Chcete si koupit Webtrh?
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 45 z 45

Psaní všemi 10 - vyplatí se?

 1. Citace Původně odeslal PetrVomacka Zobrazit příspěvek
  Psát všemi deseti jsem se naučil na gymplu jako nepovinný předmět. Na naučení je potřeba cca 50 hodin + procvičování používáním. Největší výhodou je, že se nemusím při psaní dívat na klávesnici a píšu rychle. IT člověk, který nepíše všemi deseti nevypadá jako profesionál.
  Tak to máme asi celou kancelář amatérů :D

  PS: Na klávesnici se nedivám a všema 10,tak jako se má nepíšu ani omylem.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Martina Didáková nabízí: Levně a Rychle vytvoření loga, www stránek.
  Zuzana Ledesmova nabízí: Správa a plnění webu a jejich obsahu
  Jan Pospíšil poptává: Fakturace do zahraničí za provizi
 3. Psaní 6ti prsty nikdy nedosáhnete takové rychlosti jako 10ti prsty. Nejde to. Navíc když píšete všemi deseti např. 20 let, prostě to jde samo. Můžete při tom třeba s někým kecat, nebo někoho poslouchat a paralelně něco mlátit. Nemusíte koukat na obrazovku a intuitivně víte, kdy a jakou chybu jste právě udělali. Kdo se živí klávesnicí, zvyšuje si tím hodinovku. Pokud dokážu ušetřit čas rychlejším tempem psaní na klávesnici, je to obrovská konkurenční výhoda. Třeba pro PPC je to nedocenitelné. Někdo tu psal, že rychleji myslí, jenže když už to máte zmáknuté, můžete psát a přitom myslet dopředu na další věci. Když něco opisujete, tak vůbec nemusíte myslet na to, co děláte. Všemi deseti lze zvládnout za 2 měsíce. Zvládl jsem to o prázdninách na základní škole, nechápu, proč to někdo musí studovat několik let. Za 20 let praxe pod 500 úhozů za minutu nejdete.

  A praxe je praxe. Programy jsou skvělá věc, ale věty a slova, které tam procvičujete jsou nepřirozené. Nikdy se s nimi nesetkáte. Každý člověk používá jiné věty, jiné obraty a ty se nacvičí pouze rutinou. Manuální práce - psaní na klávesnici se musí navázat na naše uvažování. Když píšete stále v jednom oboru, např. děláte 10 let obchod, nebo odepisujete např. na reklamace, opět si nacvičíte obraty, které tam vyfrknete dvojnásobnou rychlostí. Bez praxe to nejde. Když píšu svoje jméno, mám pocit, že už ani nemačkám klávesy po sobě, ale že to tam bouchnu najednou, jak to mám namakané. Praxe je základ. Naučit se to a pak už to jen používat.

 4. :D ja si myslim, ze to je sumak jak kdo pise. Pokud je nekdo opisovatel nebo prepisovatel nebo zapisovatel, tak se to tam vyplati, pri delsich textech, ale obecne existuje neco jako OCR apod, takze tam se pise treba dvema prsty stejne.

  P.S. pisu 6 a taky necumim na klavesnici.

 5. Ať si každý píše jak chce. Pokud v tom shledává konkurenční výhodu budiž. Já píši svým stylem, převážně 6 prsty, nekoukám na klávesnici a jsem si jist, že budu psát rychleji než většina úředníků, která píše 10 prsty. Souhlasím například s tím, že pro člověka, který s klávesnicí nikdy nepracoval bude lepší začít se učit psát 10 prsty než 6. Ale pokud budeš psát jak v mém případě 16 let 6 prsty a svým vlastním stylem, tak za ty roky to prostě vyskilluješ.

  Posílal jsem i ty studie, tak si je přečtěte
  Ten fingers not needed for fast typing -- ScienceDaily
  Touch Typing Is No Faster Than Pecking With A Few Fingers  Týpek tady píše relativně rychle s 2 prsty a otázkou tedy je jak rychleji by šlo ještě psát, abys při tom dokázal přemýšlet co píšeš a formuloval si věty/kód přesně tak jak chceš. Jasně bude to individuální, ale je hloupé si namlouvat, že psaním 10 prsty máte nějakou konkurenční výhodu. IT je především o tom jaké máš znalosti a jaký výstup tvoříš než o tom jak rychle píšeš. Jestli budeš psát rychlostí 100WPM nebo 150WPM je dle mého irelevantní.

