Vyvíjej vlastní projekty a expanduj do zahraničí! Přijď na 14. Affiliate konferenci v Praze
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

Největší možný pozemek na stavbu 1 (!) rodiného domu (vily) v ČR?

 1. Dobrý den

  Čistě ze zájmu (neplánuju to, jen mě to tak napadlo teď když jsem se díval na ceny a pozemky k bydlení). Tedy ze zvědavosti:

  Jaká je největší možná plocha pozemku pro stavbu 1 rodiného domu/vily v ČR...? Tzn. co je reálné koupit vzhledem k různým celostátním, lokálním, obecním, legislativním atd. atd. omezením?
  Co jsem se tak díval na větší pozemky určené k bydlení (řekněmě tak 4 000 - 6 000 m čtverečných (a případně větší), na sreality.cz tedy (spíše okolo (i vzdálenějšího) Brna; ale zajímá mě to i celostátně). Tyto větší pozemky měli vždy v popisu že jsou určené k zastavění buď bytovými domy, nebo NĚKOLIKA rodinnými domy (tey pozemky určené spíše pro developery). Případně tam byly jiné věci typu "pozemek určen pro výstavbu budovy rekreačního typu" atd. atp. Nikde jsem nenašel zmínku o tom že by tam šel postavit i jen jeden rodinný dům/svila.

  Je tedy nějaké (jakkékoliv) omezení které určuje maximální možnou výměru pozemku na kterém si muzu postavit jen jeden rodiný dům/vilu pro jednu rodinu? Trochu mě to překvapilo ale asi tedy něco takového existuje...?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jsou minimalni pozadavky, maximalni ti nikdo nutit nemuze, to je jen na tobe.

 4. Víš proč u těch inzerátů bylo napsáno, že jsou určeny pro výstavbu bytového domu nebo více RD? Protože koupit takový pozemek pro výstavbu jednoho RD nedává žádný smysl. Jinak jak píše vodička, žádná maximální výměra pro stavbu jednoho RD není. Minimální plocha pozemku pro výstavbu čehokoliv se stanovuje na základě parametru maximální zastavěnosti.

 5. No ale podle mě, díval jsem se teda především na pozemky v obcíchg atd. ne přímo v brně. Podle mě pokud je tam napsáno že je to určeno pro stavbu několika rodinných domů tak tam obec asi nepovolí stavbu 1 domu... Má nějaké vlastní zájmy a asi bude preferovat více domů, protože to se = více rodin, více lidí, větší obyvatelstvo obce. To mi chcete tvrdit že buduou preferovat 1 zájemce jen na celý takový pozemek...? Předpokládám že mají nějaká nařízení atd.

 6. Prosimte co to je za myslenkovy pochody? Je to tvuj pozemek, muzes si tam postavit co chces, jediny co, to nesmi porusovat mistni stavebni predpisy, coz byva treba vzdalenost od sousedniho pozemku, vyska staveb apod... nic vic...

 7. neviem čo myslíš ale takýto pozemok nieje hlavne na dedine nič zvláštne môj ma rozmery cca 160 x 50 tj 8000 m2 hneď sused vedľa ma zhruba dvojnásobok. skrátka je to rodinný dom zo záhradou celkom bežný. A áno dnešný trend je stavať menšie domy na menších pozemkoch.

 8. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Prosimte co to je za myslenkovy pochody? Je to tvuj pozemek, muzes si tam postavit co chces, jediny co, to nesmi porusovat mistni stavebni predpisy, coz byva treba vzdalenost od sousedniho pozemku, vyska staveb apod... nic vic...
  No zase tak jednoduchý to není. Musíš mít stavební povolení. A tam se zohledňují kromě územního plánu (a ten může být dost omezující, klidně i maximální velikostí pozemku pro jednu nemovitost) třeba i připomínky sousedů,... Rozhodně to není tak, že máš pozemek a můžeš si tam postavit co chceš. Je spousta případů, kdy obec nepovolila stavbu a spor se táhne i roky.

