360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Více „stejných“ web z hlediska SEO bude problém?

 1. Ahoj,
  chci se zeptat jak je to z hlediska SEO v případě takového modelového webu:

  Dejme tomu, že chci vytvořit web např. autobazar, kde bude seznam všech značek a pod každou značkou ještě rozdělení na tipy bmw - bmw řady 3 a tam výpisy inzerátů.

  Jaký by byl problém kdybych vytvořil ještě další weby na samotných doménách např. na adrese bmwrady3.cz - kde by byly inzeráty z hlavního webu, takže duplicitní a kod i design webu by byl stejný. Samozřejmě co se týče textů na webu, nadpisů, popisků ty by byly originální, zkopírované by byly pouze komplet izeráty - které by se tahaly automaticky.

  Moje otázky:

  1. Jak google nebo seznam by takový web bral, kdy obsah (inzeráty) se tahají z jiného webu a jsou stejné jak na hlavní webu ? Mohl by tam být problém se dostat na klíčové slova vysoko i při originálním obsahu na zbytku webu a kvalitní of-page optimalizaci ?

  2. Je vhodné mezi sebou všechny weby prolinkovat a případně jak?


  PS. je to jen modelový příklad, ale mám jeden web z jiného oboru a přemýšlím, že bych ho rozšířil ještě na další domény, které vlastním, protože domény jsou top a mají i dobrou hledanost. A přijde mě to lepší, než domény přesměrovat nebo dělat úplně jiný web (kod/design) kde by stejnak inzeráty byly stejné.

  Předem děkuji.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. nemyslím, že existuje něco jako hledanost domény. sorry

 4. Vím, že dříve to vliv asi mělo, když klíčové slovo bylo obsažené v doméně jak je to teď nevím.

 5. Raději se zaměřit na 1 web a udělat mu kvalitní propagaci než X podobných webů, kde budete riskovat penalizaci z důvodu duplicitního obsahu. Co se týče kl. slova v doméně, nemá to pro SEO už prakticky žádný přínos. Google už v roce 2012 aktualizoval algoritmus, aby se nezneužívalo hromadného zakládání domén podle kl. slov. Myslím, že je i na oko mnohem hezčí, když se dělá doména podle značky než podle kl. slova.

Hostujeme u Server powered by TELE3