Chcete si koupit Webtrh?
Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Celé články z různých webů - je to legální?

 1. Přemýšlím o službě, která by nabídla zájemcům aktuální články z vybraných webů v jejich textové podobě. Vždy tři nejnovější články z každého ze zahrnutých webů a s uvedením zdroje, tedy konkrétního URL.

  Je takové kompletní přebírání obsahu vůbec legální? Pokud ne, co ještě splnit, aby bylo?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. To tedy fakt není.

  Když nebudeš mít souhlas majitele zdrojového webu, máš smůlu a porušujes.

  Nechci být krutý, ale žádnou novou službu jsi nevymyslel a je to slepá cesta :)

 4. Díky za info. Ten souhlas vydavatelů neseženu, to je mi jasný.
  Jistě že to není nová myšlenka.

 5. Jasne tady je to jednoznacne poruseni..ale co treba zverejneni rss feedu s treba 150 excerptem a obrazkem?

 6. Musis to postavit tak, aby majitele webu sami chteli byt na takovem agregatoru jako to dela pravednes . cz (kdyz si vypnes obrazky, 3 zpravy a pise se o, tak mas presne to co chces, jen je tam vic polozek)

 7. jak píšeš je to nelegalní a vetsina majtelu webu to pak resí. Jinak souhlas od vydavatelu mužeš sehnat, ale logicky za prachy, ja ti taky klidně to povolim z mích webu, ale budu chtit za každy text nějakou sumu předem a takhle se domluvíš s větsinou webu klidne, jen to hold neni zadara

 8. OK, díky všem za odpovědi a připomínky. Zprovozním si to teda jen pro vlastní potřebu. Myšlenka je taková, že půjde o čtení článků na mobilu, ale jen v textové podobě, bez obrázků a bez videí.
  Totiž: při cestě do/z práce si čtu na mobilu a mám naprosto neúměrnou spotřebu dat.

 9. na aplikaci, kde si kazdy rucne zada url webu, ktere chce takhle cist (= nebude verejny web, kde by ty clanky z webu byly jako vychozi stav) imho neni nic nelegalniho

 10. k tomuhle používám rss čtečku (dneska jsou chytré a umí obsah brát i bez rss), třeba feedly. Řada zdrojů neni kompletní text, tak mám u sebe malý script, který využívá firefoxí readability funkci (https://github.com/mozilla/readability) a převádí mi url na rss s celým obsahem, mohu pak číst kdykoliv mám čas a nečekat na signál, kterého je v milstech kde se pohybuji málo.

 11. Citace Původně odeslal Pablo74 Zobrazit příspěvek
  Přemýšlím o službě, která by nabídla zájemcům aktuální články z vybraných webů v jejich textové podobě. Vždy tři nejnovější články z každého ze zahrnutých webů a s uvedením zdroje, tedy konkrétního URL.

  Je takové kompletní přebírání obsahu vůbec legální? Pokud ne, co ještě splnit, aby bylo?
  V žádném případě. Obsah je know-how, kopírovat jej celý na svůj web ti nikdo bez souhlasu nedovolí. Vytváření duplicitního obsahu je šlápnutí vedle. Můžeš ale načítat titulky článků s přimým odkazem na zdroj.

  p.s. pro svoji potřebu využij např appku. My např. už takovou máme.

 12. Nepopsal jsem to v prvním příspěvku přesně. Nešlo by vůbec o web, ale o kombinaci skriptu běžícího v cloudu a mobilní aplikace v mobilu. Skript by načetl článek, převedl ho do textové podoby (víceméně tedy obsah <body>, ale bez CSS a JS) a v mobilní aplikaci by se ten text zobrazil a mohlo by se číst s minimálními nároky na spotřebovaná data.

 13. Pro svůj účel můžeš, pro komerční jen se souhlasem protistrany.

Hostujeme u Server powered by TELE3