 9. Když máš prachy, tak jde všechno. Všechno, to si pamatujte!

 10. Dum muzes klidne postavit i na 70 000m2. Daleko od sousedu. Pak ale zalezi zda chces platit takovou dan z pozemku, a kdo ten pozemek bude opecovavat.

  Btw 70 000m2 zas tak neni velky pozemek, kdyz na nem stojis a koukas na jeho oploceni.

 11. Citace Původně odeslal body Zobrazit příspěvek
  No ale podle mě, díval jsem se teda především na pozemky v obcíchg atd. ne přímo v brně. Podle mě pokud je tam napsáno že je to určeno pro stavbu několika rodinných domů tak tam obec asi nepovolí stavbu 1 domu... Má nějaké vlastní zájmy a asi bude preferovat více domů, protože to se = více rodin, více lidí, větší obyvatelstvo obce. To mi chcete tvrdit že buduou preferovat 1 zájemce jen na celý takový pozemek...? Předpokládám že mají nějaká nařízení atd.
  Uz nejsou padesatky, soudruhu.

 12. V CR a SR existuju nehnutelnosti (vily) postavene na 50+ ha (500.000+ m2).

 13. Citace Původně odeslal igor Zobrazit příspěvek
  V CR a SR existuju nehnutelnosti (vily) postavene na 50+ ha (500.000+ m2).

  No pokud jsou to skladovy haly a logisticky centra, tak ano. K bydleni ma ale nejbliz snad jen Maják.

 14. Citace Původně odeslal body Zobrazit příspěvek
  No ale podle mě, díval jsem se teda především na pozemky v obcíchg atd. ne přímo v brně. Podle mě pokud je tam napsáno že je to určeno pro stavbu několika rodinných domů tak tam obec asi nepovolí stavbu 1 domu... Má nějaké vlastní zájmy a asi bude preferovat více domů, protože to se = více rodin, více lidí, větší obyvatelstvo obce. To mi chcete tvrdit že buduou preferovat 1 zájemce jen na celý takový pozemek...? Předpokládám že mají nějaká nařízení atd.
  Obec asi samotný pozemek prodávat nebude, jelikož by pak nemusela mít možnost ovlivnění co tam bude a musela by prodávat nejvyšší nabídce. Pokud chce obec ovlivnit co tam bude, tak to rozparceluje a prodá tak. To že se tam píše pro kolik domů je pozemek určen vychází většinou z územního plánu či plánu developera o max. zhodnocení, kde některé obce stanovují minimální velikost pozemku ke stavbě a úplně minimální rozměry pozemku vycházejí ze stavebního zákona kvůli odstupovým vzdálenostem u staveb. Běžně u menších obcí, které chtějí zachovat vesnický charakter obce požadují jako minimum i 2000m2. Navíc můžeš mít pozemek i 100000m2, ale zcela určitě nebude už stavební, takže si ho kup klidně celý, ale pro samotnou stavbu domu si vyhradíš třeba jen 500m2, které vyjmeš z půdního fondu a převedeš na stavební, abys nemusel platit za vyjmutí a daň z nemovitostí, když tam stejně jen poroste tráva. A to, že je tam napsáno, že je to určeno pro stavbu většinou jen znamená, že to územní plán dovoluje, jelikož se většinou jedná o půdu.

 15. obce moc o výstavby větších projektů k bydlení zájem nemají, nese to sebou větší nároky na infrastrukturu (kanalizace, chodníky), větší dopravní zátěž v obci, hovna od psů atd. Lepší když jdou mladí za prací do velkých měst, oni už tam v té obci nějak dožijí s tím co mají. Kdyby tam chtěli další domy, tak využijí pobídek a postaví to sami, ale stejně nemá kdo stavět, obec neumí zaplatit to co stavební firma požaduje. Jsme svědky rekordního populačního úpadku v malých obcích. Nemůže za to ani Zeman ani Kalousek, problém je v lidech samotných.

Hostujeme u Server powered by TELE3