Stovkomat.cz: dnes 20% sleva na všechny PR články [345 nabídek, stovky recenzí]
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Založení živnosti, výpočet zdravotního a sociální pojištění, účetnictví

 1. Dobrý den,
  potřeboval bych prosím poradit se založením živnosti. Mám momentálně invalidní důchod 3. stupně, bude se tedy jednat o vedlejší činnost.

  1) Nevím si rady s placením záloh zdravotního a sociálního pojištění. První rok platit měsíční zálohy nebudu vůbec muset a koncem roku mi spočítají nedoplatek a určí zálohu pro příští rok. Je to tak? Pokud budu mít tedy za celý rok menší příjem (např. 150 000 Kč), kolik bude dělat zdravotní a sociální pojištění? Existuje nějaký vzorec, podle kterého bych to mohl vypočítat?

  2) Jako OSVČ na vedlejší činnost a neplátce DPH nemusím vést účetnictví. Stačí pouze schovávat faktury s příjmy, které pouze sečtu a zadám do daňového přiznání? Jak je to prosím z výdaji, kdy se vyplatí použít paušální a kdy skutečné výdaje? Dám příklad, kdybych měl výdaje 10 000 Kč např. za základní reklamu a příjem 150 000 Kč, co se mi vyplatí více? Můžete mi to prosím nějak jednoduše vysvětlit, moc tomu nerozumím.

  Děkuji za odpověď.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. zadej do Google "podnikání v důchodu". Na výpočet pojištění použil kalkulačku zdravotní pojištovny či jinde.

 4. Kdyz budes mit prijem 150 000 a vydaje 10 000, tak danis 140 000 Kc x 0,15 (15% dan z prijmu).

  Kdyz budes mit pausal, tak danis 60 000 (40 % ti zbyde zisku, kdyz pouzijes 60% pausal) x 0,15. Co je vyhodnejsi je asi jasny.

  Ostatni dotazy jsou obecny a tisickrat zodpovezeny, na to staci google + ona kalkulacka osvc.

Hostujeme u Server powered by TELE3