Vyvíjej vlastní projekty a expanduj do zahraničí! Přijď na 14. Affiliate konferenci v Praze
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Účtování na přelomu roku

 1. Dobrý den,
  pokud vystavím 1.1.2020 fakturu se splatností 15.1.2020 za práci, kterou jsem odvedla v prosinci 2019, mám ji ještě označit číselnou řadou 2019 nebo už 2020? A ve kterém roce bude příjem za tuto fakturu přiznáván?
  A když vystavím fakturu za práci v prosinci 2019 ještě 31.12.2019 (splatnost je také 15.1.2020), bude příjem za ní přiznáván ještě v roce 2019?
  Nejsem plátce DPH a uplatňuji paušální výdaje.

  Děkuji za odpověď.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ad. 1 - Vystavit s novou číselnou řadou

  Ad. 2 - Pokud nejste plátce, tak nikoliv, započítávají se do daňového přiznání pouze uskutečněná plnění (tedy to, co dostanete na účet).

 4. Citace Původně odeslal Petr Homoky Zobrazit příspěvek
  Ad. 1 - Vystavit s novou číselnou řadou

  Ad. 2 - Pokud nejste plátce, tak nikoliv, započítávají se do daňového přiznání pouze uskutečněná plnění (tedy to, co dostanete na účet).
  Petře nemelte tu kraviny

  a) s novou řadou

  b) učtování nemá vliv na to zda jste platce nebo neplatce , pokud nevedete učentictví ( což nevedete ) a vedete danovou evidenci nebo používáte výdaje paušálem uplatňujete výnos dnem, kdy vám peníze přišli.

  pozn: do obratu pro případnou registraci k DPH ( překročení obratu 1 mil. ) se to ale počítá do prosince

  pozn1: pokud by jste v příštím roce přešla na danovou evidenci, bude se ten příjem muset zdanit za rok 2019.

 5. k Ad a) ona je nějaká povinnost aby číselná řada obsahovala rok, myslím, že pokud bude souvisle pokračovat i s řadou 2019, že se nic nestane.

 6. Ciselna rada je jedno. Neni zadne narizeni ohledne ciselne rady.
  Pokud se jedna o fakturu za prace v prosinci jste povinna priznat je obratove v danovem priznani za minuly rok i kdyz byla faktura vystavena v lednu, ale samotnou dan z prijmu platite podle data uhrady. Datum danove povinnosti vsak vzdy musi byt prosincove.
  Pokud Vam penize prijdou na ucet do 14.1. pak to date jako FO do dane z prijmu v minulem roce, pokud prijdou po 14.1. pak to jde do dani az v novem roce, ale obratove je to v ucetnictvi minuleho roku.
  U pravnicke osoby nema vliv datum uhrady, tam se dan plati podle datumu danove povinnosti bez vlivu kdy platba byla uhrazena.

Hostujeme u Server powered by TELE3