Vyvíjej vlastní projekty a expanduj do zahraničí! Přijď na 14. Affiliate konferenci v Praze
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Nová pracovní smlouva

 1. Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat, zaměstnavatel dnes oznámil, že od 1. října vstoupí v platnost nové pracovní smlouvy.

  Jelikož je ve smlouvé prodloužena výpovědní lhůta a já plánují v brzké době dát výpověď tak se mi tato změna vůbec nezamlouvá.

  Chtěl jsem se zeptat jaké jsou kroky pokud se nedohodneme a nový kontrakt nepodepíšu. Mám pracovní smlouvu na neurčito.

  Děkuji.
  Richard

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud novou smlouvu nepodepises, plati ta stara... Nevim o tom ze by ti tu novou mohli jakkoliv vnutit... Pokud nesouhalsis, tak maji jedine moznost ti podat vypoved stare (ale to by museli mit padny duvod a pripadne ti odstupne atd.). Coz vicemene i chces...
  Naposledy upravil Aleš Jiříček : 17.09.2019 v 13:37

 4. A nemáte třeba odstupné, to je pak lepší se nechat vyhodit právě z toho důvodu, že nechcete podepsat novou smlouvu ?

 5. Pracovní smlouva platí do podání výpovědi jednou stranou, do té doby jí není možné bez oboustranné dohody změnit. Nemůže ti zaměstnavatel oznámit změnu pracovní smlouvy a donutit tě na ní přistoupit, dokonce ani ti nemůže dát výpověď, když jí nepodepíšeš.

  Trochu jiná situace je, pokud existují kolektivní pracovní smlouvy ve společnostech s odbory, tam změny jsou možné po vzájemné dohodě s odbory, které tě fakticky zastupují, ale podrobnosti moc neznám, nesetkávám se s odbory v žádné společnosti, kde působím.

  Vše ale platí pokud jsi zaměstnanec, pokud pracuješ na živnost, zákony tě tolik nechrání a je možná i tahle změna, je-li to součástí původní smlouvy.

 6. Ale může ti dát výpověď z jiných důvodů:)

  Jinak s odbory moc nepočítej, ti si chrání jenom svoje dobře usazené zadky a do takových sporů se moc nehrnou, raději pořádají zájezdy a mejdany.

Hostujeme u Server powered by TELE3