá co dělat, je to funkce volená a tudíž i odvolatelná. I kdyby sis to chtěl ošetřit ve smlouvě o výkonu funkce pochybuji, že by ti tam vlastníci dali nějaká pravidla pro odvolání, akorát by ti mohli přiřknout zlatý padák, což je tak vše.

 13. Uz jen proto, ze jsem nasel dalsi clanky, ktery potvrzuji tvoje teze (predtim jsem nasel ty pro podtrzeni ty moji), tak bych to asi skoncil za stavu 0:0.

  Ale proste se mi nechce verit, ze by to ta holka mela tak jednoduchy, popr., ze by si to borec neoseteil smluvne.

 14. kazdopadne podnikani s exekuci a pritom mit firmu napsanou na nekoho jineho, to je fenomenalni idea byznysu.

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3