 6. Citace Původně odeslal PetrVomacka Zobrazit příspěvek
  Psát všemi deseti jsem se naučil na gymplu jako nepovinný předmět. Na naučení je potřeba cca 50 hodin + procvičování používáním. Největší výhodou je, že se nemusím při psaní dívat na klávesnici a píšu rychle. IT člověk, který nepíše všemi deseti nevypadá jako profesionál.
  Kdybych se měl trápit tím, jak vypadám nebo co si kdo o mně myslí, tak nedělám nic jiného... :) Radši než vypadat jako profesionál doručím profesionální výsledek. Na tom by mělo záležet nejvíce. Navíc si nemyslím, že někdo "vypadá hůř" jen proto, že neumí psát všemi 10, byť píše na stejné nebo i rychlejší úrovni. Oboje má svoje kouzlo.

  To jsou zase moudra a závěry tady... :D

 7. Programátorům vlastně mnohdy stačí 2 prsty - jeden na CTRL, druhý na C a nebo CTRL a druhý na V, aby si za tento dvojhmat mohli naúčtovat 1000Kč.

 8. Ja si nejsme jistej, ze byhc po 20ti letech spatnyho navyku dokazal prejit za 2 mesice :) prsty mi proste porad litaj jak chtej, takze stejne nakonec skoncim u svyho systemu :D ale tak treba tomu casem zas dam sanci...

 9. Nerozumím proč je kolem toho topicu tolik bolístky na srdci. Však pokud někdo píše 10 prsty, tak přeci může být rád, že je efektivnější a vydělá si více. A nikdo nechce další stejně schopnou konkurenci. Já být desetiprsťákem, tak šoupu nohama a nikomu neradím, abych náhodou časem nepřišel o zakázky a nemrzelo mě to :)

 10. Klávesnice je vymyšlená tak, aby se na ní dalo pohodlně psát všemi deseti prsty. Jednotlivé rozložení kláves vymysleli profíci. Na F a J jsou vystoupení, tak aby byly poslepu nahmatatelné ukazováčky. Profesionál může psát i 6, ale pokud někdo píše 2 a ještě pomalu, tak moc profesionálně nevypadá.
  Na kódování rozdíl mezi 10 a 6 bude malý, programátor toho tolik nenapíše, navíc pomáhá intellisense. Pro psaní rozsáhlých textů se ale naučit psaní všemi 10 vyplatí.

 11. Citace Původně odeslal PetrVomacka Zobrazit příspěvek
  Jednotlivé rozložení kláves vymysleli profíci.
  No, akorat ze pro anglickej jazyk podle cetnosti uziti pismen... Takze pro CZ je to jaksi profi-neprofi... :))

 12. Nie. Existuje len málo profesií, kde to má uplatnenie...

 13. Citace Původně odeslal matusy Zobrazit příspěvek
  Nie. Existuje len málo profesií, kde to má uplatnenie...
  Presne tak. Napriklad profese moderator, admin nebo troll v diskusich. Tam se opravdu vyplati mlatit 10 clanky po klavesnici

 14. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  No, akorat ze pro anglickej jazyk podle cetnosti uziti pismen... Takze pro CZ je to jaksi profi-neprofi... :))
  Pro CZ máme z tohoto důvodu přehozené Y a Z.

 15. Na počítači píšem cca 15 rokov a všetkými 10 iba cca 2-3 roky. Podľa mňa možno dôležitejšie ako písanie desiatimi prstami je písanie bez nutnosti pozerať sa na klávesnicu - veľmi to urýchli akúkoľvek prácu na počítači. Nemusím prechádzať zrakom z obrazovky na klávesnicu. Preklep si všimnem okamžite a hneď ho aj opravím. A hlavne rád niekedy pracujem v noci po tme :-). Po prechode na 10 prstov píšem cca 2 až 3 x rýchlejšie. Na druhú stranu musím povedať že mi zabralo hodne času kým som sa to naučil - minimálne rok.

  Na tejto stránke som dosť často trénoval, je to zároveň aj test tak sa skúste pochváliť ako to ide vám. Sú to jednoduché anglické slova , v podstate 200 najpoužívanejších anglických slov :
  https://10fastfingers.com/share-badge/1_Ch

 16. Hlavní je mít dobrý pravopis a nepsat blboviny.

  Následné korekce zaberou víc času, než ušetří psaní jakoukoli rychlostí.

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3